Průša je... (přesunuto)

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#136 Příspěvek od Jurik-EB »

Mám doma 3D tiskárnu ANET A8 a jsem s ní docela spokojený. Zároveň vedu dětský kroužek "3D Tisk" ve středisku volného času kde se mi přihlásilo 8 dětí.
Máme čtyry tiskárny typu A10 a osm notebooků. Učím je konstrukčnímu myšlení a prostorovému vjemu. Děti to velice baví a už si sami navrhují a tisknou objekty které pak uplatňují v modelářském kroužku. Já sám se mohu pochlubit jednometrovou Eiffelovkou.
https://drive.google.com/file/d/1FW2SGD ... sp=sharing

Dělám si také různé krabičky na 3,7V baterie dále pak různé šuplíšky pro integrované obvody atd..
Zkrátka 3D tiskárna se mi vyplatí, jen ten filament by mohli trochu zlevnit.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#137 Příspěvek od FHonza »

Vyzkoušej struny Gembird, jsou obecně levnější. Mám s nimi dobrou zkušenost.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#138 Příspěvek od p32 »

Našel jsem na ebay polymerová axiální ložiska, tady jejich náhradu. Jak to vidíte? Má to smysl a bude to normálně fungovat nebo je to blbost?

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#139 Příspěvek od Rellik »

Polymerové kuličkové ložiska ok, ale tohle je spíš třecí ložisko. Nemá žádné kuličky. Nejspíš pro pomalé posuvy a hlavně dobře namazané to fungovat bude, ale výdrž bych tomu moc nedával...
My občas v práci ty kuličkové (skleněné kuličky) polymerové ložiska používáme do prostředí kde jsou různé kyseliny a výpary a kde klasické ložiska byť zapouzdřené vydržely cca 2 měsíce. Po výměně za t polymery už to jede skoro 2 roky...
No nicméně tyto třecí lineární ložiska bych asi moc nepoužíval...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#140 Příspěvek od p32 »

Díky, bylo mi to divné.

Uživatelský avatar
vava
Příspěvky: 56
Registrován: 20 led 2012, 01:00

#141 Příspěvek od vava »

S dovolením bych připojil svůj názor na smysl pořizování něčeho takového, jako 3D tiskárna.
Nikdy jsem na nic takového ani nepomyslel, pouze jsem se zájmem občas přečetl něco o 3D tisku, nicméně bylo to pro mě totálně abstraktní, jak číst si o Antarktidě. Jako že vím, že to existuje, ale nikdy se s tím nejspíš nesetkám.
Pak mě rodina obdarovala Průšou v rozsypu a já zažil úžasný týden při její stavbě. Fakt, Lego hadr.
Fungovala na první našlápnutí. Pak jsem začal študovat příslušné sw (slicer, 3D cad), to je tak na 2-3 měsíce zábavy, než se s tím člověk trochu naučí. Zkoušel jsem první jednoduché tisky a té radosti (= endorfinové erupce v mozku), když to vytištěné přesně sedělo podle návrhu. Teď už dokážu malovat a tisknout víceméně vše, co si vymyslím a je v technických možnostech téhle 3D technologie (která moc "do vzduchu" tisknout neumí).
A jestli se to vyplatilo? Pro mě určitě. Zažil jsem a zažívám nová bastlicí dobrodružství a můj mozek umí teď lépe přemýšlet ve 3D. To je k nezaplacení. Že si teď doma můžu dělat věci, které nikde nekoupím, to už je jen bonus navíc. Hlavní je dobře se u toho bastlení bavit, ne ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#142 Příspěvek od p32 »

Obrázek

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#143 Příspěvek od tomasjedno »

A vsadili jsme správně! Chtěl bych vidět to právnické eldorádo, až na té samolepce někdo uklouzne nebo nedobrzdí. U nás na to máme § 276 TZ.

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“