NOKIA RM-1035 vada mikrofonu

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

NOKIA RM-1035 vada mikrofonu

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny. Mám tu od kamaráda tento telefon, když mi volá, tak ho neslyším ale on mě ano. Pravděpodobnost vadného mikrofonu je asi velká, marně však na netu hledám patřičný mikrofon do tohoto modelu, našel jsem na Aliexpress nějaký s označením SH-018, průměr 4mm by odpovídal ale výška je pouze 1mm, originálu je 1,5mm. Navíc ten z Ali má 5 otvorů a originál jich má 6. Vím že to není směrodatné, našel jsem také na youtube videa, kde tento originál nahrazují jiným typem například zde, ale to se mi nelíbí.
Máte někdo zkušenosti s výměnou mikrofónů v mobilech?
Přílohy
IMG_20181227_182710 – kopie.jpg

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Nokia 130 za 800 Kč ne? To bych ani neopravoval. https://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-130-dual-sim/#

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Ten odkaz na Youtube, tam nejde ani tak o náhradu mikrofonu, ale o nadrátování přerušené cesty. Proto to dělají tak složitě.
Jinak pro Nokii 130 by měl být mikrofon stejný jako třeba pro Nokii 206 a další modely (snad si to nepletu, přeci jen už nějaký rok dělám něco trochu jiného).
Třeba tady: https://www.123mobil.eu/servis-nahradne ... _id=205553
Ale pokud nemáš k dispozici trochu slušný horkovzduch, nejlépe i s předehřevem, tak si sežen alespoň dva, tři kousky, dost často se podaří ten první pokus zkur..t :(
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Díky za vysvětlení, když tak uvažuji, tak u tohoto telefonu může být také přerušená cesta, kamarád a jeho příslušníci rodiny jej moc nešetří.
Co se týče horkovzduchu tak mám tento.
Zítra zajdu se dohodnout s kamarádem ale myslím si že sáhne po novým. Tento popřípadě se pokusím opravit a bude mít do zásoby pro strýčka příhodu.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“