Koho volit 2013

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno

Koho chcete prezidentem ?

Anketa končí za 27 led 2013, 19:30

Miloš Zeman (v 1. kole 24,21 % / 1 245 848 hlasů)
58
60%
Karel Schwarzenberg (v 1. kole 23,40 % / 1 204 195 hlasů)
38
40%
 
Celkem hlasů: 96

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#121 Příspěvek od p32 »

ZdenekHQ píše:A takhle to někdy končí : http://www.novinky.cz/kultura/290770-tv ... emana.html

Nepřipomíná vám to jisté doby - za názor dostat padáka ?
Nepřipomíná, ale spíše mi to připomíná, za co jsme tady bojovali s klíčema (já ne, já pracoval). Proto je tu ta demokracie a ti tvůrci si tam mohou dávat, koho chtějí a ne podle toho, kdo jim koho přikáže !
To byl dost blbej příklad, ale je to věc názoru. Jinak se už dříve řikalo něco jako - Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#122 Příspěvek od ZdenekHQ »

Za dva měsíce většina lidí zapomene na to, že mají nového prezidenta, navíc hlavní role v seriálu je většinou vázaná na jistou osobu a špatně se mění. Já ten seriál nesleduju, beru to jen jako příklad.

Nedokážu si představit, že by třeba mého oblíbence Petera Falka alias inspektora Columba vyměnili jen proto, že by o sobě prohlásil, že je lesba a bude volit Pussy Riot, pokud by se toho tedy dožil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#123 Příspěvek od p32 »

Inspektor Columbo je(byl) lesba ? :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#124 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nebyl, ale určitě by tomu scénáristi uvěřili a "dali by si tam, koho chtějí". Ale tak jednoduchá ta demokracie není.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#125 Příspěvek od tomasjedno »

ZdenekHQ píše:...navíc hlavní role v seriálu je většinou vázaná na jistou osobu a špatně se mění.
To je ale jejich problém.
ZdenekHQ píše:Nedokážu si představit, že by třeba mého oblíbence Petera Falka alias inspektora Columba vyměnili jen proto, že by o sobě prohlásil, že je lesba a bude volit Pussy Riot
Kvůli tomu by ho asi nevyměnili (ostatně by mu to málokdo věřil, nevypadá jako ženská). Kdyby ale prohlásil, že nemá rád policajty a nečte detektivky....

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#126 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pořád tomu nerozumím. Uživatele EB jsem taky nikdy nekádroval, denně slyším od mých zákazníků názory na oba "kandidáty" a nijak to nemění můj vztah vůči nim - je to prostě jejich názor a jejich věc, já jim taky říkám svůj názor.

Když autor seriálu vyhodí hlavní postavu proto, že chlastá, neumí text, chodí pozpátku, tak prosím. Ale to, co si myslí, je jen jeho věc a pokud to říká otevřeně, tím lépe. Ale to tady ještě neumíme pochopit....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#127 Příspěvek od tomasjedno »

ZdenekHQ píše:Pořád tomu nerozumím. Uživatele EB jsem taky nikdy nekádroval, denně slyším od mých zákazníků názory na oba "kandidáty" a nijak to nemění můj vztah vůči nim - je to prostě jejich názor a jejich věc...
To je v pořádku, protože to s EB ani s tvým businessem nijak nesouvisí. U veřejně činných osob a mediálních hvězd je tomu ale jinak.
Četl jsi to vyjádření Bočana a Stránského? Ne co o tom napsali jiní, ale to co napsali oni sami.
ZdenekHQ píše:...Když autor seriálu vyhodí hlavní postavu proto, že chlastá, neumí text, chodí pozpátku, tak prosím. Ale to, co si myslí, je jen jeho věc a pokud to říká otevřeně, tím lépe. Ale to tady ještě neumíme pochopit....
Asi by tě překvapilo, kdyby třeba Belmondo veřejně prohlásil, že je na chlapečky, a pak by přesto dostal roli chlapáka a lamače ženských srdcí 8-)

Demokracie je mj. o tom, že můžeš říkat, co si myslíš, ale taky o tom, že ten, komu to říkáš, na tebe může změnit názor a zařídit se podle toho.

P.S. Já s tím Dejdarem problém nemám, protože jsem mu tu roli ve Zdivočelé zemi neuvěřil a proto na to nekoukám.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#128 Příspěvek od workhard »

Po odborné konzultaci u piva volíme Zemana, protože šišlavý kníže nikdy nepoznal život obyčejného občana, tím pádem nebude lidem ničím užitečný. A jeho názory to víceméně potvrzují.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#129 Příspěvek od Crifodo »

Zeptejte se Crifoda, ten to určitě rád znovu vysvětlí...
To pochybuju. Nechci se nějak zásadně míchat do debaty, protože nejsem kvalifikován (TV mám už řádku let odhlášenou čili na mě tenhle způsob 🤐 už přímo nepůsobí a její vliv sleduju občas jen z debat se známými, musím říct že mi vliv TV na ně připadá docela destrukční). Spíš bych se chtěl dotazem o něčem ujistit. Myslíte, že tu je fakt ještě někdo (z lidí, co už aspoň dvě volební období absolvovali a něco si pamatujou), kdo na základě volebního procesu věří v nějakou pozitivní změnu?? Někdy si představuju takovou úchylnou představu, jak člověk volící v roce třeba 1992 s radostnou nadějí, pak na 20 let usnul a dneska se před volbama probudil. S bystrou myslí, těma TV neovlivněný. A teď porovnává: co se stalo s důchodovým fondem, co se stalo s českým zlatem, co se stalo s mírou zadlužení, kam poskočila míra zdanění včetně dph, a pak ty číselně neměřitelné faktory: kam se dostala míra svobody jednotlivce/moc státu, byrokracie, morálka, odpovědnost politiků za jejich chyby a škody, vliv médií na politiku. Asi by mu nejspíš jeblo. Hlavně ten poslední vliv je v kontextu s procesem volby xx do yy už naprosto psychopatický. Média vytvoří mediální para-realitu, vyzdvihnou kandidáta/y, zmasírujou frikulíny, dehonestujou zbytek samostatně myslících. Tak je klidně možné, že se dá do klíčových pozic recyklovat provařené ksichty z minulosti nebo kompromitované persony, které nedávno vzaly angažmá u tak zoufalého ansámblu jako duo Bursík/Biomasa... Jestli tohle je výsledek voleb, akorát mi to potvrzuje směřování a hodnotu "demokracie" a celkem určuje prognózu.
OT, čistě fakticky, i když se v téhle komedii na fakta nehraje, co lidi čekají od volby prezidenta, když formálně v daném systému nemá dle ústavy klíčový vliv, ale jen procedurální a reprezentační? Přitom většina průserů která na lidi dopadá (exekuce, zadlužení, nezaměstnanost, posilování moci státu) je výsledkem práce jiných institucí (do kterých se ale volí stejně kvalifikovaně). Jestli je mi něco líto, tak těch pár slušných lidí, co se uvolili v té frašce protikandidovat. Čím to, že speciálně volby prezidenta, procedurální loutky, v novodobých dějinách doprovází větší divadlo a špína než volby (stejně mediálně manipulované ale formálně důležitější)? Třetí volba Havla v II. cyklu, účelová vazba Sládka. První volba Klause, zrada Becherovky socanama. Druhá volba Klause, šílené scény v zákulisí, omdlévající mafiáni Íčko a spol, Zubová zmizelá v jiné dimenzi, báchorky o přepadení jakéhosi socanského poslance na hajzlu Sněmovny...
A teď tahle šílená šaškárna s marionetou knížete s čírem?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#130 Příspěvek od workhard »

Někdo tu kdysi napsal, že dění v ČR ovlivňuje pět rodin, jejichž právníci zákony neovlivńují, oni je přímo píší... začínám tomu věřit :? taky někdo napsal, že kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#131 Příspěvek od Hejnicek »

Crifodo píše: A teï porovnává: co se stalo s dùchodovým fondem, co se stalo s èeským zlatem,
Zlato vypada, ze vycestovalo na dovolenou v r. 1998 a uz se asi nevrati...

http://afinabul.blog.cz/1009/rozhovor-s ... vem-motlem

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#132 Příspěvek od Habesan »

Tím se novinky.cz konečně vyrovnaly serveru infobaden.cz...
tomasjedno píše:kdyby třeba Belmondo veřejně prohlásil, že je na chlapečky, a pak by přesto dostal roli chlapáka a lamače ženských srdcí
Tak nevím jak Belmondo, ale co takový Jean Marais ?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#133 Příspěvek od tomasjedno »

Habesan píše:...Tak nevím jak Belmondo, ale co takový Jean Marais ?
Aha, tak teď už vím, proč mi připadal vždycky v roli milovníka divnej.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#134 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem se před časem docela pohádal s jedním bývalým brněnským hercem a "baleťákem", když jsem mu tvrdil, že role, co tomu herci nejde ze srdce a na co nemá povahu, vizáž, přirozený gesta atd. prostě nemůže zahrát dobře. Byl jsem přesvědčován, že to není pravda.

Tady vidím, že to pravda je. Kdyby byl Belmondo na chlapečky, asi by ty svoje role nedostal. Ale nakonec mezi herci je nadprůměrné množství osob orientovaných na stejné pohlaví a nijak jim to nebrání v jejich profesi.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#135 Příspěvek od mtajovsky »

ZdenekHQ píše:Kdyby byl Belmondo na chlapečky, asi by ty svoje role nedostal.
Možná u nás, to kádrování mají v Češi v genech. Jean Marais, takový vzor mužnosti, dostal mnohé chlapské role a přesto byl "na chlapečky". Divné, že? Judie Foster, že by ji to nějak handicapovalo? A další.

Od tvůrců Zdivočelé země je to ubohé a tendenční, ostatně jako jejich seriál samotný..
Naposledy upravil(a) mtajovsky dne 21 led 2013, 16:33, celkem upraveno 3 x.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“