Radiátor

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#31 Příspěvek od ZVUK2000 »

Já jen co mi vloni firma měnila staré litinové radiátory za nové deskové . Tak všude se přidalo na šířce.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#32 Příspěvek od witt »

Možná to u už někde zaznělo, nechce se mi to číst úplně všechno: Na radiátoru či jeho šroubení by se měl dát nastavit průtok vody/obtékání - tohle by se mělo nastavit podle typu rozvodu a nějak vybalancovat pro celou soustavu

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#33 Příspěvek od Celeron »

Jo, nastavit průtok šlo třeba na starejch 90 stupňovejch kohoutech. Na kohoutu se povolil boční šroub a kohoutem pak šlo několikrát otočit. Při tom se uvnitř přesouvala průtoková clona kterou se nastavil průtok pro plně otevřenej kohout. Pak se zase zatáhl boční šroub a kohout byl zase jen 90 stupňů. Používalo se to hlavně na samotížných systémech s větším průměrem trubek.
Dnes na to topenáři často kašlou, nebo to dělaj trochu jinak.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

Ale prdlajs , dnes jsou ventily tzv. dvouregulační . Nepiš o tom , když to nevíš , nebo se zeptej .

Uživatelský avatar
Rolan
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2017, 01:00

#35 Příspěvek od Rolan »

Přesně tak. Jinak na přepočet výkonu z článkových těles na deskové, je na Korado.cz tabulka.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“