Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Aktuálně Česká pošta

#1 Příspěvek od jjilek »

Zajímavou odpověď jsem dnes dostal od ČP k dotazu o zásilce Balík do ruky. . Stojí za úvahu:
bohužel Vaši zásilku momentálně lokalizovat nelze a její okamžité dodání
taktéž zajistit nelze. Zásilka by Vám měla být dodána se zpožděním, datum
dodání ale v tuto chvíli nelze odhadnout. Bohužel, v současné době objem
přepravovaných zásilek překračuje naše přepravní možnosti a u mnoha
zásilek skutečně dochází k nežádoucímu zpoždění.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

jjilek píše: Stojí za úvahu:
Spíš za odplivnutí.
Jinými slovy:
Management to tu vytuneloval, naposled nabral ajťáčky aby nám nacpali na web animovaný panáčky a na práci už lidi nemáme.
Běžte jinam.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#3 Příspěvek od Milan_F »

No ono jinde to není o nic lepší, spíš horší. Poslední zkušenost s Geis je taková, že v avizovanej den doručení přišla sms, že z tech. důvodů bude zásilka doručena druhý den. Druhý den nic, ani ta sms nepřišla. Tak jsem si to nechal poslat do nějaké jejich úložny a dojel si pro to sám. Soukromejm dopravcum se vyhýbám jak jen to jde.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jjilek »

Důležitější asi je chodit demonstrovat na náměstí. Dá to méně práce a přemýšlení a ještě dostanou zaplaceno.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Dnes jsem taky čekal balík a nic. Od známého pošťáka jsem dostal doporučení: "Vydrž kozáče, budeš atamanem!" :)

Taky jim častěji selhává sledování zásilek. Jednu mám už měsíc doma a podle systému je pořád na podací poště.
Asi po 10 dnech k tomu přidali "Pro další informace volejte naši infolinku" a tím je zřejmě záležitost ukončená.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Jako každej rok před svátkama. Aktuálně mám špatný zkušenosti s UPS. Objednával jsem vyzvednutí předplacené zásilky, telefonem. Chlap mi slíbil, že to vyzvednou do 14:00 ten den. Někdy po páté mi volal řidič, že nestíhá, tak jsem mu říkal, že to nevadí, stačí druhej den. Druhej den se už ale neozval nikdo a nic nevyzvednul. Až třetí den, na urgenci si to někdo vyzvedl.
Zkoušel jsem se registrovat na jejich web, že bych věděl nějaký podrobnosti a je to katastrofa. Web v češtině, ale nebere češtinu ani ve jméně, město Brno nezná, za to mi nabízel BRNO 2. Po úspěšné registraci nedokážu ani změnit možnosti doručení zásilky, protože jim nestačí tracking number, ale potřebují nějaký číslo avíza, kde ho ale mám vzít neřekli. Zkoušel jsem přes web taky objednat převzetí zásilky, ale opět neúspěšně, protože prý nesedí typ objednané služby. Přitom mám v ruce od nich štítek, s vytištěným UPS STANDARD, ale podle čísla to prý UPS STANDARD není a není možno dokončit vyzvednutí. :evil: Jak tohle může vůbec fungovat??? Jako perlička na závěr, dneska mi taky něco doručili, podle sledování to bylo v Brně, ale když jsem volal, tak podle jejich systému to je prý v Polsku...

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

Podobná zkušenost s Balíkem na poštu: zásilka převzata 27.11., dorazila dneska 4.12. Podle sledování zásilek byla ještě včera večer na podací poště. Přitom tatáž služba jen o dva týdny dříve trvala 2 dny. Zkrátka nestíhají...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Podobně "funguje" avizování doručení přes SMS - zprávu většinou dostávám hodinu po dodání...

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#9 Příspěvek od elektrosvit »

Taky dobré. Zkušenost mám opačnou: SMS přišla ráno, doručovatelka přijela po poledni v rozmezí 12:00 až 14:00. Několikrát se mi stalo, že jsem zrovna v tu dobu seděl na WC. Proto radši volím Balík na poštu, kam si dojedu podle potřeby a nemusím na nikoho čekat. Občas nacházím u nás ve schránce obálky určené sousedům, naopak ty naše téměř vždy ve schránce u bábiny...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Ne že bych se chtěl pošty nějak moc zastávat, ale:
k nám do práce jezdí hlavně PPL, potom DPD, ČP, Geis a občas i jiní. A problémy mají všichni.
Osoba blízká na poště dělá, třeba dnes je nahnali z kanceláří rovnou na třídění balíků. Takže alespoň nějaká snaha tam je...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jjilek »

Ještě by tam měli nahnat zejména trafikanty se zlatými padáky, kteří jen vymýšlejí nereálné a nefunkční reorganizace. Zůstalo by na platy těch, co skutečně pracují. Pokud si pamatuji, tak pošta kdysi dávno na předvánoční nápor včas nabírala brigádníky. Dnes nemá ani na jejich odměny.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak ono bylo posledních pár dnů trošku náledí, takže bych moc nespěchal.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

Brigádníci se nabírají furt, jen ti lidi zkrátka nejsou... Prostě se nestíhá.
Jestli chcete, aby vám zásilka došla, tak jedině EMS.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

S posledními třemi zásilkami jsem neměl problém, pošta je doručila v den, kdy to uvedla v SMS, jen u poslední zásilky chybělo časové rozpětí. Pochopitelně jsme se minuli, tak zásilku uložili ve třičtvrtě na jedenáct na poštu, která ten den zavírá zrovna v jedenáct. Druhý den mi pro to šla moja, ale kroutili se, že jí to nedají, protože nemá SMS kód na vyzvednutí zásilky. Jenomže ten jsem já už taky neměl, při pokusu smazat jednu SMS zmizela celá "konverzace". Píšu to v úvozovkách, protože zprávy chodily jen ke mně, odpovědět na ně nešlo, hned mi to vynadalo. A to vynadání jsem chtěl smazat.
Po nějakém tom telefonování jí to teda dali i bez kódu, který nikde jinde, než v té smazané SMS uvedený nebyl, jen na to, že věděla číslo zásilky a odesílatele. Ale kolik lidí tím zbytečně zdrželi...
Rád chodím na poštu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

U nas staci nastastie cislo zasielky. A pani pri jednom okienku dokaze dokonca vyhladat zasielky v PC podla mena (to doteraz na poste nikto nikdy nedokazal), takze jej ani netreba diktovat cisla.

"Vyborne" sa predviedlo DHL. Zasielka z Nemecka, nic nechodilo. Tak som pozrel stav zasielky na webe. Jeden den: adresat nezastihnuty, nemozne zanechat oznamenie. Druhy den: adresat nezastihnuty, zanechane oznamenie. Nikto ziadne oznamenie nevidel.

Vo stvrtok vecer som poslal mailom poziadavku na zmenu dorucovacej adresy (to doteraz vzdy fungovalo). Do piatka ziadna odpoved, tak som volal na infolinku a cakal 5 minut ako 🤐, nakoniec to niekto zdvihol, nadiktoval som novu adresu (do firmy) a telefon.

Zasielka v pondelok nastastie dorazila, ale na stitku bola nespravna ulica a telefonne cislo chybalo... Kurier sem nastastie nosi veci casto a mal aj inu zasielku na rovnaku firmu (so spravnou adresou) - inak by to zase skoncilo neuspechom...

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“