XP

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od stepa »

Crifodo píše:LaTex ještě existuje? já myslel že už je někde v pravěku?
Coze? :) Si delas srandu? Dneska to je celkem rozsirujici se "sazeci" program na tvorbu dokumentu. Cca pred rokem se to u nas zacalo vyucovat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

no já nevím, už to tak nesleduju, já na něj četl chválu někdo okolo roku 1992, že to je alternativa pro sazbu matematických vzorců, protože běží i na slabších PC (386SX) a nepotřebuje obrovskou grafickou paměť 2 MB jako editory WYSIVYG :))
ale možná se týkalo TeXu, kdo si to má pamatovat...
http://www.ceskearchivy.cz/info/view.ph ... 2006090004

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#18 Příspěvek od Cust »

rozdíl mezi Tex a Latex je malý (jde jen o některá přednastavení). Tex má tu vý hodu, že je už zapouzdřený a dál se nerozvíjí, tedy bude fungovat vždy, správně a všude. U latexu můžou vznikat nekompaktibility.

Pokud by jste chtěli po prostých lidech (sekretářky, účetní, elektrikáři, ..) aby pracovali v InDesignu či něčem podobném, tak tu sázíme dokumenty ještě v něčem horším než byla T602. Díky bohu za Word....

Bohužel se musí pak člověk smířit s 10 MB přílohou tupce, alespoň víme s kým komunikujem (i když to trošku rozhodí).

Uživatelský avatar
technik16
Příspěvky: 12
Registrován: 26 led 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od technik16 »

jednoducho to porieste tim že prejdete na linux a hotovo nemate problem do linuxu sa da zohnat spustu programov. Ja osobne pouzivam aj linux aj xp ale ked idem do xp mam len nervi. Osobne odporucam distribuciu linuxu DEBIAN.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#20 Příspěvek od Cust »

nedostatky textového procesoru nevyřešíš operačním systémem

jestli poukazuješ na první příspěvek zakladetele vlákna, tak ani linux nemusí být spasení, pro mou toshibu byl linux docela problém, ani na cizojazičných fórech jsem nenašel radu jak to korektně nastavit (ACPI) a dneska v mém noťasu SONY, kde mám dvě grafiky s přepínám si je podle toho, jestli potřebuju graf. výkon nebo úsporu baterek, to linux tyky nekouše, řešením by bylo napsat skript, který zjistí typ grafarny a pak spustí dany konfigutrační soubor. To je pro člověka, který se v tom nevyzná neřešitelná situace.

Odpovědět

Zpět na „Software“