Mycka Bosch SMI53M75EU - chyba E:01

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MartinM79
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2008, 02:00

Mycka Bosch SMI53M75EU - chyba E:01

#1 Příspěvek od MartinM79 »

Mycka po 7mi letech pouzivani zacala mit problemy s tlacitkem ON/OFF. Kdyz se dvere pootevrely, tak zapnout sla, po zavreni nikoliv. Predpokladem byl poskozeny svazek mezi dvirky a telem mycky. Pri jednom z otevreni doslo k rane a vyrazeni jistice. Po rozebrani (mycka lezela na boku) mycky a rozebrani ridici elektroniky doslo ke zjisteni, ze v ridici elektronice diky zkratu na kostru mycky (pretrzeny vodic v kloubu) byly poskozeny nektere cesty na DPS. Tyto byly opraveny a mycku lze nyni zapnout do stavu, kdy se na cca 2s zobrazi posledni nastaveny program (lze menit) a pak se vypise E:01 a mycka se sama vypne. Pri hledani na webu se mi nepodarilo zjistit o jakou chybu se jedna. Jedna stranka tvrdi:

1.poskozeni zakladni desky
2.nedostatek vody
3.vadne topne teleso

Neni zde nejaky servisni technik, ktery by dokazal poradit na co se zamerit? Co slo vycistit jsem udelal. Mockrat diky za kazdou radu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Význam chyby E:01 je tento:
Bedeutung des Fehlers:
Ansteuerung der Umwälzpumpe defekt. Der Fehler kann ggf. bei über- oder Unterspannung auftreten. Ggf. muss die Steuerung getauscht werden.

Pravděpodobně je tedy závada na desce elektroniky.
Ještě můžeš zkontrolovat, jest-li lze s rotorem čerpadla volně otáčet.
:wink:
Odkaz na chybové kódy je tady.

Uživatelský avatar
MartinM79
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2008, 02:00

#3 Příspěvek od MartinM79 »

Diky za info :wink: , zavada je stale jeste nekde na desce elektroniky nebo v elektronice cerpadla, pokud tam nejaka je (vedou do nej 3 draty).

Neodnesl to pouze DPS jak jsem si puvodne myslel, ale take soucastky na desce. Vymenil jsem provaleny 2x BC847, 1x BAV70, 1x47R. Nyni se mycka zapne, relatek jiz cvakne vice a hlavne se jiz sama nevypne. Nicmene E:01 stale na displeji sviti.

Uživatelský avatar
MartinM79
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2008, 02:00

#4 Příspěvek od MartinM79 »

Takze 3 draty k motoru jsou jiz jasne. Jako 3 fazovy driver pro motor je pouzity FSB50450. A aby to nebylo tak jednoduche, tak jednim obvodem jsou rizeny na stridacku 2 motory (relatkama se prepinaji 2 vinuti).

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

S tím významem E:01 to bude pravděpodobně trochu jinak, než uvádí informace na mém odkazu výše. Podle informací z webu Bosch se hlášení E:01(až E:05) týká pouze poruchy desky elektroniky, čerpadlo zmíněno není.
:wink:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

to co popisuješ bude problém , v té desce mohlo odejít kde co a díky minimální ochraně portů procesoru se často stává, že odejde třeba jen jedna brána. Dřív byla na vstupech procesoru, nějaká bižuterie která často tu pránu ochránila dnes odejde triak , třeba na otvíránií prášku (kde se v aktuátoru srazila kapka vody) a vezme sebou i procesor, buď bránu, nebo rovnou celý.

Uživatelský avatar
MartinM79
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2008, 02:00

#7 Příspěvek od MartinM79 »

Zkusim sehnat jinou desku. Merakem jsem na nic neprisel. Vse vykazuje spravne hodnoty.

Uživatelský avatar
MartinM79
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2008, 02:00

#8 Příspěvek od MartinM79 »

Tak jsem sehnal za 2500 pouzitou desku, ale jak jsem predpokladal, tak mela v procesoru jiny firmware. Chodi to, ale ovladaci panel nepracuje spravne. Tlacitka maji jine funkce, display jede. Jako nouzovka by pouzit sla. Uvazoval jsem, ze zkusim prohodit procesory pomoci horkovzdusne pajici stanice.

Nicmene jsem si dal jeste tu praci a prochazel jeste aktivni soucastky a merenim jsem zjistil, ze jeden tranzistor s BIAS rezistory v bazi vykazuje jine hodnoty nez na desce, ktera bezi.

Tak nakonec vymenen: 3x tranzistor, 1x dvojita dioda, 1x rezistor

Mycka opravena a bezi jako nova :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“