Čím vrtat obklady

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od workhard »

No na to většinou nedojde, mladej jsem věšel v novém bytě lustr a ejhle - strop ze sádroše. No decentně utažené šestky vruty to jistí.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Naštěstí se dnes dá na vše koupit diamant .

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

Jo, tohle znám taky. Sebevědomě jsem nastoupil s běžným vidiákem a neudělal jsem tam ani důlek. Tak jsem vzal takovej trochu lepší vrták a po pár minutách tam důlek byl, ale tak 0,5 mm hlubokej. Tak jsem světlo přilepil Mamutem a je to. :D
Po čase nám truhlář montoval novou poličku do koupelny, tak mu říkám, že nevím, čím to bude vrtat, protože mý vrtáky se nechytají a příklep se na ty velkoformátový dlaždice dát bojím. Prý že mám blbý vrtáky a neumím to...
Po chvíli na to kouká, dlaždice jako nová. Nakonec vzal příklep, hodně opatrně a šlo to, ale báli jsme se oba.

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#19 Příspěvek od ondraN »

Na tyhle slinutý dlažby fungují pořádně jenom vrtací korunky do flexky, jak už psal ransom. Chce to ale někoho, kdo podrží u korunky vysavač, jinak strávíte několik hodin úklidem :mrgreen:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

forbidden píše: Nakonec vzal příklep, hodně opatrně a šlo to, ale báli jsme se oba.
Příklep jde, ale jen na těžký zdi. Pokud ho ale dáš na sádroši nebo OSB desce, tak ten podklad nezatlumí rázy a odskočí nebo praskne dlážka a nebo v ní vylítne čočka. Nějakou poličkou se zadní plnou stěnou to schováš ale žebřík, kde mají držáky ovál cca 3 x 5 cm už taky né.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#21 Příspěvek od milosak »

ransom
My jsme takto vrtali do podlahy velký díry pro táhla rozvodových zámků a nikdy
s tim nebyl problem. Ted se chystám u sebe doma vyvrtat díru pro špunt do
rekostruovaný dílny, tak sem zvědavej, dlažba má 2 cm

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

zkoušel jsem použít jehlu ze vstřiku z nějakýho lokomotivního dieselu, nebo taky černej vrut co se používá na sádroše. S tím se udělá do obkladačky důlek a pak jde vrtat pěkně i bez příklepu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od forbidden »

Já mám všechno naštěstí na cihle, takže pružení nehrozí a opatrně příklepem to šlo.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“