Vysavač, samočinné navíjení šňůry.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Vysavač, samočinné navíjení šňůry.

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Povedlo se to někdy někomu spravit, nebo vždy zbude pokroucená pružina? Mám naprostou nechuť, až strach to rozdělat.
O vysavač samozřejmě nechci přijít kvůli takové blbosti, navíc se už takové poctivé nevyrábí.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

V Etě 2407 jsem jej kdysi opravoval, naštěstí nepraskla pružina, jen na to někdo dupnul příliš prudce a ohnul páku k brzdě.
Co si pamatuju, tak i po narovnání to nenavíjel úplně plynule, ale pak už stačilo jen namáznout "ložisko" bubnu a vyčistit okraj bubnu, kam působí klínová brzda.
Dodnes slouží.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

No mě se horšilo navíjení postupně, teď navine tak metr

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Tak po opravě mě to taky navíjel jen kus, potom se tomu muselo pomáhat, proto jsem to vyčistil a namáznul, pak to bylo OK. Ona ta brzda brzdila i při zmáčknutí, protože to bylo zabordelené.
Kdybys měl zlomenou pružinu, nenavine to ani kousek.
CO máš přesně za vysavač?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#5 Příspěvek od DELONG »

Záleží aj od toho kde sa tá pružina zlomý . Ak je to blízko upevnenia tak skrátiť o kúsok a znova navinúť. Dá sa to v pohode urobiť . Netreba ani zabudnúť napružiť prítlak styčných plôch na silových unášačoch .A ako bolo povedané vyčistiť a namazať .

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od TAKJAN »

Concept Hamilton. Pružiny obecně moc rád nemám, mají snahu provádět zákeřnosti.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Nejde ani tolik o opravu-zpětné sesazení navijáku ale o konečné justování pružiny tak, aby se dal celý kabel rozvinout a aby měla pružina při navíjení dostatečnou energii pro navinutí kabelu zpět do vysavače. Při manipulaci s "pérem" doporučuji použít ochranné brýle a nebo do toho nečumět zblízka.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 15 pro 2018, 19:19, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

No právě, ještě aby mne mlátila pružina mimo elektriky:-))

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Můžu ti přenechat celej FUNKČNÍ vykuchanej naviják z jednoho menšího bezsáčkovýho pilesosu včetně 5m dvojžílovýho kabelu v PVC izolaci. Pilesos odešel na motor (vinutí na rotoru černý jak ti inžinýři, co připlavávaj z Afriky), naviják jsem si vybufetil předtím, než jsem pozůstatky pietně odložil do KOLESOVA kontejneru.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

No jo, ale bude to pasovat? Asi ne, co. Ale zas bych viděl, jak to vypadá a co to má provádět, případně trénovat.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Já se neptám, jestli to bude pasovat, ale jestli to chceš. Pokud ano, stavím se v pondělí v rozmezí ráno - dopoledne až pojedu z Litomyšle od Hlaváčka (nevím jak dlouho se tam zdržím, Drobek "má bébí" od nějakýho neznámýho 🤐 z parkoviště u Kaufu, tak je objednanej na plastiku čenichu) a přivezu ti ho. Co s tím navijákem pak spášeš je tvůj boj.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#12 Příspěvek od MiracleSky »

Je třeba buben vytáhnout, a povytáhnout kousek kábl ven a potom stačí kábl obmotat kolem bubnu. Ale protože tomu brání zástrčka káblu, která uvízne v obalu vysavače, je třeba šňůru celou vymotat, povolit šroubky a vytáhnout šňůru, napružit buben o jednu dvě otáčky a zase vše vrátit. Docela složitá práce. Ale nic lepšího, než uříznout šňůru, pootočit buben a přiletovat není.
Ještě se to dá vyřešit tak, že se kábl povytáhne asi o půl metru, ten ztratíš, protože ho uřízneš a našroubuješ drátky na zástrčku která má šroubky. Tím povytažením se péro v bubnu trochu napruží a kábl tedy bude zalézat celý. Potíž je v ale v tom, že ty bílé skládací zástrčky se mi nelíbí a jsou hnus, leda snad sehnat starou zástrčku z bakelitu, někde se dají ještě na webu sehnat.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#13 Příspěvek od mi-ro »

Jo, pokud to máš pro sebe. Montovaná vidlice neprojde revizí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od TAKJAN »

EKKAR Zavolám ti zítra.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#15 Příspěvek od Kremik »

Párkrát jsem to měl rozdělané na různých vysavačích a žádný problém v tom nebyl. Nikdy jsem nemusel stříhat šňůru, nebo něco podobného. Prostě to rozeber a uvidíš.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“