Èištìní TV od prachu (pøed opravou)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#16 Příspěvek od achil »

Acilpyrin to je super. Já jsem našel desetníky (dětská kasička), jehličí, nateklý vosk ze dvou svíček (to by vopruz vyňoupat ho ven), platací jehlici. Samostatnou kapitolou jsou kytičky na televizi a následné přelití. A nej to byl úklid paní pečlivé, která dokonale smyla uhlíkový povrch obrazovky (vono to furt špinilo tak jsem to vzala kartáčkem a jarem). Střílelo to jak u Verdunu. Tehdá jsem to vzdal.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#17 Příspěvek od toom »

Sleduju tu zajimavy zkusenosti, tak taky nejakou pridam :D . Napriklad je lahudka servis TV, ktera lezela v kurniku nebo holubniku, to fakt nevim, protoze do toho nedelam :?: , ale bylo nadelano i vevnitr :toilet: . Taky jsem mel doma TV, neznamy puvod, ale po sejmuti krytu to vevnitr vypadalo jako v GM-ku. Majitel si zrejme nahradni dily skladoval na miste cinu (vse zaprasene, takze asi neslo o to, vyhodit to i s TV), byl tam i manual.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#18 Příspěvek od xmarty08 »

Já měl jednou televizi z nějakýho kadeřnictvý a to byla taky lahůdka, přes prach a vlasy nebyla vidět ani jediná součástka, bylo to nechutný, fouknul jsem do toho kompresorem a utíkal se schovat za roh baráku, než to opadne 8O Ale taky sem se potkal se srandovní opravou, přinesli mi věž-Aiwu na 3CD, že nehrají cd-žádný div, říkal jsem si, ale nebylo to prachem ani optikou, jejich děti si hrály a poslali tam přes šuplík házecí kostku, která se zasekla hned za pojezdem optiky a ta se pak nehla... Někdy je to sranda, dělat opravy :D

Uživatelský avatar
ok1umb
Příspěvky: 74
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: okr. Kladno

#19 Příspěvek od ok1umb »

No jsou tu některé přízpěvky pro pobavení ale nyní vážně. Používám stlačený vzduch venku, důkladně vyfoukám před opravou. Menší díly vyperu v ultrazvukové pračce s jarovou vodou, někdy tech. benzinem.
O koupání ve vaně jsem také slyšel vyprávět, ale sám bych to nezkoušel. Tak přeji všem čistou práci.
Zdravím Míra UMB

Uživatelský avatar
Tomhais
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od Tomhais »

hop píše:Jednou jsem našel v TVP několik acylpirinů při vadné synchronizaci.Chlapi v hospodě poradili že to pomůže naházet je zadní mřížkou.A fakt tam byly.
Taky myší hnízdo se našlo-překouslá cívka H-oscilátoru.
Já jsem se dostal ke staré Tesle s tím,že si ji rozeberu na součástky,po otevření jsem tam našel plno chlupů a výkalů,opravdu nechutný :D :ignore:

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Oldradio »

Jednou jsem dostal darem černobílý TVP Tesla Pluto, který asi 10 let fungoval v kuchyni a taky podle toho vypadal. Rozebral jsem ho, všechny díly včetně plošňáku a obrazovky i vychylovačkama umyl odmašťovačem a vodou, nechal asi týden vyschnout a televize šlape dodnes. Odmašťování přežil i tuner, mf a VN trafo.

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#22 Příspěvek od miromatus »

mam tu prave ovp ,po oprave KRS a vycistenia vzducom, obèas prskanie na trafe od jadra na okolie , tv od tazkeho fajciara, trafo zanesene nikotinom som vybral ,ocisil liehom trafo aj kable,vysusil a zatial to slape .

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#23 Příspěvek od daton »

No já mám taky jeden bonus, ještě na OPP se těžko nějaká oprava odmítala, protože to muselo být hodně zdůvodněné a tak se to většinou muselo udělat. ale proč to píšu dostalo se mi do rukou rádio, tuším že to byla Riga ta v tom dřevěném obalu (typ už nevím) a byla u paní která milovala kočky . Tenkrát ještě nějaké granule na záchod nebyly a ty kočky měly hajzlík přímo za tímhle rádiem. Pánové 14 dní bylo rozděláné na dvoře na OPP a smrdělo to tak že i náměstek chodil dolů, kdo si to tahá do práce kočky. Když už jsem to musel potom dělat tak jsem koupil za své pitralon a celou dřevěnou skřín jsem zalil pitralonem, ale stejně to byl humus, na který když si vzpomenu mi smrdí ještě dnes.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#24 Příspěvek od achil »

Jo to chápu. Chodím po bytech a občas je to taky na špunty do nosu. V Mlčení jehňátek použily při ohledání mrtvoly nějakou mastičku pod nos asi na přebití toho smradu a taky jsem někde viděl klips na nos, kterej uzavře nozdry. Někdy by se mi toto hodilo.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“