FM radio v mobilu nelze zapnout.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

p32 píše:Není to blbost. Je ale možné, že nìkomu to jde na normální sluchátka a že to tak funguje. Teï jsem ale hledal v každém sluchátku mikrofon a on tam fakt není. :lol:
Mimochodem stejné 4 kontaktní džeky mám i u sluchátek ke kapesnímu rádiu a nìkdo jim tam zapomnìl øíct, kam našroubovat do rádia ten mikrofon a s telefonem to funguje taky. :lol:
To uz nie je dobre ani ako trolling... :roll:

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#17 Příspěvek od JiriTom »

Koukám, že opět trolíš p32...
Tady to máš i v jazyku tvých kamarádů...
Přílohy
100pcs-lot-Mini-Jack-3-5mm-4-Poles-Male-Plug-Aluminum-Shell-Stereo-4-Pin-3.jpg

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#18 Příspěvek od matahari »

p32 píše:
matahari píše:Péčko exceluje jako vždy. Mě to funguje i s jehlou, chytilo to něco blízkého.
Jo, jsi odborník, tak si tu jehlu vraž do ucha, aby to nebránilo sluchátkům. :lol: To je ta jehla, kterou máš v TV misto antény? Ta je fakt dobrá, jenom nechápu, proč na příjem rádia používáš dva mobily?
I kdybys to maskoval rádoby humorem, který je ve tvém podání tragikomický, tak by zde bohatě stačilo umístit video, jak to na Xiaomi telefonu nefunguje se čtyř-pólovým Jackem a se tři-pólovým ano.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od kulikus »

Viseo do 300kB?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#20 Příspěvek od xsc »

Odkaz by stačil..
Kdyť je to uplně jedno, kolik ten jack má pinů. Je za ním obvykle stíněný kabel (pro sluchátka to sice není nutné, ale pro mikrofon ano), jako anténu tak lze stejně použít jen to stínění.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Sluchadla ako antenu pouzival uz prvy "walkman" s radiom, co som mal v 90. rokoch. Predpokladam, ze sa to pouzivalo aj davnejsie.
Přílohy
yoko_.jpg

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#22 Příspěvek od monterjirka »

Rozebíral jsem kdysi starý walkman s rádiem kvůli poškozenému nabíjecímu konektoru. Vývody pro sluchátka tam byly přes tlumivky a stínění bylo přes kondenzátor na vstup rádia
To mě inspirovalo a když jsem nechal viset kus drátu od napájecího konektoru jinam, než kam vedl kabel od sluchátek, dost to pomohlo citlivosti

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

monterjirka píše:Rozebíral jsem kdysi starý walkman s rádiem ... stínění bylo přes kondenzátor na vstup rádia
To mě inspirovalo a když jsem nechal viset kus drátu od napájecího konektoru jinam, než kam vedl kabel od sluchátek, dost to pomohlo citlivosti
No, udělal jsi protiváhu neboli dodělal druhou polovinu skládanýho dipólu. Máš vidět, co udělá taková věc s PMR staničkou = když jí nastavíš místo kapacitní protiváhy přes držící ruku správně uštípnutej kus drátu připojenej k "zemnicí" ploše na desce, jak to ovlivní jak její dosah při vysílání, tak i citlivost při příjmu ... Viděl jsem takhle v páru upravenou "dětskou" Motorolu a proti sériovým měl ten pár bez zvednutí napájení skoro 2x takovej dosah vzájemný komunikace. Jenomže zase - je to zásah do konstrukce stanice a jako takový to není povolený, i když se tím nezvýšil výkon koncovýho stupně, zlepšily se ale vyzařovací vlastnosti antény a tím už to je mimo Generální licenci k používání ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#24 Příspěvek od Artaban001 »

Rádio funguje ze sluchátkama i s drátovou náhlavní soupravou - ten čtyřploškový jack. U sluchátek se objeví ikonka sluchátek, u HF se objeví ikonka hands free. Jestli Ti zničeho nic nefunguje rádio, asi se něco stalo s aplikací, nebo z HW. Aplikaci bych prověřil resetem do továrního nastavení a pak volbou jiný země, a nebo zda není aktívní nějaká funkce co rádio zakazuje ( firemní režim, úspora baterie, nebo deaktivování aplikace FM rádio)

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#25 Příspěvek od matahari »

Pokud už naladím stanice, tak silnější fungují i bez sluchátek.
Každé MIUI má i testovací menu.
Přílohy
fm-test.jpg

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od robo »

Měl jsem v 1.0.495 a i bez sluchátek jde zapnout. Pak jsem aktualizoval na stejnou verzi co máš a taky ok. Vyzkoušej smazat aplikaci data. Vím že jsi ji odinstaloval a zpět nainstaloval ale mohlo tam něco po aplikaci zůstat.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“