Předběžné umístění projektoru- jak daleko ode zdi?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Předběžné umístění projektoru- jak daleko ode zdi?

#1 Příspěvek od Michal22 »

Ahoj, potřebuji nachystat v nově vznikající místnosti místo pro projektor. Do sádrokartonového stropu potřebuji umístit napájecí zásuvku a taky vyvést husí krk, kterým se později vyvede HDMI kabel.
Pokud by byl projektor už koupený, asi by se to dalo vyčíst nebo odzkoušet.
Ale zatím fyzicky není, tak bych se zkusil zeptat, jestli existuje (pro klasické projektory, spíše určené pro domácí využití - cena cca 10000 Kč) nějaká doporučená vzdálenost od zdi, na kterou se bude výhledově promítat?
Hlavně abych mohl určit umístění zásuvky.

Díky za přínosné podněty
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Podívej se na pár specifikací. Cca 1- 3,5m, ale také 10m při vysoké svítivosti. Na Alze je Průvodce výběrem projektoru
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

V učebně jsme to měli na stropě 2,5-3 m od tabule. Víc to nebude.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#4 Příspěvek od JoDiK »

Projektory se vyrábí od metru až po cca 5m od zdi při stejném rozměru promítaného obrazu 2m. Některé mají zoom, ale nečekej velký rozsah. Takže si vyber jaký projektor chceš a v aplikaci na webu si najdi včetně rozsahu zoomu optimální vzdálenost od plátna:
https://www.projectorcentral.com/projec ... or-pro.cfm

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Mrkni třeba sem.

PF

Uživatelský avatar
fprik
Příspěvky: 19
Registrován: 19 zář 2010, 02:00

#6 Příspěvek od fprik »

Projektory jsou různé, obecně říct "sem to nachystám k přidělání" a pak sem dám nějaký projektor, to nejde. Já když posledně montoval projektor posloužila mi stránka https://www.projectorcentral.com/, dá se tam vybrat konkrétní typ a hlavně je tam "Projector Throw Distance Calculator", to pomůže s návrhem umístění toho konkrétního typu projektoru.

fprik

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Pánové, díky za upřímné rady, ale já jsme v tomto malý pán- pokud někdy projektor bude, tak já budu mít minimální vliv na výběr přesného typu.
Prostě není to pro mne domů, ale do organizace.
Zkusím to tedy dát tak trochu od oka, taky s výhledem toho, že tam budou na stropě zářivková tělesa. Přibližně ty 4 metry od stěny.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“