Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1006 Příspěvek od Hubert_79 »

Na co mi je jako adresátovi nějaká aplikace. Na nic... Přeplněná výdejní místa jsou taky prima, když to potřebuju, tak všude v okolí plno.
Jo, dneska to slavně dorazilo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1007 Příspěvek od rnbw »

Pre mne tiez zasielkovna neexistuje. Preco by som sa mal srat s nejakymi emulatormi, ked staci ist na web posty a tam za dve minuty zadat udaje, zaplatit a vytlacit stitok? Navyse na poste necakam, len vlozim zasielku do boxu na to urceneho a odchadzam.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1008 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, kupoval jsem věci na inzerát a prodávající nic jiného nenabízel, tak ho zas nebudu pérovat co má použít. Zas co bych asi za sedm pětek chtěl...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1009 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše:Na co mi je jako adresátovi nějaká aplikace. Na nic...
Adresát ji k ničemu nepotřebuje, tracking je i na webu.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#1010 Příspěvek od Kvicala_r »

No na Slovensku funguje to zadávání výrazně lépe i u pošty.

Jako adresát u Zásilkovny vidím bez hledání na webu, zda už zásilku podal - hned vyskočí notifikace u všech zásilek a kde se toulá. Následně heslo pro přebrání, které mohu sdílet s kýmkoliv. Mám tady večerku s potravinama, kde mají do 21. Má tohle nějaká pobočka v případě že jsem déle v práci?

Jako odesílatel vyplním do minuty odeslání, s kodem pošlu kohokoliv na jedno z přejímacích míst a nemusím se nutně motat na stupidně zrekonstruované pobočce, kde se v každou dobu na malém prostoru tísní mraky lidí.
Většinou na podzim odtud odcházím s chřipkovou náloží :(

Pokud chceš něco poslat na slovensko - kolik takový balík o 5kg a 50cm strany bude stát? Další plus pro zásilkovnu.

Jinak holky z pošty se snaží, doručovatelky jsou z nás v pohodě. Rozbité věci (když se stane), mi většinou doručují autem.
Takže za mě zásilkovna je super doplněk a konkurence pošty.

Je to analogie ČD. Kde by byly, nebýt regia a jančury - jezdilo by se dobytčákama ze 70.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1011 Příspěvek od Hubert_79 »

Bodejť. Tudíž je pro mě jejich supr dupr aplikace na prd. No a když je x míst v mém okolí plných, tak je pro mě naprd celá zásilkovna... Je fakt, že poště konkurují, ale někdy asi i v tom, v čem by zrovna nechtěli.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#1012 Příspěvek od Mek7 »

rnbw píše:Pre mne tiez zasielkovna neexistuje. Preco by som sa mal srat s nejakymi emulatormi, ked staci ist na web posty a tam za dve minuty zadat udaje, zaplatit a vytlacit stitok? Navyse na poste necakam, len vlozim zasielku do boxu na to urceneho a odchadzam.
To mas dobre. U nas na poste v ZA to treba odovzdat v okienku na to urcenom. Teraz su tam este tie plexiskla s takym mini otvorom naspodku, takze sa to ani nemusi zmestit. Posta sice tvrdi, ze nemusis cakat, no tie pohlady ludi cakajucich vo fronte pri "predbiehani sa" by som vam neprial. Ked sa ozvali, som im musel vysvetlovat, ze mam uz zaplatenu zasielku online, ze to idem iba odovzdat :?
Male zasielky, ako napr. obalky co sa vojdu do schranky, mozno hodit aj do schranky ale pozor, iba do tej co je pri poste - preco nie aj do hocijakej na sidlisku - to mi unika...
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1013 Příspěvek od rnbw »

Bud sa k vam tie boxy este nedostali alebo to "ludia" vykradali, tak ich zrusili... Mohli by na to urobit nejaky automat, kde by sa zasielka vlozila, nacital sa kod a po kontrole hmotnosti a zaplatenia by padla niekam dovnutra.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#1014 Příspěvek od Mysteri »

V časoch môjho ,,živnostenia" (2000 - 2009) bola špičková tzv. ,,spešnina" cez železnicu. Ráno mi z Trenčianskej Teplej zavolali, že tam mám balík, prevzal som ho, doma som ten obsah (väčšinou reg. pokladne, alebo ihličkové tlačiarne CITIZEN MD910) opravil, ešte večer(aj o 20:00hod) opäť zaviezol na stanicu do Tr. Teplej a ráno to zákoš aj v Košiciach, Kežmarku mal na stanici. Zaplatil dobierku a hotovo. Neviem, či toto ešte u nás existuje.
EDIT: Dátum podnikania opravený na základe upozornenia Huberta 79, ktorému za to hlboko ďakujem. :lol: :beer:
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 30 říj 2020, 23:12, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1015 Příspěvek od Hubert_79 »

Mek7 píše:mozno hodit aj do schranky ale pozor, iba do tej co je pri poste - preco nie aj do hocijakej na sidlisku - to mi unika...
To je naprosto jednoduché. Protože schránku na baráku pošty vybírá někdo z té konkrétní počty, zatímco schránku někde na sídlišti vybírá pošťák z auta. Ten sesypává obsah schránek (má jich třeba kolem deseti, patnácti) do velkého pytle, který pak odveze někam na depo nebo tak. Pak to jde na sběrný uzel, kde se to nasype do automatického třídícího stroje a už to jede.
Mysteri píše:V časoch môjho ,,živnostenia" (2000 - 20009)
No však jsi sotva začal podnikat, ještě nějakých 18 tisíc let :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#1016 Příspěvek od Mysteri »

:smash: Máš recht :-)

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#1017 Příspěvek od danhard »

To máš daleko do důchodu :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1018 Příspěvek od tomasjedno »

No ale zase jestli má 1,5% osobního vyměřovacího základu za každý rok účasti na soc. pojištění, tak za 18000 let to bude dělat 27 000 %. Takovou penzi mu budou závidět :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1019 Příspěvek od p32 »

Tak já si myslím, že závistivci se najdou už teď. :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1020 Příspěvek od tomasjedno »

Tak jsem měl dneska zase prima zážitek.
Zásilka z Ali, 28.9. dorazila na celnici (pošta Praha 120), dál už stopa nevedla.
Někdy kolem 15.10. a 20.10. jsem se byl ptát na poštách 102 a 107 - nic.
Dnes jsem po příjezdu domů našel ve schránce, zřejmě včera (9.11.) vhozené, prý že OPAKOVANÉ oznámení o zásilce, vystavené 3.11. s tím, že si zásilku uloženou 23.10. můžu vyzvednout do včerejška.
Naklusal jsem okamžitě na poštu - no ještě ji zachránili z koše s vrácenkami, už olepenou a oštemplovanou jako retour.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“