Grundig 40VLE4322BF nejde podsvit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

Grundig 40VLE4322BF nejde podsvit

#1 Příspěvek od riki »

Po zapnutí TV, blikne podsvit na zlomek vteřiny.Jinač TV pracuje normálně,zvuk jde,obraz pod světlem je viditelný.Podezření padlo na led pásy(zkrat několik ledek).Po rozebrání panelu zjištěno,že všechny ledky jsou OK.TV má zdroj DPS-139DP a konektoru CN 2 pro měnič (měnič je v panelu u led pásu) jsem naměřil proti GND napětí 24,8V, 2,99V a 3,53V.Prosím o radu,na co se zaměřit.Zda je chyba v měniči nebo je blokován,i když ledy jsou OK..Schemu zdroje ani měniče se mi nepodařilo nikde najit.Budu vděčný za každou radu.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#2 Příspěvek od Heno »

Píšeš, že led sú ok, tak konkretizuj ako si testoval led pásy a samotné led.

Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#3 Příspěvek od riki »

Led pásy testují tak že přiložím napětí kolem 60V přes omezovací odpor.Když se pás nerozsvítí ,tak nižším napětím (proudem okolo 50mA)testují jednotlivé ledky.V tomto případě svitily všechny pásy a všechny ledky stejným jasem.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#4 Příspěvek od Heno »

Ale určite si nekontroloval, či máš dobré spoje aj medzi pásmi a pripojenie pásov k meniču. Lebo tam býva väčšinou problém.

Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#5 Příspěvek od riki »

Máš pravdu,spoje jsem nekontroloval.Nevěnoval jsem tomu pozornost,nikdy tam nebyl problém.Rozeberu panel a zkontrolují.Dam vědět.Díky.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Heno »

Na týchto 40" displejoch od Samsungu, čo majú menič podsvetlenia vo vnútri panelu je vždy problém v tomto...

Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#7 Příspěvek od riki »

Heno,moc děkují.Opravdu mezi jedněma pásy byl špatný kontakt.Preventivně jsem propojil všechny konektory mezi pásy vodiči.Cením si Tvé ochoty podělit se svými zkušenostmi.TV šlape.Dík.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#8 Příspěvek od Heno »

Ak si všimneš kde konkrétne bol zlý kontakt, tak uvidíš, že to pocínované a tie čo mali dbr kontakt pocínované niesu. Tomu sa hovorí plánovaná porucha.

Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#9 Příspěvek od riki »

Jedním slovem "kurvitko".Ahoj a dík.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“