MyGica 230C - nepřehrává HEVC

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

MyGica 230C - nepřehrává HEVC

#1 Příspěvek od teufel »

Pořídil jsem si tento TV čudlík jako náhradu za AVER TV Volar HD, který jsem několik let používal, ale který neumí DVB-T2. Tuner MyGica se zdá citlivější, přijímá i multiplex DVB-T2, ale na PC se s dodaným SW přehrává u HD kanálů jen zvuk, obraz není. Dodaný TotalMedia 3.5 má nejnovější soubory z roku 2011, tak předpokládám, že podpora kodeku H265 chybí. Na stránkách výrobce http://www.mygica.com/support/ je stejný starý soft, jako na dodaném miniCD.
Problém jsem se snažil vyřešit instalací SW k Evolveo Sigma T2, čož vypadá na stejný, jen jinak označený výrobek. Odinstaloval jsem původní SW včetně driverů a nainstaloval SW k Evolveu (k dispozici na stránkách http://www.evolveo.com/cz/sigma-t2). TV nyní funguje, ale program se při přepnutí kanálů často zakousne. Řešil někdo stejný problém - jaký použít přehrávač pod Win10?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Důležité je mít na to HW, abys přehrál bezproblémově obraz, co máš za GPU? Pokud máš novější GPU (od roku 2015), tak bys neměl mít problém.
Další věc jsou kodeky, osobně používám LAV kodeky a ty je důležité nastavit v daném DVB přehrávači.
A nakonec software, používám DVBViewer, ale ten je placený. Existují i ProgDVB nebo SmartDVB atd., protože co si pamatuji, tak TotalMedia je zoufalý SW.
Přílohy
dvbv-codecs.png
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#3 Příspěvek od teufel »

Počítač mám s Intel i5 2500K. je to starší kousek, ale HEVC zvládne SW dekódovat s poměrně malým vytížením CPU. Grafická karta NVidia GTX660 sice HW dekódování zvládne, ale ne 10bit a někdy se obraz drobně cuká, tak používám SW dekódování.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

Musím tě zklamat, ale GTX660 HEVC HW nezvládne (podívej se pořádně na odkaz). V 8 až 10-bitech to dají některé karty z devítkové řady (i jedna sedmičková karta, ale ta bude přeznačena) a v 8 až 12-bitech desítková řada nVidií. U některých píšou, že to umí nějak hybridně, ale to bude taky trápení.
Na NB mám GTX750M (M verze s vlastní 4GB RAM), která to taky neumí a i5-4200U (U verze) to nedá ani SW. GTX1060 na PC to zvládá bez problému ve FullHD s vytížením cca 10%.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Ta i5 by to měla bez problémů SW dát. Je potřeba si uvědomit, že to naše HEVC má malý datový tok a rozlišení u ČT je 1080p50, u soukromníků jen 540p50. Tohle mi SW dalo i C2Q, byť značně vytížené. Nelze to srovnávat s HEVC demy, která jsou na netu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

Pár minutový test, že to vůbec s bídou funguje a pustit si TV jako kulisu v malém okně (to dělám já), by mělo smysl? Takové CPU se zapotí s adekvátní spotřebou stovek wattů a mnoha hodin vyzářeného tepla, kde (kromě DVB-T2) by nic jiného než čtení webu nezvládlo.
Dlouho jsem neaktualizoval ovladače a vypadá to, že se nVidia nejspíš hecnula se čtyřstovkovými ovladači a na NB mi funguje vzpomenutý hybridní režim. Schválně jsem udělal video (telefonem, abych neubíral výkon CPU), kde prvně je funkční DVB-T2 (na widgetech je vidět vytížení CPU+GPU), následuje DVB-T a opět DVB-T2, které má po přepnutí problémy, protože se GPU nechytlo a CPU nestíhá, nakonec zpět na DVB-T.

P.S. Takže jsem možná v předchozím příspěvku dal odkaz, který není aktuální, protože se podpora pro GPU nejspíš díky novějším ovladačům rozrostla.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

Proč by se to mělo pouštět v malém okně? I když grafika nepodporuje HW dekódování HEVC, tak ostatní funkce - převod YUV na RGB, scaling a deinterlacing podporovat bude. Takže je zcela jedno, jak velké je okno, pokud si nevynutím čistě softwarový rendering.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Vůbec nešlo o velikost okna, takže by se zbytečně opakoval, ale ať si to klidně kdokoliv provozuje (třeba celý den v plném nebo malém okně) s CPU na 90%.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#9 Příspěvek od teufel »

Děkuji za připomínky, budu se tím ve volném čase dále zabývat. Opakuji, že procesor i5 2500K HEVC bez problémů dekódovat zvládne s vytížením maximálně 25 % v akčních scénách, průměr je 10-12 %. Již několik let sbírám filmy a seriály jen v HEVC (úspora místa na disku je setsakra znát). Problém je teda jen v tom nainstalovat do PC vhodný kodek, případně soft.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Když vypnu dekódování HEVC přes GTX1060 a pustím si ČT24, tak mám průměrně 22% na i7-7700 (mínus nějaká režie). Pokud (zhruba) srovnám tvůj CPU i5-2500K (bez OC) a ten můj v NB i5-4200U (viz. odkaz na syntetické testy), tak ho máš cca 2x rychlejší a ten můj HEVC nestíhá, ale samozřejmě ti věřím.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od xsc »

A nepřepne se to komplet do SW renderingu?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

4200U je hlavne CPU ultra low voltage urcen pro NTB aby to nejak jelo a nezralo to jak tank, to se s regulernim desktopovym CPU neda srovnavat!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

Vím, výše jsem to U schválně vzpomenul, ale zase úplná šunka to není :) , viz ty syntetické testy, ale HEVC nakonec nestíhá, jenže k dekódování/enkódování videa je CPU všeobecně nevhodné. Mám HTPC s Pentiem J4205, který má podobné parametry jako i5-4200U, ale tam veškeré dekódování videa dohání GPU 'HD Graphics 505'.

P.S. Pro testování často použiji Jellyfish Video Bitrate Test Files a když vypnu dekódování HEVC přes GTX1060, tak i7-7700 stíhá nejvýše jellyfish-160-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#14 Příspěvek od Quest »

to teufel:
Je Tvůj problém ještě aktuální? Mám také tento čudlík, celým označením T230C, koupený za pár šprdlíků u Číňanů. Také mi nešlo HEVC s dodaným SW na CD. Po konzultaci s Číňanem mi doporučil toto:

http://www.mygica.com/support/T230C-DE software support HEVC/H.265

a funguje to na ntb deset let starém, perfektně.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“