Datová schránka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#106 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já třeba čekám, že když mám hromadu let DS na jméno a přitom mně tam chodí všemožný zprávy od VZP, sociálky atd., tak jestli mně vážně založí druhou na IČO mojí fyzické osoby. Z principu je to blbost, ale tuším termit tady psal, že je to možný.

Ale znovu musím pochválit ministerstvo, že opravili ten bug na XP, teď už se ohledně PC nedá na nic vymlouvat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#107 Příspěvek od josef_novak »

Ti se stihomamem ať si dělají co chtějí, ale po loňském dědictví několika nemovitostí jsem nemusel kvůli přiznání (k 31.1.) vytáhnout paty z domu.
Tzn. ušetřená cesta a čas na finančáku, kde by mě zahrnuli formuláři a rychlokurzem metodicky navedli, kde bych beztak ještě musel navštívit katastrální úřad. Nebo u zdatnějších žádné tisknutí + vyplňování formulářů a posílání doporučeného dopisu z pošty v A5 obálce.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#108 Příspěvek od termit256 »

ZdenekHQ píše:Já třeba čekám, že když mám hromadu let DS na jméno a přitom mně tam chodí všemožný zprávy od VZP, sociálky atd., tak jestli mně vážně založí druhou na IČO mojí fyzické osoby. Z principu je to blbost, ale tuším termit tady psal, že je to možný.
Neni to mozne, je to jiste, tedy jestli mas zivnost. Kdyz si ji zalozis preventivne sam, nejspis si usetris cestu na postu pro obalku. Pry prihlasovaci udaje posilaji papirove i kdyz mas osobni datovku zalozenou.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#109 Příspěvek od ZdenekHQ »

A neměli by náhodou v tomto případě poslat ty data do mojí datové schránky na jméno, když už ji teda mám a stát o ní ví? Jesli to posílají papírově, tak je to jak v Kocourkově a já pak budu muset vynadat Bartošovi.

V lednu prý zřídili 800 000 datovek pro ty, co ji nemají. Já si teda počkám na druhé kolo...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#110 Příspěvek od bu2520 »

Jen tak mimochodem pošta zvedla cenu zprávy přes datovku pro státní správu z pěti korun na deset. Inu nějak se té poště musí pomoct. A konverze do listinné podoby, jen na Czechpointu za třicet korun. Na kominukaci mi v pohodě stačí bankovní identita. Ale bohužel tomu neuniknu.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#111 Příspěvek od ZVUK2000 »

Česká pošta by mohla být v šíleném zisku. Nevím proč stále dělá medvědí službu na svých přepážkách pro ČSOB. Místo toho mít svojí banku.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#112 Příspěvek od termit256 »

No, to by dopadlo. Kdyz jsou tak efektivni, ze za v podstate poslani jednoho mailu chtej 10 kacek :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#113 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak už mně to přišlo. Kupodivu do datovky, takže zas tak blbí nejsou.

Su bohaté, mám tři schránky. Dvě datový a jednu na plotě. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#114 Příspěvek od Ruprecht »

No vidíš, a přitom datovkou podle mvčr posíláš zadarmo
https://www.mvcr.cz/clanek/nejvetsi-omy ... nkach.aspx
Sice to je aktuální znění na aktuálních stránkách mvčr, ale né že jim na to skočíte :lol:
Přílohy
bezplatna_datovka.gif
(10.68 KiB) Staženo 41 x
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#115 Příspěvek od Ruprecht »

Su bohaté, mám tři schránky. Dvě datový a jednu na plotě.
Buď rád, že nejsi soudní znalec, dostal bys další. I když jsi jeden.

Dědí se datová schránka? Resp. přístup do datovky zemřelého?

Třeba: 80-ti stránkový rozsudek o rodinných nemovitostech, doručený do datovky moderního důchodce, tedy nekonvertovaný na papír (2400,-), uchovaný pouze elektronicky. Bez datovek by byl orazítkovaný a platný mezi papíry ve skříni, ale postaru přece nejde žít a chceme tydlety moderní důchodce, ne? :)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#116 Příspěvek od ZdenekHQ »

To se nechám překvapit, jestli za poslání papírů na úřad budou něco účtovat. Pokud vím, zatím to bylo zdarma. Ale stejně si tam budu muset nahrát nějakej kredit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#117 Příspěvek od JirkaZ »

Ruprecht píše:No vidíš, a přitom datovkou podle mvčr posíláš zadarmo
https://www.mvcr.cz/clanek/nejvetsi-omy ... nkach.aspx
Sice to je aktuální znění na aktuálních stránkách mvčr, ale né že jim na to skočíte :lol:
Ale jo, "oni" nekecají. Mají totiž mnou zmíněné bolševické vidění světa, co jsem popisoval výše. Jinými slovy: veškerá komunikace přes DS je podle nich komunikace mezi vrchností ("oni") a poddanými a ta "bezplatná" je.

Proč uvozovky? Laskavě dovolili, že tu si můžeme platit z našich desátků (pardon, daní).

To, že přes DS existuje i komunikace mezi poddanými navzájem (která bezplatná není), to vůbec neřeší.

Chápeš?
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 08 úno 2023, 12:07, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#118 Příspěvek od Ruprecht »

Veškerá komunikace přes datové schránky je pro jejich uživatele bezplatná.
Asi potřebujeme zřídit nějakou neziskovku pro vykládání takovýchto složitých souvětí :lol:
Prostě nepokrytě lžou. Možná je to poplatné nějaké době když ptáčka lapali, ale datum tam žádný není, je to na aktuálních stránkách
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#119 Příspěvek od JirkaZ »

Ne.

Potřebujeme ne zrušit (to je nereálná iluze), ale maximálně zjednodušit tzv. stát a naprosto nekompromisně ho vrátit na známou a jedině pravdivou úroveň, že on je tu pro nás, ne obráceně.

Jenže jak se dá sledovat vývoj, je přesně obrácený a myslím, že spoustě ovčanů to i vyhovuje (úchylka zvaná "lidé se rádi nechávají vést").
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#120 Příspěvek od termit256 »

Ruprecht píše:Veškerá komunikace přes datové schránky je pro jejich uživatele bezplatná.
Asi potřebujeme zřídit nějakou neziskovku pro vykládání takovýchto složitých souvětí :lol:
Prostě nepokrytě lžou. Možná je to poplatné nějaké době když ptáčka lapali, ale datum tam žádný není, je to na aktuálních stránkách
Bezplatna neznamena zadarmo. Stat za kazdou zpravu plati poste 10 kacek. Pri komunikaci s urady to plati za uzivatele stat, pokud chces poslat treba fakturu nekomu, zaplatis tech 10 kacek ty.

Soused rikal, ze mu udaje o firemni schrance prisly v obalce, i kdyz mel osobni zrizenou. Tu firemni schranku si nezrizoval z vlastniho podnetu, cekal az mu ji zridi sami.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“