Indukce Whirlpool ACM 802 - schema (W10821659)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Indukce Whirlpool ACM 802 - schema (W10821659)

#1 Příspěvek od drabek06 »

Zdravím,

nemá někdo schémátko k indukční desce Whirlpool ACM 802? Desku jsem dostal dorukou po přepětí v síti (v tom domě prej každej rok a nikdo nemůže na nic přijít). Deska má označení W10821659. Na vstupu je bouchlej varistor a taky je rozpučenej filtrační elyt spínanýho zdroje pro napájení řízení. Pohledem nic jinýho není KO. Usměrňovací diody na primáru zdroje jsou OK. Zdroj je řízenej obvodem TNY267. Všechny polovodiče na primáru se zdaj OK. Zkoušel jsem zapnout samostatně jen ten zdroj s žárovkou v serii a nic. Má to dvouvrstvou DPS a vše v SMD, takže se to luští blbě. Výkonová část celý desky je spínaná relátkama, takže by to teoreticky měla přežít, protože to v okamžiku přepětí bylo odpojený.
Přílohy
W10821659
W10821659

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Nieco podobne som mal tiez, "expert" zapojil namiesto N2 tretiu fazu. Zhorel len varistor, zdroj je nastastie zapojeny medzi L1-N1. Kupil som varistor za 40 centov a funguje to.

Ak som to spravne pochopil, nebezi ti ten zdroj s TNY?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Jo, přesně tak. Ten zdroj je kaput. Je na vrchní straně puklej filtrační elyt hned za usměrňovačem na primáru zdroje. Není tam klasickej můstek se 4 diodama, ale vypadá to jen na usměrnění jednou diodou. Jako okolo jsou další dvě stejný, ale vede to od nich někam pod trafo a (-) filtračního elytu je připojený na N přívodu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Moze byt preruseny nejaky odpor alebo aj odpaleny TNY.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Tak už ta sviňa jede. Dneska mě k tomu dovezli zbytek desky, takže cívky s ovládacím panelem a po odpájení toho prsklýho varistoru a výměně elytu deska ožila. Jen sem nevěděl jak se připojujou ty cívky, protože každá má jeden konec černej a druhej barevnej. Tak jsem ty černý dal vždy na ten společnej pól tý dvojice a funguje to. On ten zdroj pro ovládání celkem dlouho nabíhá, tak mě to včera trošku zmátlo . . .

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“