Co je to za díl na motoru z Roomstera

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Matláš do toho nesmysly , abys uhl . Nic z toho o čem nesmyslně klapeš do vlákna , není spojité s funkcí odlučovače oleje . Víš na co je odlučovač ? Podle nesmyslů co klapeš těžko .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Já ale taky nechápu, na co je tam odlučovač něčeho. Mám asi páté auto a nikdy mě takové blbosti opravdu nezajímaly. Asi to bude specialita škodovek anebo genialita výrobce na nejblbější kurvítko.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Lukas-Peca »

Že tě to nezajímalo neznamená, že to tam není. Odlučovač oleje je už ve favoritu, je tvořen meandrem, do kterého zapadá víko na olej. Plyny projdou, kapky setrvačností dopadnou na stěnu a stečou zpátky do motoru.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

A když je cesta ucpaná , tak to valí jinde ....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Odlučovač oleje do odvětrání kliky se musel začít dávat kvůli ekologii. Šáde ho ještě neměla, ale ta neměla ani gufírka na ventilech, takže tamtudy olej vesele chlejstal zhora od ventilovejch vahadel do spalovacích prostorů a když se slovama Boba tyhle vodítka vylítaly, protože navíc byly jen litinový, šádynka papala volejíček jak Votesánek. Jezdil jsem dokonce s takovou, která sblafla přibližně litr oleje na 100 kiláků, takže několik posledních let se v ní olej vůbec nevyměňoval - vyměnil se jen filtr a bylo, olej motor žral takovým fofrem, že se nestačil zkazit. Pak přišel fanouš, kterej právě kvůli tomu, aby nežral olej a tím se nezasíral katalyzátor, dostal jednak úplně překonstruovaný stírací kroužky, druhak komplet utěsněnou hlavu s guferama na dříkách ventilů a taky tenhle separátor do odvětrání kliky, který šáde vůbec neměla - ta se odvětrávala přes kanály v bloku do prostoru pod krytem ventilů, ze kterýho šel šlauch přímo do sání. Samotnej separátor je věc poměrně blbuvzdorná, pokud majitel neleje do motoru olej, kterej tam nepatří - pak se může ucpat karbonem, ale vzhledem k průvanu, kterej v něm za normálních podmínek panuje, se s dobrým olejem nemá moc šancí ucpat. Pokud k tomu dojde, svědčí to o dost nedbalým dosavadním majiteli, kterej na auto kašlal a olej standartně přejížděl co to šlo ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Zase jenom kydy . Když je motor vpořádku , tak profukování je skoro nulové . No ale když je motor vylítanej , tak fouká čím dál více . V létě to tolik nevadí , prošlá vodní pára odejde se spalinami do sání motoru . Ale v chladném počasí se čím dál víc tvoří bílé hleny , které separátor zacpou . Výsledek je jasný . U VW 1,6 jsem to měl vychytaný . Přes chladná období jsem přerušenou hadici do sání pravidelně čistil . Udělal jsem si takový vrták na plotové sloupky v průměru hadice . Do hlenů jsem zavrtal a vytáhl . Však motor měl přes 400 a dovoz z germánu . Žraní oleje s ucpáním odlučovače je mozkový úlet .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Bořku, přestaň překrucovat cos napsal dřív a drž se jednoho, jo? Nejdřív tvrdíš, že vylítanej motor žere volej a proto se ucpává separátor, pak že se ucpává nějakou vodní párou zkondenzovanou do voleje, co si vymyslíš jako třetí variantu? Žvejkačky sebraný ze silnice, nebo nějaký siderighty z babišbiosraček? Je zajímavý, že někomu se u stejnýho auta/motoru nic neucpává a jinýmu jo, čímpak to asi bude?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

KDE JSEM TO NAPSAL , ŽE JE TO OD OLEJE ????????????????????

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#24 Příspěvek od Sadra17 »

EKKAR píše:Odlučovač oleje do odvětrání kliky se musel začít dávat kvůli ekologii. Šáde ho ještě neměla
zase vedle, měla hadici z ventildeklu(tam byl plech který odstínil olej) do sání


každý motor "dýchá"- mění se tlak v klikové skříni tak nějaká verze odvětrání tak je vždycky :roll:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Zase mu úplně nekřivdi . On toho i nesmyslně nažvaní ale :
který šáde vůbec neměla - ta se odvětrávala přes kanály v bloku do prostoru pod krytem ventilů, ze kterýho šel šlauch přímo do sání -.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Sadra17 píše:
EKKAR píše:Odlučovač oleje do odvětrání kliky se musel začít dávat kvůli ekologii. Šáde ho ještě neměla
zase vedle, měla hadici z ventildeklu(tam byl plech který odstínil olej) do sání
každý motor "dýchá"- mění se tlak v klikové skříni tak nějaká verze odvětrání tak je vždycky :roll:
To se to krásně lže, hlavně když to "šáde ho ještě neměla" se vztahuje na odlučovač oleje, protože o odvětrání motoru se píše o pár řádků níž:
EKKAR 1.listopadu 2022 v 19:55.18 píše:Odlučovač oleje do odvětrání kliky se musel začít dávat kvůli ekologii. Šáde ho ještě neměla, ... Pak přišel fanouš, kterej ... dostal ... taky tenhle separátor do odvětrání kliky, který šáde vůbec neměla - ta se odvětrávala přes kanály v bloku do prostoru pod krytem ventilů, ze kterýho šel šlauch přímo do sání. ...
Horší jak ruSSácká propaganda, řeknu ti. Vodkopáváš se pjekně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“