Monitor a interence + reklamce

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chappy
Příspěvky: 19
Registrován: 19 srp 2006, 02:00

Monitor a interence + reklamce

#1 Příspěvek od chappy »

Dobry, den. Mam doma 19" palcovy monitor stary 2,5 roku (zaruka 36 mesicu). Mel jsem ho na reklamaci, protoze byl rozmazany. To samozrejmne opravili jen serizenim, ale na monitoru se ted po stranach (urcite tak 8cm) objevuji interference. Take jsem si vsimnul ze po krajich je cerna cara na bilem pozadi z jedne strany obtazena cervenou. Tj, cervena barva se netefuje kam by mela. Obratil jsem znovu na servis, ale ty tvrdi ze je to bezne opotrebeni (opotrebeni katod obrazovky..). Nesetkal jste se s tim nekdo?

Problem je v tom ze se na ten monitor neda poradne koukat, ale kdyz jim ho tam poslu a oni si budou trvat na opotrebeni tak me to bude stat 600,- a budu mesic bez monitoru.

predem dekuji.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Kaca »

No já teda nevěřím že je možné v záruční době běžně opotřebit monitor. Na co by pak ta záruční doba byla ? Spíš je to asi nějaká habaďůra na spotřebitele.

Návštěvník

Re: Monitor a interence + reklamce

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Aè servisák , tak takovéto "vyjebání" se zákazníkem mì s**e .
Co je to za typ monitoru a kdo to servisuje ?
Jinak opotøebení katod nemá vliv na posun konvergencí . To Ti pouze hezky "èurají na boty".
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

taky mě štve pokud se se zákazníkem nejedná seriózně. Na druhou stranu je tu málo informací, " interference" mohou u levnějších monitorů vznikat nevhodnou kombinací obnovovací frekvence a rozlišení ( kde jsou ty časy kdy měli monitory zvlášť VN a zvlašť H rozklad. ) a nebo taky nevhodnou polohou VGA kabelu. Chce to s ním zahýbat, jestli se moaré mění či mizí. Často se výhodná koupě nejeví tak výhodná i to je někdy problém zákazníkům vysvětlit.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Např. jedna serie ACER monitorů měla už z výroby blbě nalepený VC a časem se zkroutily. Tím pádem neseděly trysky na sebe a obraz vypadal rozmazaně a pochopitelně poťákem na VN seřídit nešel. Chce to testovací obrazec a silný nervy.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Monitor a interence + reklamce

#6 Příspěvek od pentoda »

chappy píše:Dobry, den. Mam doma 19" palcovy monitor stary 2,5 roku (zaruka 36 mesicu). Mel jsem ho na reklamaci, protoze byl rozmazany. To samozrejmne opravili jen serizenim, ale na monitoru se ted po stranach (urcite tak 8cm) objevuji interference. Take jsem si vsimnul ze po krajich je cerna cara na bilem pozadi z jedne strany obtazena cervenou. Tj, cervena barva se netefuje kam by mela. Obratil jsem znovu na servis, ale ty tvrdi ze je to bezne opotrebeni (opotrebeni katod obrazovky..). Nesetkal jste se s tim nekdo?

Problem je v tom ze se na ten monitor neda poradne koukat, ale kdyz jim ho tam poslu a oni si budou trvat na opotrebeni tak me to bude stat 600,- a budu mesic bez monitoru.

predem dekuji.
Je naprosto jednoduché řešení: reklamovat neopravenou závadu. Není podstatné zda servis tvrdí: že je to běžné opotřebeni (opotřebeni katod obrazovky..). To evidentně v tomto případě hloupost. Na monitor jako celek je záruka 36 měsíců a ta samozřejmě zaručuje po celou dobu záruky funkčnost a neměnnost parametrů. Jinak to znamená třeba výměnu obrazovky v záruce!
Poslat monitor do opravy, zároveň doporučený dopis s kopii opravy a faktury s upozorněním, že trváš na odborné opravě, ale přistoupíš i na výměnu za stejně kvalitní v případě neopravytelnosti.
Nebo odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Musí prodloužit záruku o dobu opravy.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chappy
Příspěvky: 19
Registrován: 19 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od chappy »

Dekuji moc za odpovedi. Mam stejny nazor, jen sem pro jistotu chtel znat nazor nekoho nestraneho...

Jen pro info jsem ted zkousel jednoduchej testovaci obrazec. Cerne pozadi a na kazde hrane monitoru bila cara (tedy obdelnik pres cely monitor s cernou vyplni). V leve casti obrazovky byla cara zluta a v prave cervena:D

Urcite jim tam monitor poslu!!! Samozrejmne se jim asi do vymeny vetsiho celku nechce a tak to zkousi no. A kdyz jste chteli vedet co to dela za service tak je to SIL, ale psss. Ja nic nerekl:D

Diky a pak dam vedet, a nedam se jen tak odpalkovat.

zatim.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#9 Příspěvek od jano2 »

Nazabudni si ofotit dokumenty,zaručak,doklad o kupe,original si nechaj,daj im kopiju.Mam s tym skusenosti.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
chappy
Příspěvky: 19
Registrován: 19 srp 2006, 02:00

#10 Příspěvek od chappy »

Tak jsem slibil ze Vas informuji o vyjadreni servisu.

"Vada materialu, ani zpracovani nebyla na monitoru nalezena. Kvalita zobrazovani odpovida tomuto modelu a stari zarizeni".

Napada Vas co delat dal? Me napada jedine udelat si znaleckej posudek (nevite kde, kdo a za kolik je dela? ) a pohrozit soudem, jenze je to monitor v nakupu za 5000,- a nevim jestli soud je dobra cesta, ale zase pro me to neni mala castka a vykaslat se na to taky nechci (na coz oni asi spolehaj).

Chapu to tak ze je to lacinej a nekvalitni model od nehoz nemuzu ocekavat ze v zarucni dobe udrzi kvalitu obrazu. Naznacuje tomu treba to ze mu vyrobce dal zaruku o 12 mesicu delsi nez mu stanovuje zakon. To je asi ted v mode, cim horsi vec vyrobim tim ji dam vetsi zaruku abych napalil zakznika:D

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jef111 »

Ták to je teda síla. No právník nejsem takže asi moc neporadím :oops:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“