Bytefest 2018 (13.10.)

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

Bytefest 2018 (13.10.)

#1 Příspěvek od judeware »

Pro zájemce o osmibitové počítače (a Amigy, Atari ST, staré Apple apod.) opět připomínám akci Bytefest:
http://www.bytefest.org/

Souvislost s mým poptávkovým tématem:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=60761
připomínám jen pro pořádek. Nevylučuju případný vexl a konzultaci s někým s e-bastlírny (po předchozí dohodě).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Než si děcka čuchnou k tabletu, tak se na osmibitu dokážou krásně vyblbnout. Před 30 roky jsem na CPC6128 napsal jednoduchou hru, kde myš hledá svoje mládě v bludišti. Sem tam sní nějakej sýr, aby měla energii a nesmí lézt, kam nemá. Když jsem to vytáhl na kluka, bylo to na něj málo akční, tak se přidali pavouci a samozřejmě obrana. Myš nemůže mít samopal, tak jsem ji vybavil prděním, který pavouky likvidovalo. A bylo veselo...

Nakonec takovej Minecraft je taky jen hromada kostiček, ale dá se tam zapojit fantazie. A pak vznikají videa na YT jako třeba "babička Granny" a děcka se z toho můžou zbláznit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#3 Příspěvek od judeware »

Ten Bytefest přivítá i občany města Brna :) (např. i zdejšího člena fóra ec1045), ale při Tvé zaneprázdněnosti snad ani nemá cenu nabízet "spolujízdu" s někým takovým.
Uvítal bych návštěvu i dalších významných členů zdejšího webu (danhard, Celeron), ale nedělám si iluze, že by našli (nejen) čas.
Případně mě napadají i další, kteří se mnou konverzovali ("šmelili") v souvislosti s mou maratónskou poptávkou a nemají Smíchov daleko, ale i zde jsem realista, čas je náš nepřítel :( (kejki, warp, petrfilipi).

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#4 Příspěvek od judeware »

Na akci Bytefet budu v sobotu od cca 10h do 19h. Máte-li čas a chuť oživit vzpomínky na osmibity, jste vítáni. Chcete-li něco vyšmelit (na způsob radioburz), co se týká MZ-800, tím spíš. Nebo podebatovat o něčem z toho, co se probírá na zdejším webu? I to je možné. Dovézt něco z mých přebytků? Po dohodě ano, stiheme-li se domluvit. Času moc nezbývá...

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“