Lampki Choinkowe LED

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

Lampki Choinkowe LED

#1 Příspěvek od samec »

V úplnej tme trochu vidieť, ako blikajú. Vnútri je usmerňovač z 230V, 2 trnzistory spínajúce dve vetvy po 100 LED v sérií, nejaký čip pod epoxidom, k nemu tlačítko na výber blikania. Napájanie čipu je z usmernených 230 cez rezistor, za ktorým je filtračný kondenzátor 10µF na 50V. (Bol namontovaný opačne.) Ani po premostení tranzistorov LEDky nesvietia silnejšie. Všetky svietia rovnomerne slabo. Pri každej LED je SMD rezistor. Je možné, že sa všetky LEDky rovnomerne spotrebovali?
Obrázek

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#2 Příspěvek od elektrosvit »

Máme podobný řetěz, jen bílé LED stejného tvaru. Bez blikání. Po instalaci jedna sekce svítila slabě. Zjistil jsem, že je buď špatný spoj nebo zlomený drát pod tím zátavem, nebo smršťovačkou, či co to je. Vzhledem k tomu, že je venku, jsem se na opravu vyprdl. Beztak použili nějaký poměděný odpad a příště se zlomí drát jinde...

Jo, a abych nezapomněl, dodavatelem je Emos... :lol:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

je to napájený přes kondenzátor, usměrněno můstkovým zapojením diod (tady to jinak nejde). Komusi jsem ty tranzistory, co spínaly ty LEDky proklemoval, aby mu to svítilo furt. Ta jeho verze uměla jen blikat. Navíc mu ten švabus chcípl, takže takhle mu to aspoň svítilo..

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Áno, tie drôtiky tam, to je prívod 230V.
Přílohy
lampki5.jpg
lampki4.jpg
lampki3.jpg
lampki2.jpg
lampki1.jpg

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#5 Příspěvek od samec »

filtračný kondenzátor je opačne
Přílohy
lampki6.jpg

Uživatelský avatar
gmike
Příspěvky: 94
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

#6 Příspěvek od gmike »

Taky mi to něco připomíná...
Přílohy
lampki.jpg

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

S tou "blikací krabičkou" máme barevný řetěz na stromeček, ovšem nevede do ní síťový přívod, ale připojuje se šroubovacím konektorem "tečka-čárka" (vypadá jako konektor k reproduktorům) k "adaptéru". Slovo "adaptér" píšu schválně do uvozovek, protože si radši netroufám hádat, co je uvnitř. Síťové tráfko asi ne, na to je příliš lehký. Řetěz, o kterém jsem psal výše, má rovněž podobný "adaptér", taky s konektorem. Pak ještě existují "adaptéry" s tlačítkem, kterým se dá nastavit, tuším, čas vypnutí, možná i nějaké blikání.
Společným jmenovatelem jsou tenké kablíky. U žárovkových řetězů byly pořádnější, aspoň se mi nestalo, že by se na některém zlomily. Jenže do nich se dnes zase těžko nebo vůbec nedají sehnat odpovídající žárovky. Tolik mé nedobrovolné zkušenosti s řetězy, svícny a dalšími obdobnými "krámy"...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ziarovky sa zohnat daju - pred dvoma rokmi som kupoval farebne 2,5V/0,32W (100-ziarovkova retaz) a 4,5V/0,58W (50-ziarovkova retaz). Balenie po 5 kusov, ceny dobre. Akurat som musel platit postovne, takze som este nieco k tomu pridal.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#9 Příspěvek od elektrosvit »

V eshopech jsem nehledal, v kamenné prodejně ano, jenže jsem stejně nesehnal přesný typ. Třeba v řetězu se 100 čirými žárovkami jsou původní na 2,4 V, já sehnal na 2,5 V. A ještě jsem musel přehazovat patice.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

Žiarovečky sa ešte predávajú aj do starých svetielok. Majú ich v avelmaku, ale tiež som nejaké videl vo výklade elektra tu v BA, na Špitálskej 18. Vo vnútri som nebol.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“