windows 7 a jeho trvalá aktivace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#16 Příspěvek od dulode »

PotPalo píše: Oni totiž niečo zmenili a aj nová inštalácia sa už neaktivuje a nejdú aktualizácie.
sa mi páči ako kecáš do všetkého a pritom o mnohom nemáš ani páru.. neviem či je tu nejaký bonusový systém za najvyšší počet prispevkov, kde prvá cena je napríklad zlate prasa, čož by sa Ti ako Blavákovi tuze hodilo, ale kašli na to ..

WIN 7 sa normálne automaticky a pravidelne aktualizuje, viď obrázky

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#17 Příspěvek od DukeNuke »

Řekl bych, že to bude licencí. Ve firmě máme několik PC na W7, které ovládají technologie, protože na W10 to nefunguje. Bez internetu byly odjakživa a fungují bez komplikací.
Nicméně existují omezené licence na nějakou dobu, které se prodlužují oprpti mrkvosoftímu serveru.
Nebo jde o nelegální sw, například ukradená korporátní licence, toho je teď docela dost.
A hlavně kolega nenapsal, co přesně je to za W7.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od PotPalo »

dulode píše:sa mi páči ako kecáš do všetkého a pritom o mnohom nemáš ani páru..
Mne sa nepáči ako ty kecáš a urážaš a trolíš kde sa dá a pritom ty nemáš ani tucha. Za to že okrem konzoly pre TV neovládaš nič, ešte nemusíš urážať ostatných.
Mám inštalačku Windows 7 s SP1 (Slovenský), sú tam všetky verzie 32 aj 64 bitové. Po novej inštalácii Windows 7 aktivovať cez internet nejde, napíše chybu spojenia so serverom. Aktualizácie tiež nemajú spojenie, tuším napíše že žiadne aktualizácie sa nenašli. Pritom internet vo Firefoxe funguje. A pred rokmi s rovnakým postupom fungovala aj aktivácia a aktualizácie bez toho aby som musel robiť niečo naviac.
Po ručnom nainštalovaní spomínaných dvoch aktualizácií už aktivácia funguje, a aktualizácie tiež, nájde ich to stovky. Tak mi tu vysvetli kto tu kecá, keď ja to mám odskúšané a ty vieš Obrázek. Niečo skrátka niekedy zmenili na strane serveru, a bez tých dvoch aktualizácií sa to s ním nespojí. Kto mal Windows 7 v prevádzke v kuse, pravdepodobne stiahlo a nainštalovalo aktualizácie ešte pred tou zmenou (predsa by sa sami neorezali od serveru), takže spojenie fungovalo ďalej. Kto mal PC dlho bez internetu, aktualizácie zmeškal a po zmene na strane serveru nemal PC na to pripravený. Tak. Vysvetlil som to ako pre deb..., snáď to aj menej chápavý jedinec (nebudem menovať) pochopí.

(to niečo, čo zmenili na strane serveru bolo zabezpečenie, to len tak...)
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Tak jsem našel nějaký aktivátor, nainstaloval jsem jej a zatím dobrý...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#20 Příspěvek od xsc »

dulode píše:WIN 7 sa normálne automaticky a pravidelne aktualizuje, viď obrázky
Podpora Win7 skončila už před dvěma lety a od té doby se aktualizuje akorát antivir. Za bezpečnostní aktualizace si firma musí připlatit a není to levné. Pouze v případě velkých průserů občas něco MS pošle všem.

Uživatelský avatar
dulode
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 43
Registrován: 24 dub 2022, 02:00

#21 Příspěvek od dulode »

PotPalo píše:

(to niečo, čo zmenili na strane serveru bolo zabezpečenie, to len tak...)
vidíš že si na to prišiel. certifikáty sú to správne slovíčko


@ xsc

naštudované to máš dobre.. akurut bude problém v tom že aj bez platenia sa dá dosiahnúť pravidelná automatická aktualizácia..

P.S: a ten shitny mrkvosoft antivír som dal do pandžábu ako prvý

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

Ale prd problém. Jen neplatí to, cos tvrdil, že Win7 se normálně aktualizují. Normálně už 2 roky neaktualizují nic, musíš udělat úpravu. Na to ovšem nemáš oficiálně licenci, což na doma nikomu nevadí, ale v korporátu si to těžko budeš moct dovolit.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od PotPalo »

dulode píše:vidíš že si na to prišiel. ...
Ja som to vedel, ale nepovažoval za dôležité to napísať. Nepočítal som s tým že tu bude nejaký hnidopich. :D
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“