TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#136 Příspěvek od pajosek2 »

martinbbb píše:Jako promiňte, ale já už se na to opravdu zase nemůžu koukat..a asi bych musel být hodně sprostý, to by se ale zase Hill zlobil, tak si to radši nechám pro sebe....Leoši nevymýšlej hlouposti jako je změna propustnosti diod, nebo to že to někdo rozvrtal a strčil na půdu......vyzkoušel jsi to s tím venkovním KV?? proč výmýšlíš voloviny a nezkusíš na vstup OMF připojit 38 MHz?? Ty takhle rozvrtáš všechny nastavovací prvky a pak už to nenaladíš...dej na mě a zkus to s tím jiným KV.....
Naprostý souhlas,taky už delší dobu chci aby si ověřil funkci OMF.já mu sice radil to vytáhnout z jiné funkční telky,protože si nejsem jistý,že ten kanálák přepojí na první pokus,ale takhle to samozřejmě jde taky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#137 Příspěvek od martinbbb »

pajosek2 píše:
martinbbb píše:Jako promiňte, ale já už se na to opravdu zase nemůžu koukat..a asi bych musel být hodně sprostý, to by se ale zase Hill zlobil, tak si to radši nechám pro sebe....Leoši nevymýšlej hlouposti jako je změna propustnosti diod, nebo to že to někdo rozvrtal a strčil na půdu......vyzkoušel jsi to s tím venkovním KV?? proč výmýšlíš voloviny a nezkusíš na vstup OMF připojit 38 MHz?? Ty takhle rozvrtáš všechny nastavovací prvky a pak už to nenaladíš...dej na mě a zkus to s tím jiným KV.....
Naprostý souhlas,taky už delší dobu chci aby si ověřil funkci OMF.já mu sice radil to vytáhnout z jiné funkční telky,protože si nejsem jistý,že ten kanálák přepojí na první pokus,ale takhle to samozřejmě jde taky.
Já vím, vytáhnout to z jiné telky je asi lepší nápad, je to mnohem pohodlnější, a není problém s tím že pro venkovní KV jsou potřeba dva zdroje 12 a 30 V a s trimrem na "pevné" AVC 6-7V......jen když to tady tak čtu, se trochu obávám, aby to ta druhá funkční telka nezaplatila životem.....

Návštěvník

#138 Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#139 Příspěvek od martinbbb »

Anonym píše: Ahoj Martine , myslím si , že nemáš tak úplnou pravdu , neboť pokud nadporučík zkusí v praxi ten venkovní volič , tak se při určité konstalaci zapojení přístrojů , dozajista setká s tou změnou propustnosti diod . Ivan
Tak jestli je to tak, tak prosím o nakopnutí :( já jsem se zatím s tím že by se časem (stránutím diody) změnila velikost potenciálové bariéry PN přechodu, nebo odpor v propustném, či závěrném směru diody u tranzistoráčků z šedesátých let, které jsem zatím zrenovoval ani třeba u Ametysta a pod., kde je už jako AM demodulátoru použita Ge dioda zatím nesetkal, ani u "pravěkých" krystalových detektorů v pravěkých krystalkách.... nebo možná se to změnilo a nikdy tak výrazně, že bych si toho všimnul.... proto jsem se o tuto vlastnost diod nijak nezajímal....jedině snad u diod-elektronek, kde se opotřebením katody zhoršuje emise elektronů, ale o tom asi řeč nebyla........proto se tedy nadporučíkovi omlouvám.

Návštěvník

#140 Příspěvek od Návštěvník »

Martinovi:
Já jsem se s tím osobnì setkal na jedné profesionální dílnì . Dotaz : "Je ta èervená zásuvka opravdu oddìlená ?" Odpovìï : "Ano , mùžeš tam klidnì mìøit osciloskopem ." Nebyla , a tak došlo ke zmínìné zmìnì propustnosti diod . Tolik na vysvìtlenou a upøesnìní . Ivan

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#141 Příspěvek od masar »

Ivan boduje :D

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#142 Příspěvek od pajosek2 »

Je fakt,že člověk se mu tady snaží poradit,ale je těžké odhadnout co tento člověk zvládne. Nenapsal jsem,že když to bude propojovat s druhou telkou,tak se musi provést oddělení kondíkama nebo zapojit stroj přes oddělovací trafo. Jsou to věci pro odborníky samozřejmé,ale tady asi budeme muset psát přesné postupy. Aby nedošlo k tomu čemu říká Ivan:"změna propustnosti diod". :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#143 Příspěvek od martinbbb »

Tak jste mě dostali.... :D :D změna propustnosti diod.....taková blbost... :D :D tohle mě vůbec nenapadlo, oddělovcí trafo beru jako samozřejmost, to je pořád samej Talisman, Phileta atd. atd.......úplně nejlepší by to bylo vytáhnout to z TV, která má taky šasi spojené se sítí a síťový vidlice dát tak aby u jedné TV byla na kostře fáze a u druhé TV na kostře nula...a kdyby nadporučík byl vytrvalej..tak by nejspíš došlo ke změně propustnosti propojovacího koaxu...:D :D..docela mě ale zaráží, že ten rok oprav téhle Tv nadporučík přežil...ale to je jedno..

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#144 Příspěvek od pajosek2 »

Tak tady by mne moc zajímalo,jak to pokračuje.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#145 Příspěvek od Oberleutnant »

Takže byl zkrat na výstupu OMF a kvůli tomu byl obraz zvlněný, jak je na fotkách, viz. strana 7, nyní po odstranění zkratu už to zase normálně zrní, jako předtím.V příloze posílám naměřené hodnoty u vývodů T17 a T10.
Napětí AVC u vývodu E u voliče naměřím 11,2V (před měsícem bylo 10,8V, což svědčí o tom, že se rychle zvyšuje)
Přílohy
Tesla Martino 006.jpg
(278.14 KiB) Staženo 44 x

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#146 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Takže byl zkrat na výstupu OMF a kvůli tomu byl obraz zvlněný, jak je na fotkách, viz. strana 7, nyní po odstranění zkratu už to zase normálně zrní, jako předtím.V příloze posílám naměřené hodnoty u vývodů T17 a T10.
Napětí AVC u vývodu E u voliče naměřím 11,2V (před měsícem bylo 10,8V, což svědčí o tom, že se rychle zvyšuje)
Ano to napětí se zjevně velmi rychle zvětšuje, je třeba dáti pozor aby za další měsíc černé obrazovky, se toto napětí nezvětšilo natolik že nebude možné je změřit běžným voltmetrem a bude třeba používati VN sondu.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#147 Příspěvek od stevo59 »

Ano to napětí se zjevně velmi rychle zvětšuje, je třeba dáti pozor aby za další měsíc černé obrazovky, se toto napětí nezvětšilo natolik že nebude možné je změřit běžným voltmetrem a bude třeba používati VN sondu.
Telka ti dala časový limit na skončenie opravy... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#148 Příspěvek od pajosek2 »

Tak to je dobře,že to zrní,ale nenapsal jsi jestli už telka jde v plném rozsahu.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#149 Příspěvek od Oberleutnant »

a možná právě kvůli tomu nejde nic naladit, protože když se rychle zvětšuje napětí AVC, tak to svědčí o tom, že v OMF neni něco v pořádku, na vývodech T17 jsou taky nesprávná napětí, protože na kolektoru by mělo být při správně nastaveném pracovním bodu AVC napětí 31V...

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#150 Příspěvek od pajosek2 »

Jestli jsi to těma trimrama rozhodil,tak je to možné.Dej to do pořádku a ozvi se.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“