Problem s USB klúčom

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

Problem s USB klúčom

#1 Příspěvek od Alino »

Ahoj všetkým
Zakúpil so si ako inak 1TB usb klúč z číny.Ked som ho pripojil k PC ten ho bez problémov načítal.Neboli na nom nahraté žiadne ovládače.Ani ked som dal zobraziť skryté súbory.Problém nastal po vytvorení adresárov a následnom vložení súborov.Jednalo sa o avi,wav,jpg a nejaké schémy no bežné veci.Všetko čo som potreboval som nakopíroval.No za pár dní som zistil že ostali iba adresare a súbory sa stratili.Presnejšie nezobrazili sa ale na disku sú to vidím podla obsadeného miesta.Používam Win 10.Tak som klúč riadne pre istotu naformátoval a znova nakopíroval súbory.No nepomohlo súbory zasa nezobrazilo a adresáre ostali.Nemáte s tým niekto skúsenosti?
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Stal si sa dalsou obetou vlastnej blbosti, ked si veril, ze z Ciny nejaky smejd za par dolarov a uzasnymi parametrami nebude falosny...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#3 Příspěvek od Kvicala_r »

Doporučuji si reálnou velikost ověřit h2testw prográmkem. Printscreen mi vždy uznali a já už se vyléčil z objednávek ojebávek..

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

H2testw je u mě nějakej podivnej. Mám tady USB flešku, kterou PC zjistí, zacinká, ale v průzkumníku se neobjeví. Při vytažení zase zacinká. V H2testw se mi zobrazí jako logická jednotka, ale ihned mi napíše že do ní mám vložit disk.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Alino by taky mohl napsat, co ho to stálo a kde konkrétně to bral a název prodejce.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#6 Příspěvek od dred »

Takto to dopadne, keď si niekto myslí, že do jedného Činačipu už možno napchať terabajt dát...
Susedovi minule tiež dosť dlho trvalo, kým pochopil... jeho nový 1TB kľúč sa síce tváril ako 1TB,zpísať sa toľko dalo - prečítať už nie. Skutočnú kapacitu mal ledva 8GB.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Jenže to už nejsou jen ojedinělí prodejci, které na EY nebo AE zablokují. Na tenhle obchod se mě ptalo už víc lidí.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#8 Příspěvek od dred »

:lol: ľudia veria v boha niekoľko tisícročí ... kým uveria, že ich chce stále niekto šikovnejší odrbať to ešte chvíľu potrvá :lol:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

Nyní bude záležet, kdo všechno si ty flešky objedná, po zveřejnění odkazu :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZG-Joa3e5Tk
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Kupovat flesky na ebay je kravina. I kdyz tu kapacitu bude mit, prenosove rychlosti jsou naprosto zoufale. Kamoska koupila 512GB flesku, po chvili dohadovani jestli to je nebo neni fake mi ji pujcila. Tu kapacitu kupodivu skutecne mela, ale prenosova rychlost byla kolem 5MB/s, zaplnit ji trvalo vice nez cely den :-) takze i kdyz se postesti s kapacitou, stejne je to nepouzitelne.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od masar »

Takže jsi musel přiznat, že fejk to není. Zápisová rychlost 5MB/s není sice nijak závratná, ale není také neobvyklá. Faktem ovšem zůstává, že při takové rychlosti zápisu je poněkud nepraktické provádět přenos většího objemu dat, stejně jako provádět test kapacity zmiňovaným H2Testem, případně provádět její údržbu. Také v případě závady může být škoda na ztrátě dat mnohem větší.
Jinak lze takovou flešku provozovat stejně, jako kteroukoliv jinou, běžnou...
:wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem vzal 8 GB flešku Kingstone USB2 a chtěl jí projet H2testw. Na PC, co má jen USB2 je to skoro vyloučený otestovat, jede to už 1 hodinu 15 minut a jsem někde u 3,5GB write. Píše to rychlost 730KB/s. Pak bude ještě verify. Je to vražený přímo zezadu do konektoru na boardu a nic jinýho na PC neběží.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#13 Příspěvek od witt »

Celeron píše:H2testw je u mě nějakej podivnej. Mám tady USB flešku, kterou PC zjistí, zacinká, ale v průzkumníku se neobjeví. Při vytažení zase zacinká. V H2testw se mi zobrazí jako logická jednotka, ale ihned mi napíše že do ní mám vložit disk.
klasika - rozpozná to jen řadič, ale už ne paměť...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Ano, v takom pripade sa s tym da pohrat servisnou utilitou od daneho radica. Daju sa tak rozchodit aj tie falosne flash upravou na skutocnu kapacitu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Tak ten Kingstone 8GB zápis 3 hodiny, verifikace 2. Ale bez ztráty kytičky.
Jdu to zkusit na Haswela, co má USB 3. Třeba se Kingstone připojil jako USB1.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“