Baterie do notebooku

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Baterie do notebooku

#1 Příspěvek od dvorak »

Poradí mi prosím někdo, kde nejlépe koupit baterii do notebooku ? Nedávno jsem toto řešil a koupil ji od nejlevnejsibeterie.cz, asi půl roku byla dobrá, ale pak se začala kapacita snižovat a nyní opět má výdrž jen hodinu, jako ta původní. Indikátor sice ukazuje např. zásobu na 2 hodiny, ale NTB náhle bez upozornění vypne a hotovo.
Na ebay se asi dívat nemám, že . Takže který tuzemský dodavatel je spolehlivý ? Děkuji.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Beru je buď tu, nebo tu. Podle ceny a dostupnosti. T6 Power značku mám dlouhodobě vyzkoušenou jako ucházející náhradu za originály.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Jak dlouho máš tu baterii. Toto co popisuješ bych viděl jako důvod k reklamaci. Jinak souhlas s bateriemi T6 spokojenost více lidí v okolí.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#4 Příspěvek od Jodr »

rezis píše:..... Toto co popisuješ bych viděl jako důvod k reklamaci...
Ještě aby na onu reklamaci někdo reagoval :roll: Nakoupíš u nějaké garážové firmy, která přeprodává šunt Made in PRC a že těch garage e-shopů je... Dva roky záruky baterie často nepřežije, pak zjistíš, že "firma" mezitím stáhla rolety. Na telefon se nedovoláš, majly zůstanou bez odezvy. Adresou je panelák někde na sídlišti, kde nikdo dotyčného nezná. Takzvané podnikání po česku...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

No už ten název jakýhokoliv e-shopu ve smyslu nejlevnějšícokoliv.cz u mě znamená, že nákup nepřichází v úvahu. Je jasný, jakým směrem se jejich zájem napíná.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#6 Příspěvek od dvorak »

rezis píše:Jak dlouho máš tu baterii. Toto co popisuješ bych viděl jako důvod k reklamaci. Jinak souhlas s bateriemi T6 spokojenost více lidí v okolí.
Samozřejmě že jsem reklamoval, ale bylo mi sděleno, že na baterie je záruka pouze 6 měsíců.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jura80 »

Mně přišlo nejlepší si aku rozebrat a repasovat- no, už je to nějaká doba a spokojenost za pár stovek (aku 18650 Samsung od Fasttech). Jen chvilku trvalo, než se to nakalibrovalo, je potřeba vícekrát nabít a vybít.

Ten nereklamovatelné aku máš na pokusy ideální.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

forbidden píše:No už ten název jakýhokoliv e-shopu ve smyslu nejlevnějšícokoliv.cz u mě znamená, že nákup nepřichází v úvahu.
A co třeba název "značková firma" Avacom? Stejná zkušenost, baterka pro videokameru 2 měsíce po záruce nepoužitelná....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

jura80 píše:Mnì pøišlo nejlepší si aku rozebrat a repasovat- no, už je to nìjaká doba a spokojenost za pár stovek (aku 18650 Samsung od Fasttech). Jen chvilku trvalo, než se to nakalibrovalo, je potøeba vícekrát nabít a vybít.

Ten nereklamovatelné aku máš na pokusy ideální.
Firmware baterie ale musi umoznovat zvysenie kapacity. Niektore sa "kalibruju" len smerom dolu.
Dalej bateria nesmie byt mrtva - procesor ma v pamati zapisany chybovy stav a nebude fungovat ani po vymene clankov.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Celeron píše:A co třeba název "značková firma" Avacom? Stejná zkušenost, baterka pro videokameru 2 měsíce po záruce nepoužitelná....
Šmejdy může prodávat kdokoliv, ale alespoň to tak okatě nehlásí do světa hned názvem shopu a domény.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od CZJKP1 »

rnbw píše: Firmware baterie ale musi umoznovat zvysenie kapacity. Niektore sa "kalibruju" len smerom dolu.
Dalej bateria nesmie byt mrtva - procesor ma v pamati zapisany chybovy stav a nebude fungovat ani po vymene clankov.
Ahoj, jak u Lenova? Mám jednu baterii, která tak nějak vydrží 45minut, na tu ještě jedu. Pak mám druhou, co nedržela ale už je zdechlá.
Typ je Lenovo 55+
uvnitř je bq29330 a bq8030A od Texas Instruments...
Někdo nějaké zkušenosti. Eventuální možnosti jak to vyresetovat?

Googlil jsem a po pár hodinách našel toto:
https://www.reddit.com/r/thinkpad/comme ... nyo_cells/

a taky toto

http://www.karosium.com/2016/08/smbusb- ... eries.html

Jaká je ale šance na úspěch? Nebývají ty obvody uzamčené?

Je tu někdo, kdo se tím zabýval?

Díky

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#12 Příspěvek od witt »

dvorak píše:asi půl roku byla dobrá, ale pak se začala kapacita snižovat a nyní opět má výdrž jen hodinu, jako ta původní.
chyba může být i v NTB

Odpovědět

Zpět na „Poradna“