Pajecka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jinx
Příspěvky: 33
Registrován: 29 dub 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jinx »

Dekuji za tipy, puvodne jsem uvazoval o http://www.conrad.cz/pajeci-stanice-st081+dp60152/ bohuzel tuhle jsem jeste nikdne nevidel krome katalogu tudiz nevim jestli nebudu kupovat zajice v pytli. Radeji vemu tu ERS50 vypada to ze to bude dobra volba.

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#17 Příspěvek od stanimir »

Já už taky nějakých 20 let používám ERS50 a nemůžu si stěžovat. A hlavně mě udivilo že firma Sagat ji stále vyrábí a dodáva i náhradní díly.
Dneska jsem od nich objednával novej plast na ručku a hned jsem přida i pár hrotů a vše maj skladem takže bude zase jak nová. :D

A teď koukám tak je jedna i v nabíbce na Aukru za necelých 500,-

Kód: Vybrat vše

http://www.aukro.cz/item276673581_mikropajecka_ers_50.html

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta fotka na aukru - lépe řečeno ten hrot - mě připomíná mého otce, který nedokázal pochopit, proč při pohledu na jeho "kopáč" padám smíchy pod stůl. To už ta smyčka v pistolce je ostřejší... Ony se s tím sice dobře letují plechový krabičky, ale jít s tím na SMD je trošku odvážný.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
RADAR-06
Příspěvky: 272
Registrován: 15 lis 2006, 01:00
Bydliště: Pardubicko

#19 Příspěvek od RADAR-06 »

Co jsem měl možnost vidět, tak u páječek solomon je regulace teploty "jakoby spící"-velmi pomalá, moje ERSP 50 topí cca 1krát za sekundu. Také se dá ERSP lépe opravit, jsou tam velké (vývodové) součástky + levné a kvalitní náhradní díly, regulace je řízena MCU a ne dvěma Ad převodníky. Když si zajedete k výrobci, tak se s pánem skvěle domluvíte, je velmi vstřícný, sám jsem tam pro ERSP 50 byl, říkal, že je to system ala Weller a že prodává velká kvanta do zahraničí. Hroty jsou 3x železené.

Mám ji zatím rok a neměnil bych za nic. :wink:

A ještě to nejdůležitější, vyšla mě na 2600,- s 10 hroty, držáky a velkým stojanem

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od drabek06 »

Ja mam vlastnorucne delanou ERS50 a jsem spokojenej :wink: DPS jsem prekopal na dnesni soucastky a jeste upravil. Cely me to vyslo celkem tak na 500Kc. Sehnal jsem dokonce origo trafo na Aukru za 50Kc, takze pohoda 8-)
Kdyby nekdo chtel tak mam nekde doma v PC navrhy DPS . . .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Kdybyste někdo chtěli ERS50 zdokonalit a zušlechtit, a navrhnout na to plošáky - doplňkové moduly, pár nápadů mám, ale málo času... hodil by se sleep režim, nebo automatické vypnutí.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#22 Příspěvek od SMITH »

Sendyx píše:Kdybyste nìkdo chtìli ERS50 zdokonalit a zušlechtit, a navrhnout na to plošáky - doplòkové moduly, pár nápadù mám, ale málo èasu... hodil by se sleep režim, nebo automatické vypnutí.
To by nebolo špatné , len do origo krabièky sa už toho moc nevmestí.
Inak v AMARU niekedy okolo 1998 bola konštrukcia ktorá používala pero z ERS 50 . Riadené to bolo AT89C52 a malo to aj standby ,èasovaè ,atd
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#23 Příspěvek od jarda_k »

Už 10let používám doma Solomon SR-976 (tu nelevnější mikropájku, co jsem mohl za studentských let sehnat) a pořád ji nemůžu zničit. Jediná závada na ni byla letos, kdy jsem ohýbáním při pájení zlomil dráty u pera. Ergonomie nic moc, ale výdrž má dobrou. Hrot je nezničitelný, pořád původní. Problém s hrotem nastal jen když mě napadl skělý nápad - vrtat díry do plastových krabic hrotem. To jsem pak při čištění seškrábal z povrchu plast i cínovou vrstvu. Pak mi dalo dost práce, než jsem ten železnej hrot zase pocínoval. V práci dělám s MICRO 30 od Medevy. Ta je zase velice příjemná na práci, ale hroty odcházejí tak po půl roce a pero mám za 3 roky už 2x měněný.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od forbidden »

Prekvapuje me, ze jeste nikdo nezminil Diametral, tuto mam ja: http://www.diametral.cz/vyrobky/37/Stol ... _450C.html
a jsem s ni spokojenej. Jedinou vytku bych mel ke kabelu od pera - je dost tuhy, chtelo by to nejaky lepsi - silikonovy.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#25 Příspěvek od SMITH »

stanimir píše:Já už taky nìjakých 20 let používám ERS50 a nemùžu si stìžovat. A hlavnì mì udivilo že firma Sagat ji stále vyrábí a dodáva i náhradní díly.
Dneska jsem od nich objednával novej plast na ruèku a hned jsem pøida i pár hrotù a vše maj skladem takže bude zase jak nová. :D

A teï koukám tak je jedna i v nabíbce na Aukru za necelých 500,-

Kód: Vybrat vše

http://www.aukro.cz/item276673581_mikropajecka_ers_50.html
Došli Ti objednané ND zo Segat u ?
Ako si ich objednával ? Telefonicky ?
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
AVR_Man
Příspěvky: 26
Registrován: 11 led 2008, 01:00

#26 Příspěvek od AVR_Man »

Ahoj
již dva roky mám doma toto:
http://www.electro24.cz/detail-49265-di ... a-50-sada/
Porovnávali jsme ji s tímhle:
http://www.diametral.cz/vyrobky/37/Stol ... _450C.html
... výsledek dopadl asi tak,že: stanice jsou odlišné,avšak pájecí pera,hroty a rukojeť jsou totožné jako u Solomonu.Nevím proč ale mě se na tom Voltcraftu furt kazí strašně hrot a vůbec špička hrotu (mám 0,4mm SMD hrot) nehřeje..prostě nechytne cín,až tak 3-4 mm blíž k rukojeti,snažím se ji hodně čistit ale ani to moc nepomáhá,zkouším jinné hroty,výsledek většinou stejný.Když potřebuju nahřát přesně špičkou cín někde na zapájené desce - to se prostě nedá!!! špička nechce hřát.Doplním že pájím na 260°-300°C.Myslím že brzo poletí a pořídím si něco ,,lepšího"!! :lol: [/code]

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od stepa »

Neskrabes tu spicku necim kovovym? O co ji otiras? Pouzivas pouze spongii, hadr?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#28 Příspěvek od Hill »

AVR_Man mimo jiné píše:Ahoj
již dva roky mám doma toto:
http://www.electro24.cz/detail-49265-di ... a-50-sada/
Porovnávali jsme ji s tímhle:
http://www.diametral.cz/vyrobky/37/Stol ... _450C.html
... výsledek dopadl asi tak,že: stanice jsou odlišné,avšak pájecí pera,hroty a rukojeť jsou totožné jako u Solomonu.Nevím proč ale mě se na tom Voltcraftu furt kazí strašně hrot a vůbec špička hrotu (mám 0,4mm SMD hrot) nehřeje..... [/code]
Jestli to nebude tím, že Voltcraft je jen jméno, pod kterým prodává Conrad jakékoli podobné nářadí. Uvnitř bude zase Solomon nebo jeho klon. Nakonec může jít i o nějaký hybrid - pájecí pero od Solomona, jen elektroniku dělá někdo jiný.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Sendyx »

Kdysi jsme si stačili všimnout, že některé měřáky Voltcraft, Metravo a Normawatt jsou si podobné jako jednovaječná trojčata, občas měl akorát některý plast víc otřepů a jinou barvu.

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#30 Příspěvek od belkvl »


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“