Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1246 Příspěvek od Hubert_79 »

No tak o tom není sporu :) Jak jsme se bavili o těch časopisech - opravdu ne všechno nosí pošta. Dědek, co v naší oblasti roznáší denní tisk (hodně brzo ráno) chodí ještě během dne a nosí třeba časopis PRE a tak. I když třeba Reflex (co odebírá brácha) nosí normálně pošťačka. Asi je to podle distributora a vydavatele.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1247 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já v tom má pořád větší a větší guláš.

Tak naše obec si hrdě dala na stránky PSČ "počty-partnera", kterou ale spousta web formulářů nespolkne/nezná, může za rok zmizet a stejně se nakonec musí zadat původní PSČ. Tak jsem jim to na OU napsal, ale je to podle hesla "já to řídím, já mám pravdu".

Takže my patříme pod 664 01, partner má 664 19, na inkasu mám doručovací okrsek 600 12/129 a na balíku rozvoz 16.

Kolik těch čísel vlastně počta má?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1248 Příspěvek od Hubert_79 »

Hodně čísel.
664 01 jsou Bílovice nad Svitavou
664 19 je partner Babice nad Svitavou
600 12 je Depo Brno 73
To původní jste měli ty Bílovice (664 01)?
Každopádně nic nezkazíš tím, když si budeš psát to původní bílovické PSČ. Počta si s tím nějak poradí.
Číslo na balíku je jen okrsek, bude se to doručovat z toho depa Brno 73, stejně jako dopisy.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#1249 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, budu psát původní číslo. Protože web formulář mně 664 19 vůbec nenabídne. Zrovna nedávno jsem to testoval. Proto ta hloupost dát si to na oficiální stránky naší vesnice jen proto, že to tady je. Možná tak za dva tři roky už to tam bude, jestli tady ale zas bude ta počta, to netuším.

Jenže ty náplavy to nepochopí, že rodáci používají původní PSČ a budou zkoušet to nový. Jsem jim na OU napsal, ať 664 19 dají do závorky a použijou původní 664 01.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1250 Příspěvek od Hubert_79 »

Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1251 Příspěvek od p32 »

To by se nemělo. Zvláště když je na vratech velká schránka na jednostranné vložení balíků, že? Nebo ten dotyčný chtěl, aby mu to nechali před branou na zemi? Neviděl jsem tam ani obyčejnou schranku na dopisy, takže nevím jestli by se tam dal hodit jen lístek, aby si pro to došel nebo zvonek pro přivolání někoho, kdo by otevřel ten zámek na vratech nahoře a dole. :wink:
Prostě tak to dopadá, když to není na dobírku a nikdo za balík nechce peníze a je to už zaplaceno. Stejné je to i u ČP a jiných.
Podle záběru bych tipoval, že to tam už znají a jezdí tam často, což je toho výsledkem.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1252 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše:Balík přes plot. DPD.
To je prd. Když ještě existovala Radiálka, tak mi bez jakýhokolv avíza přivezla o den dříve paletu se zbožím. ikdo nebyl doma, neměl to kdo převzít a tak řidič paletu rozbalil, zboží za cca 40 tyček naházel přes vrata včetně tý dřevěný palety, kterou hodil navrch. Když jsem přijel domů, tak lilo jak z konve. Reklamace jak poleno, vše museli nahradit a ještě bylo řešený zfalšování mýho podpisu jako příjemce. Řidiče asi vyhodili protože od tý doby jezdil jinej a ten si nechával na přepravák bouchnout můj štempl.
Že Radiálka skončila se moc nedivím, měl jsem za dva roky další tři reklamace na poškozený obsah palety, většinou průraz obsahu vidlema vysokozdvihu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1253 Příspěvek od Hubert_79 »

Ale přátelé, já přece netvrdím, že tohle neudělá pošťák (nebo někdo z DPD, GLS...); jen to ilustruje, že je to o lidech. U nás doručuje asi stopadesátikilový cikán a jsou na něj jen pochvaly. Kdyby tak fungovali všichni.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#1254 Příspěvek od termit256 »

Neni to o lidech a cele poste jako takove. Pres vikend mi znamy rikal, jak se snazil z posty vypacit fakturu za nejake certifikaty ci co. Poslali jen upominku coz byl car papiru na kterem bylo navic jine cislo uctu nez obvykle. Nasledovalo nekolik telefonatu na jejich linku kde si ho prehazovali jak horky brambor a nakonec se vzdy dozvedel ze cislo na fakturacni oddeleni neexistuje. Husy mu daly vzdy bud jen neexistujici mailovou adresu nebo na zaslanou zadost nikdo nereagoval. Psal pry na uplne vsechny mailove adresy ktere nasel na jejich webu, bud zadna reakce nebo odkaz na formular pro opetovne odeslani faktury ktery odeslal snad 10x, taky bez zadne reakce. Jediny kdo po nekolika hodinach snazeni reagoval byl ombudsman CP. Pry se mu nelibi ton jeho mailu :-)

Napsal mu ze je debll kdyz nechape ze chce zaslat jen blbou fakturu, nacez mu ombudsman vyhrozoval prestupkovym rizenim :-) To byl jediny clovek z cele posty ktery komunikoval. Kdyby ten kokot misto hledani a vypisovani paragrafu ktere nadavkama porusil tu fakturu poslal, bylo by to vyrizeno. Proste ceska posta. Co je u kazde normalni firmy otazka 15sekundoveho telefonatu je u CP ani po nekolikahodinovem snazeni nemozne.

Fakturu z nich ani po nejvetsi snaze proste nevypacil a protoze uz nevedel jak dal, tak si zridil certifikaty u konkurence a podal na CP podnet financni sprave ze odmitaji posilat doklady.

Zrusil na svych eshopech moznost posilani ceskych postou, protoze pokud by se mu tohle stalo u fakturace za postovne kde jde o radove vyssi castky, byl by nasledne v pruseru. Po tom co mi vypravel nejspis udelam ve firme totez. Aby mne ti pitomci nasledne regli v nejake evidenci dluzniku, musel bych behat po soudech apod. mi za jejich sluzby opravdu nestoji.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#1255 Příspěvek od kejki »

Je to v lidech, dneska mi dává doručovatelka rekomand k podpisu 4 lístky, říkám: "Doufám, že je to Čína?" A ona: "Jo, už aby to skončilo."
Je to otrava, doručovat, když jste doručovatel.

Dva balíčky přivezl jednotlivě PPL, ten zavolá, že jede, už ani nevyleze z auta a podá balíček. PPL asi nemá sklady, aby si pěkně soustředila balíčky za týden a pak je ekonomicky rozvezla najednou.


Čínské zásilky podává na poštu firma se sídlem v Praze, takže to možná bude další příprava na celní odbavení.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#1256 Příspěvek od Kvicala_r »

Ano, věřím že té číny mají teď dost. Hodně odvážně odhadnu 30% z toho co doručují. Co budou nosit až to skončí? Dochází jim to, nebo to snad dělají zadarmo? Jistě, zůstávají jim dopisy a balík do ruky co končí dost často rovnou s balíky na poštu.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1257 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše:Když jednou za čas stojím frontu u nás na poště a poslouchám, co ty pracovnice a pracovníci do těch lidí někdy hustí za nesmysly, tak kvetu.
Dodnes jsem nevěděl, že je zrovna ta vaše pošta tak slavná. Rád chodím na poštu je právě o ní :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1258 Příspěvek od Hubert_79 »

On Pokáč je téměř soused, bydlí ve vedlejší ulici. Logicky tedy sdílí stejnou počtu :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#1259 Příspěvek od Celeron »

Dnes jsem byl zase okolnostma donucen navštívit místní pobočku ČP. Máti, která nechodí, dorazil jako každý čtvrtrok lékový přeplatek od VZP a opět ji složenku nacpali do schránky i když jsem poštu už několikrát písemně žádal aby to nosil doručovatel. Už mě to přestalo na přepážkách bavit a tak jsem rovnou vletěl na šéfovou. Byla jako vždy zamčená a nechtěla otevřít. Takže jsme komunikovali skrz zavřený dveře. Tvrdila mi, že na poště nelze zařídit aby peníze co přijdou pro konkrétního adresáta, donesl doručovatel na adresu. :roll: Proč tomu nevěřím, důchody nepohyblivým lidem snad doručuji, nebo ne?
Prostě musím vyrazit do Hradce na VZP a tam zažádat ať to posílají na účet. Problém je, že tam budu muset nechodící máti dovýzt aby podepsala žádost. V čem že to žijem? Coronastánu? :roll: :roll: :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#1260 Příspěvek od Mysteri »

Keď to tu tak čítam, som rád, že žijem na Slovensku :twisted: U nás zatiaľ pošta funguje jak ..za komančov", t.j., príde všetko do 48 hodín, niekedy aj do 24... :lol:

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“