Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#136 Příspěvek od EKKAR »

A když se vrátím z5 k tématu (co Sběrný dvůr dal), tak já tedy ne přímo ze SD, ale od člověka, který to na cestu tam chystal, dovezl několik UPS značky APC SMART-UPS - řada 700 a 1400. Prý šlapaly do poslední chvíle, pak najednou lehly - podezřívám "geláče", mám je zatím odložené, ještě jsem v rámci předvelikonočního šílenství nestačil vzít do ruky vercajk a podívat se jim do bříška...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#137 Příspěvek od rnbw »

Na tie UPSky nepotrebujes ziadne naradie - bateria sa da vymienat holymi rukami a dokonca bez vypnutia.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#138 Příspěvek od workhard »

Dnes byl u nás sběr nebezpečného odpadu. V kupě jsem vyštrachal perfektně fungující 19" CRT monitor AOC a 17" LCD Benq s vadným podsvícením 8-)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#139 Příspěvek od workhard »

Tak už maká i ten BENQ 8-) Je pěkně,jdu něco ugrilovat. :chicken: :beer:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#140 Příspěvek od Jenys »

Přeji hezký den :D
V sobotu jsem přivezl ze dvora mikrovlnku ETA 0190 s grilem, kmpletní a funkční, ve velmi dobrém stavu :lol: , potom konferenční stolek na kolečkách, se čtyřmi skládacími židličkami, dveře dvoutřetinově prosklené 80cm, další 70cm, jako nové. Horské slunce, ale to jsem nezkoušel. A další dobrá věc, jsou schůdky do bazénu, po malé úpravě budou do mého bazénu jako stvožené. Vždy něco odvezu a zpět něco dovezu....škatulata batulata hýbejte se :lol:

Nezná prosím někdo náhodou tu Etu 0190, nemám k tomu návod a popis co a jak to umí. Google ani bastlírna nic nenašla, jako by to neexistovalo :cry:

Děkuji za případnou ochotu.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#141 Příspěvek od zdenoeddie »

Jenys píše:
Nezná prosím někdo náhodou tu Etu 0190, nemám k tomu návod a popis co a jak to umí. Google ani bastlírna nic nenašla, jako by to neexistovalo :cry:

Děkuji za případnou ochotu.
fotku predneho panelu tu daj

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#142 Příspěvek od Jenys »

Teprve teď jsem se dostal ke psaní, tak vkládám foto Mikrovlnky a toho stolku se stoličkami. :wink:
Přílohy
P1040208.JPG
(78.48 KiB) Staženo 43 x
P1040207.JPG
(40.05 KiB) Staženo 48 x
P1040206.JPG
(43.43 KiB) Staženo 47 x
P1040205.JPG
(45.11 KiB) Staženo 57 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#143 Příspěvek od zdenoeddie »

Ved ta Eta je uplne jednoducha, co je tam nepochopitelne? S jednym koleckom nastavujes cas ohrevu, s druhym vykon, pripadne kombinaciu gril+mikrovlny.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#144 Příspěvek od konosuke »

pasujou náhradní žárovky do všech typů mikrovlnek ? mám LG MS-1944 V z bazaru a je uvnitř za provozu tma jak v pytli, tuhle jsem potkal u kontejneru na sídlišti zachovalou ETA...síťový kablík jsem teda pohotově uřízl, hodí se výměnou za přepálený k rychlovarné konvici na vodu. takže vybíráme popelnice, 20 let po revoluci a 20 let budování prosperity kapitalistické vlasti...
Přílohy
LG MS-1944V.jpg
(7.55 KiB) Staženo 40 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#145 Příspěvek od EKKAR »

Já bych to nenazval vybíráním popelnic - spíš důstojným znovuvyužitím opotřebované (všeobecně) elektroniky. Kdyby všechny sběrné organizace umožnily za malý obolus bastlířům "vybufetit" si některé části přístrojů, které jinak čeká drtička a separační linka na tříděný odpad, věřím tomu, že by se bastlení daleko více rozšířilo... Jenže hádejte se s byrokraty řízenými z Blbruselu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#146 Příspěvek od konosuke »

to je v zájmu vládních mocipánů znevýhodnit, znemožnit lidem opravy doma a znedostupnit náhradní díly z demontovaných vraků...snad určeno obchodní strategii a filozofii marketingu ve směru posílení poptávky a spotřeby, nákupu nových výrobků nízké jakosti a životnosti...ale, že kupní síla obyvatel a solventní poptávka, reálná mzda...jaksi...neadekvátní novým podmínkám ? inú, máme krizi, že. výmluva jako řemen
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#147 Příspěvek od Jenys »

zdenoeddie píše:Ved ta Eta je uplne jednoducha, co je tam nepochopitelne? S jednym koleckom nastavujes cas ohrevu, s druhym vykon, pripadne kombinaciu gril+mikrovlny.
Ale není to nepochopitelné, to je jasné že to umím obsloužit, jen jsem se o tom chtěl dozvědět víc a třeba různé ty vychytávky. Jsem zvyklý na eleltronickou mikrovlnku pod tou mechanickou. Určitě by v návodu mohlo být jaké časy a výkon jsou pro určité druhy potravin potřebné. Ta elelktronická má možnost podle váhy nastavit automaticky čas a teplotu. Je mi divné, že k tomuto typu nic nemůžu najít na netu. Ale nevadí, hlavně že funguje a má velký talíř, kde se vejde velká skleněná zapékací mísa. Ten gril je také dobrá věc, ten v té druhé nemám.

Je tam u série napsáno 08/01, znamená to rok 2008 leden, nebo naopak 2001 srpen :?: :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#148 Příspěvek od Lukas-Peca »

To bude spíš 2001, podobnou mikrovlnku mám doma, akorát bez grilu. Funguje už 10 let, ale záhy se tam rozsypal časovač, nevypínalo se to a málo to hřálo. Byly v tom úplně opálené kontakty a vadná třecí spojka v časovači. Všechny součástky jsem z toho časovače vyházel a teď to funguje jako otočný spínač, přičemž nejde regulovat ani výkon a jede to pořád naplno (kolečko regulátoru je tam jen pro efekt). Ale jede to.
Jinak je to samozřejmě čistokrevná Čína, český je jen návod.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#149 Příspěvek od Jenys »

Hm, to mě také napadlo, že by to mohla být Čína, nemá to totiž nikde Made in a jedinný štítek je tam ten papírový. Ani na čelní straně není ten typ, jako mám u té spodní Ety.
No, ale za ty peníze (sběrný dvůr), to se vyplatilo, vypadá že nebyla moc používaná. Mohl by jsi mi poslat prosím ten český návod, tedy pokud by to nebyl problém :?:

Děkuji předem. Jenys :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#150 Příspěvek od kewin »

muj ulovek ze skladek popelnic je
tesla color orava černá verze zatim dale nezkoumana
tesla osciloskop Tesla BM 566A (nemam sondy vyčištěn zapojen do elektry obrazovka funkčni uvitam rady jak co přezkoušet )
tesla multimeter BM 518 pěkny zachovaly funkční a školní RC generator na MHZ 8-) taky občas mivam problem v dilně zavřit dveře :o) a pak občas nějaka hifina tv navic
Přílohy
Obraz035.jpg
(197.42 KiB) Staženo 52 x
Obraz037.jpg
(148.65 KiB) Staženo 54 x

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“