Èištìní TV od prachu (pøed opravou)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Čištění TV od prachu (před opravou)

#1 Příspěvek od jezevec »

wiktor píše:ja v domacich podminkach cistim televizy od prachu plochym stetcem zakladni desku obrazovku kamarad ten cistil ty stary rubiny a color sto desitky tak ze tu telku soupnul do vany a osprchoval ja kdyz cistim tu televizy u vychilovaci civky tak semi stane ze se ty magnety trosku posunou ale chtel jsem se zeptat jak se cistej ty televize v servisu jestli tam pouzivate nakej specialni vysavac nebo nato pouzivate nakou specialni pracku jako je na mobily ze tam soupnete tu televizy celou a pak
na ty magnety potom cisteni jesli je nejak fiksujete nebo je znova po tom vycisteni musite znova nastavit.
Vyčisti televizi stlačeným vzduchem z kompresoru. Sprchovat televizi ve vaně je úplná zhovadilost, ani se mě nechce věřit, že to někoho může napadnout!!!

wiktor

#2 Příspěvek od wiktor »

a ti stlacenym vzduchem cistis i obrazovku neposkodi ji to protoze ta je prece vzuchoprazdna .

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DjRix »

To si snad děláš srandu????
Já čistil taky stlačeným vzduchem,v domácích podmínkách použiju taktéž stětec a vysavač,ale taková p......a jako je sprchování ve vaně mě teda ještě nenapadla!!!!
Slyšel jsem o tom že existuje ultrazvuková lázeň na čištění desek.ale to je na doma kapánek drahé.....

wiktor

#4 Příspěvek od wiktor »

ja si myslim ze by se ultrazvukovy cisteni dalo napodobit i doma protoze jsem cistil deku mobilu technickym lihem ted de spis o to jetli by to nerozleptalo ten lak na civkach ja myslim ze by stacila naka miska o neco
vetsi nez je zakladni deska a cistici roztok asi izopropahnol nebo lich
ted spis jde oto jak to vty lazni nechat dlouho a taky davat bacha aby ten roztok nahodou nebafnul a nehorela deska.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Uchopim starý vyhulakany vysavac a pomoci stetce ometu vnitrek televize a prach vysaju.
Stlaceny vzduch jen kdyz je prachu malo,.. Nechci ho totiz dejchat,..

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#6 Příspěvek od jopein »

na ty magnety potom cisteni jesli je nějak fiksujete nebo je znova po tom vycisteni musite znova nastavit.
Jo poslat výrobci i s orazovkou na seřízení. :D Kolem vychylovaček
se vyplatí být opatrný.
Foukáním vzduchu to jde líp, ale to dělám jen venku, a nemusí být kompresor stačí vysavač s hadicí nasazenou z druhé strany.
Do vany dávám jen zadní kryty.
ja si myslim ze by se ultrazvukovy cisteni dalo napodobit i doma protoze jsem cistil deku mobilu technickym lihem ted de spis o to jetli by to nerozleptalo ten lak na civkach ja myslim ze by stacila
mno přiznám se že toto jsem ještě neslyšel. Na takové experimenty bych neměl odvahu. Jen ta ultrazvuková vana o rozměrech televize :roll:
nebo 100litrů isoproylalkoholu v domácích podmínkách.
Při techto experimentech ti přeju hodně štěstí :)

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#7 Příspěvek od jopein »

jezevec
Sprchovat televizi ve vaně je úplná zhovadilost, ani se mě nechce věřit, že to někoho může napadnout!!!
Mám stejný názor, nicméně po záplavách se podařilo rozchodit počítače tím že osprchovaly vodou desky , akorát odešly disketové mechaniky a HDD

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#8 Příspěvek od Frenky »

Čistění televizoru ???Několik zkušeností z praxe..televizor je lépe vyčistit až po uskutečněné opravě !!!Na příklad zjištíš vadné VN trafo,volič,obrazovku,kdy už zákazník opravu stejně nechce a je to práce z b y t e č n á !!! Jinak čistit lehce štetečkem a vysavačem,zbytečně
navyjímat moduly ,jinak pak je tu práce navíc..vycistit kontakty,
proletovat zásuvky modulů atd.Při důkladnějším *luxování* se může stát,
že se nasaje nějaký ten kondenzátor,uvolněný odpůrek,nejlépe se
nasají nějaké ty SMD a to pak je *švanda* :smash: ,když opravená televize - kde
nešel zvuk najednou nehraje vůbec !!! :opravar: a Zákoš ječí jak Viktórie u splavu. :guns:
Taky dobrá závada,když se s polu s prachem odsají i polepy klínových
keramických kiondenzátorů.
Takže lepší vynést TV do volného prostoru a vyfoukat ???Někdy s tím
vysáváním vznikají pěkné problémy..lepší je někdy nasávat. :malta:
Takže s čistěním to nepřehánět... :pravnik:

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od riker »

To je diskuze jen o normálním prachu, ale štětcem a vysavačem se toho mastného kouřového prachu jen těžko zbavíte. Spravovat takovou telku z hospody to je chuťovka.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#10 Příspěvek od jopein »

riker píše:To je diskuze jen o normálním prachu, ale štětcem a vysavačem se toho mastného kouřového prachu jen těžko zbavíte. Spravovat takovou telku z hospody to je chuťovka.
No to mi povídej, já dělám hlavně sat.přijímače a už to párkrát skončilo výměnou přístroje, s tím izošem to aspoň zkusím , deska ze satu není tak velká , ale cena opravy půjde nahoru.
O projektorech v hospodě ani nemluvím :roll:

wiktor

#11 Příspěvek od wiktor »

nebo todle opravoval jsem jednou televizy znamy a ta mela kytku v
kvetinaci na televizy rikal jsem ji ze ta kytka tam bejt nesmi tak ji sundala a asi za tejden jsem kni sel delat neco jinyho a co byste rekli tu
kytku tam nemela ale zase mela u televize vzadu jak je vetrani zavarovaci sklenicy plnou vody s nakou kytkou ty lidi jsou nepoucitelni
i vnavodu je ze do pristroje nesmi prijit voda pak prijdou do servisu a tvarej se jako nic ja muzikan to urcite ze servisu mate zkusenosti s takovejma zakaznikama.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od DjRix »

Mě dokonce jednou donesl borec televizi s prostřelenou obrazovkou!!Hledali jsme kulku ale uvnitř nebyla,asi mu to muselo dát práci ji z té baně vytřepávat.....
Klídek chlapi,to je nulák...

wiktor

#13 Příspěvek od wiktor »

tak to se asi chtel divat na fotbal a jeho stara se chtela divat na nakou romantiku tak mu urcite ze vsteku tu televizy zastrelila.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Artax »

Já to foukám (ETA1400), ale venku! I tak je to někdy humus. Na Kavkách (v televizi) jsme měli box s odsáváním. Do něho se dala telka a pak se funělo dovnitř hadičkou z rozvodu stlačenýho vzduchu. A bordel uletěl dovnitř boxu a ventilací ven. To bylo ideální. Jó a dálky, ty rozeberu a umeju všechno i desku, kartáčkem na ruce teplou vodou a mýdlem. Potom osuším luftem a dálka je jako nová!

Uživatelský avatar
hop
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Zl

#15 Příspěvek od hop »

Jednou jsem našel v TVP několik acylpirinů při vadné synchronizaci.Chlapi v hospodě poradili že to pomůže naházet je zadní mřížkou.A fakt tam byly.
Taky myší hnízdo se našlo-překouslá cívka H-oscilátoru.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“