Převodník TOS-link na RCA audio: zkušenosti?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Převodník TOS-link na RCA audio: zkušenosti?

#1 Příspěvek od Hill »

Rád bych zase připojil televizi na poctivé analogové stereo, ale dnešní televize nemají analogové výstupy. Kabely k zesilovači mi teď visí za televizí, vedou prostě někam, ale odnikud.
Rád bych si pořídil tento převodník, Zatím ale váhám: žádný z prodejců k němu neuvádí nic o tom, co to umí. Je skutečně tak dokonale univerzální, nebo je třeba si na něco dát pozor?
Máte s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#2 Příspěvek od TAKJAN »

Něco silně podobného používám, cenově to vychází podobně. Nápis "DIGITAL TO ANALOG AUDIO CONVERTER". Kupoval jsem to z bazoše, nevyužité. Parametry až 96kHz, 24 bit odstup těch 120? db. Koukal jsem dovnitř, obvod už nevím, ale dle googla žádný šmejd. Funguje to dobře šum neexistuje, ostatní těžko změřím. V porovnání s kartou v PC, která je taky lepší, parametry SACD, nelze samozřejmě nic poznat. Já to mám proto, že vzdálenost TV-zesilovač je cca 10m (okolo pokoje), což už bylo moc hlavně na odstup brumu.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#3 Příspěvek od lopez »

Tiež som to skúšal aj optiku aj koax a nebol žiadny problém.
Skúšal som CD Denon - koax. A Asus Xonar optiku a koax 16-24 bit a frčalo to normálne.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#4 Příspěvek od fero_b »

asi nie je dovod v takomto pripade sa niecoho obavat. co sa tyka kvality, moze byt rozdiel v pouzitych OZ (dolny filter)na vystupe DA prevodnika a prip. aj prevodnik samotny. Ale pokial tu neriesime "audiofilsku kvalitu" tak to pojde bez problemov.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »

Sice s tímto konkrétním kusem zkušenosti nemám, ale nějakou dobu jsem měl u TV tento. Stojí zlomek ceny předchozího. Hrálo to...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od TAKJAN »

Jo ten mám.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Tak jsem rovnou dva objednal v Havl. Brodě. Letos už na tu stranu cestu nejspíš mít nebudu (dosud jsem ani o té prodejně nevěděl a možná jsem i chodil kolem), ale mají ho tam za polovinu ceny v řetězcích, kde ho stejně mají jen na e-šopu.
Tak mám i dáreček pro nejstaršíhoi synka, tomu taky externí audio z televize chybí. A podle recenzí vypadá dobře jak převodník, tak obchod.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od zdenoeddie »

CS8416 z prevodnika vyssie, je celkom kvalitny SPDIF/AES/EBU prijimac, ktory sa da celkom jednoducho pouzit aj v domacom prostredi. Na jeho koncepcii som postavil nejden DAC, takze je ok. Podpora je az do 192kHz. Skor je tam limitujuci samotny DAC cip, kedze vacsina chodi len do 96kHz/24b.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Jistě, většina těch převodníků umí jen do 96 kHz. Jenže naprostá většina prodejců neuvádí ani to. Proto jsem objednal u prodejce, který má na svých stránkách i něco víc, než mnohojazyčný návod na instalaci, ve kterém chybí jakýkoli údaj mimo napájecí napětí, v lepším případě příkon nebo proud.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“