P: podomácku stavěný zesilovač, odhadem 2x250 W

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#16 Příspěvek od Cust »

Bernard píše:On ten středový sloupek a plechy okolo mohou tvořit jeden sekundární závit do zkratu, napětí malé a proud větší. Ten ochranný vodič s tím nemá nic.
Ano, je rozumné nedělat závit na krátko. Tady by bylo asi lepší ho připojit nejspíš zespod.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#17 Příspěvek od samec »

Praktickyý problém nastane, ak niekto použije kábel s tienením pripojeným na telo XLR konektora, alebo ak tento zosilňovač so skrinkou na potenciáli vmontuje do uzemneného racku. Trafopájka ma na sekubdári tiež len nejaký jeden závit.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#18 Příspěvek od Cust »

skříň musí být zemněná, pokud někdo vytvořil závit na krátko, ano je čuně

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Nejlepší jsou experti, kteří takovým toroidem protáhnou třeba takový mosazný M10 a přikurtují ho matkou a pro sichr i vějířkovou podložkou dole i nahoře. To jsou taková překvápka typu "Franto proč ti hřejou boční plechy" :lol: .
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#20 Příspěvek od Cust »

Sendyx, to je předehřev tranzistorů, něco jako stand-by... 8-)

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#21 Příspěvek od rudolf02 »

No, moc tomu nerozumím, ale -+78V bude asi pěkný výstupní výkon. Ale zdroj je společný pro oba kanály. Zde si myslím, že může být důvod nestability s následným odpálením jednoho kanálu.
Jako první bych tedy viděl usměrňovač, filtraci a další součásti zdroje (omezovač....) pro každý kanál zvlášť, ať se přes zdroj nevazbí. Pak bych začal s opravou vadného kanálu.
Alespoň takto jsem opravoval některé výkonové zesíky amatérské konstrukce. Snad ještě fungují.
Dík za opravy a připomínky.

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od eleferner »

kybl píše:Já bych ho vzal,ale bojím se té pošty.Brno mám trošku z ruky.
Nasel jsem doma krabici od mikrovlnky, i s temi polystyrenovymi "uhelniky", nahodou maji podobne rozmery, jak ten zesak. Kdybych volny prostor vyplnil polystyrenem od jinych vyrobku, tak by to snad melo byt OK. Akorat bych asi musel odmontovat ta celni madla, i kdyz je k tem sroubum spatny pristup. V praci mam celkem festovni krabice od PC a monitoru, z toho by taky melo neco jit pouzit. Kdyztak dej vedet do SZ.

Edit: Kybl postu nechce riskovat, takze nabidka stale plati.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“