Aliexpress

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#106 Příspěvek od PotPalo »

Link som ešte neskúšal, s alipay (presmerované z aliexpresu) som mal tuším nejaké problémy.

Karta sa nedá odobrať, nieje tam na to tlačítko, je tam iba pridať, tak som pridal novú, kde bolo treba vyplniť všetko čo je na karte, a je to ako bolo, stále si to pamätá iba tú starú neplatnú kartu a nová nikde.

edit: skúsil som ten link s Operou 36, zadal tam novú kartu (starú zmazal) a pri kliknutí na save mám toto (príloha). "Try again" znamená že mi znova naskočí prázdny formulár na pridanie karty... :|

edit2: Firefox 52 - rovnaký výsledok, novú kartu neuloží. Aspoň že tam už nieje tá stará. Aj keď neviem či je to výhra, lebo keď to bude chcieť pri každom nákupe úplne všetky údaje z karty a nebude si ich to pamätať... :wand:
Přílohy
alipay.png
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#107 Příspěvek od dred »

Tiež mi v alipay nechcelo uložiť novú kartu s rovnakými číslami.

Tú som potom zadal pri nákupe... odvtedy si ju pamätá. Dočítal som sa to niekde v návode aliexpressu.
(používam len Operu, alebo apku v mobile)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#108 Příspěvek od PotPalo »

Tak zistená zaujímavá vec. Pri zadávaní novej karty je tam zaškrtávacie políčko "Save this card". Ono je zaškrtnuté, ale asi to má fungovať inak, lebo keď sa naň klikne, vyskočí okno kde sa dá kliknúť na "save card" alebo preskočiť. To aby sa jeden potom vyznal či to ukladá samo, alebo až takto ručne. A karta sa ešte neuloží, ona sa uloží až po úspešnom zaplatení. Pokiaľ zaplatenie zlyhá a dáme skúsiť znova, chce to zasa všetko vyplniť odznova. No geniálne.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#109 Příspěvek od tomasjedno »

piCZus píše:Vypadá to, že se rychlé dodání z Číny přes ČP naplňuje, 23.12. objednáno bez připlácení za poštovné a dnes dodáno. 29.12. to teprve z Číny odletělo a do ČR to vstoupilo 1.1. v Ústí nad Labem a nešlo to přes vyměňovací poštu.
Doporučené zásilky odeslané 10.3., 14.3. a 16.3., doručeno dnes 29.3. (v Ústí/L to bylo 22.3., 26.3. a 25.3.). Průměr 16 dní, z toho Ústí-Praha 5 dní (3 pracovní dny + víkend).
Slibovaných 10 dnů nesplnila žádná, 10 pracovních dnů splnily 2 ze 3.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#110 Příspěvek od kejki »

Koupil jsem si žárovky na sadbu, "7 day delivery" přímo z ČR. Teď mi píšou Will be shipped within: 5 days 21 hours
A dnešní info je: když zaplatíte dnes, odhadované doručení 14.4.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#111 Příspěvek od Kvicala_r »

Já bral pokusně horkovzduch v pondělí.. Na zkoušku (T12 stanice je dobrá). Info, že dovezou zítra DPD.
Ale taky z CZ, nechtělo se mi čekat jestli projde celnicí bez povšimnutí

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#112 Příspěvek od Celeron »

Mohl bys prosím zkusit zda dokáže "profouknout" elyt na nějaký prokovený desce s velkou plochou spoje ze strany součástek, třeba základovka PC?
Mám doma letitou dělanou vyfukovačku z klempířskýho kopyta 250W s tryskou 1,5 mm, ze který letí vzduch 2,5 barů a téměř se nechytám. Na SMD to moc není, špatně se po vypájení hledaj. :lol: Očekávám něco lepšího.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#113 Příspěvek od passion »

Kvicala_r - mám presne taký istý hotair. Skús potom zistiť, ako nakalibrovať teplotu. T12 od ksger to má v menu pre každý typ hrotu, starší hotair od nich bez kontekora má trimer na plošáku. Iný predajca uvádza, že na tejto s GX16-8 by to vraj malo byť v menu, ale nikde som sa k tomu žiadnym spôsobom nedostal. Na plošáku trimer nie je. Hreje mi totiž viac o cca 30-50st., záleží od nastavenej teploty. Pri ďalšom predajcovi som našiel obrázky, že by to malo ísť nastaviť napevno odpormi, sú k tomu aj vzorce. Ináč je v pohode, zatiaľ stačila na všetko. Teplotu aj prúd vzduchu drží stabilne.

Celeron - dokáže.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#114 Příspěvek od Kvicala_r »

První ohledání - je to chytrý :) . Po odložení do stojanu si dochladí na 100C a vypne foukání. Kastle není zemněná, ale jeden z pinů v tom GX (a to asi není konektor na víc než 50V) je PE a trubka ručky je zemněná.
V menu jediný, co se týká teploty, je jestli se řídí NTC nebo CPU.
S malou tryskou se mi zdá ten průtok poměrně malý i na 100%. Ale nemám na bytě moc co bych pájel. Vše je buď funkční a zadeklované, nebo malé blechy.
Přílohy
hotair.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#115 Příspěvek od Celeron »

passion píše: Celeron - dokáže.
A jak? Foukáš zespoda na obě nohy a elyt z druhý strany "za horka" vytáhneš a potom musíš profouknout, či odsát pájku z děr prokovů? Nebo to dokáže vyfouknout veškerou pájku z prokovených děr a elyt jde ven "za studena"?
Ta moje Home made vyfukovačka umí vyfoukat díry i se součástkama, třeba DIL40 jde vyfoukat tak, že jde z děr volně, třeba i sám vypadne. Jak je ale ze strany součástek velká plocha, tak to neprohřeje. Asi by pomohlo ohřátí nohy ze strany součástek hrotem pájky ale třetí ruku nemám a velký desky jako je PC board se do stojánku dost dobře uchytit nedají.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#116 Příspěvek od DedVseved »

Sice to není o AE ale mile mě překvapili z Banggoodu.
Zboží jsem samozřejmě objednával z ČR.
Přílohy
bg.jpg

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#117 Příspěvek od kovka »

Jo z Banggoodu to chodí poslední dobou docela rychle a na zásilkovnu,což mně vyhovuje.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#118 Příspěvek od makak »

Můžu se zeptat, co znamená "zboží z ČR" ? Pokud by se dalo koupit v ČR, tak proč by to někdo kupoval na čínském e-shopu ?
Předpokládám, že z otázky je zřejmé, že vůbec netuším, jak to funguje.
Může mě prosím někdo poučit ?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#119 Příspěvek od Kvicala_r »

Protože je to jen sklad, odkud to posílají koncovému zákazíkovi. Takže pořád obchoduješ s tím samým člověkem, jen už to zboží přiblížil (a snad i vyclil)..

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#120 Příspěvek od makak »

Nechápu. 8O
Jak může mít číňan nějaké zboží v ČR dřív, než já si ho objednám ???
To je jasnovidec, že měsíc dopředu uhádne, že já náhodou narazím na jeho inzerát a budu si to chtít koupit, tak to na svoje riziko pošle na druhej konec světa do nějakého skladu ? To vůbec nedává smysl. :(

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“