Soft na převod DVD do divX

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

nevím přesně co myslíš tím "délka HD záznamu bývá obrovská" :roll:
myslíš tím velikost souboru nebo minutáž?
jestli máš na mysli velikost souboru s vysokým rozlišením obrazu, tak proto předpokládám HDTV vznikla - aby uspokojila uživatele s vysokým nárokem na kvalitu. Když to budu chtít stlačit někam na velikost CD, tak mi ti připomíná filozofii zákazníka, který chodí do nóbl restaurace a přemlouvá personál, aby mu nechali oschnout a zvadnou nějaké zbytky, aby to nezabralo moc místa v žaludku a nebylo to drahé :twisted:
Po pravdě, těžko hledám nějaké důvody pro výrobu DivX videa, než zmenšení uživatelsky zavedeného standardu DV na velikost přijatelnou pro stahování filmů z webu... debata o ochraně proti kopírování se pak stává vysloveně srandovní.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#17 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#18 Příspěvek od jave »

kondik píše:otvoris .ifo subor v nom sa nachadzaju informacie o vob-och. Viz. priklad:
Ano je to OK. Promin, ale fakt jsem se tomu vcera venoval chvilinku a nic moc nezkoumal. Moc diky

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#19 Příspěvek od jave »

Crifodo píše:nevím přesně co myslíš tím "délka HD záznamu bývá obrovská" :roll:
myslíš tím velikost souboru nebo minutáž?
jestli máš na mysli velikost souboru s vysokým rozlišením obrazu, tak proto předpokládám HDTV vznikla - aby uspokojila uživatele s vysokým nárokem na kvalitu. Když to budu chtít stlačit někam na velikost CD, tak mi ti připomíná filozofii zákazníka, který chodí do nóbl restaurace a přemlouvá personál, aby mu nechali oschnout a zvadnou nějaké zbytky, aby to nezabralo moc místa v žaludku a nebylo to drahé :twisted:
Po pravdě, těžko hledám nějaké důvody pro výrobu DivX videa, než zmenšení uživatelsky zavedeného standardu DV na velikost přijatelnou pro stahování filmů z webu... debata o ochraně proti kopírování se pak stává vysloveně srandovní.
Odpovím ti na co to potřebuje ... Na kameře v kvalitě DVD a ve formátu DVD natáčejí pro Mítní úřad kvalitu silnic. Prostě jedou a točí. To poskytují na Krajský úřad a těm vadí, že je to třeba na 9 DVD, proto komprese a vypálení na méně DVD médií. Na kvalitě tam zřejmě až tak nezáleží.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#20 Příspěvek od tandel »

Na kameře v kvalitě DVD a ve formátu DVD natáčejí pro Mítní úřad kvalitu silnic. Prostě jedou a točí. To poskytují na Krajský úřad a těm vadí, že je to třeba na 9 DVD, proto komprese a vypálení na méně DVD médií.

Člověče, ty jsi to vystihl skoro úplně přesně! Clovece, vy ste moj clovek! V případě, který jsem měl na mysli, se sice nejedná o silnice, ale o záběry lesa, přírody, zvířat, památek, různých staveb, skanzenu, apod., pořizované ve spolupráci s jednou regionální TV. A objednateli fakt ta délka vadila! Takže se to muselo srazit Xvidem na jedno CD. Komprimace trvala s určitými přestávkami skoro tři dny, ale výsledek je obstojný. Problém nastal akorát v tom, že po komprimaci do Xvid video nešlo přehrát v jejich přehrávači, který jinak Xvid normálně zvládne. Nelíbilo se mu příliš velké rozlišení, muselo se nakonec snížit, ale pořád je to k dívání.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

OK, už jsem viděl na silnicích hodně ale tohle mě nenapadlo.
Možná musí z nějakého důvodu točit napřed v DV kvalitě a pak z toho vyrábět nižší kvalitu, ale kdyby náhodou vyžadovali přímo to kompaktní nízké rozlišení a malé soubory, tak jsou k mání přímo DV kamery se záznamem na kartu http://digitalni-kamery.alza.cz/digital ... d86431.htm za celkem pakatel a ty mají výstupní data v mpeg-4 v polovičním rozlišení. Nemusela by se dělat časově náročná konverze ale museli by se úředníci vybavit prográmkem pro přehrávání (bývá příslušenstvím kamery). Možná existuje kamera přímo s ukládáním v DivX. Odpadlo by tím to drbání pravou rukou za levým uchem.
Ale jak říkám, myšlení státní správy je mi cizí, i když už jsem viděl 15 úředníků ze Správy silnic a MÚ a 5 osobních aut u díry v silnici, jak se radí nad jedním člověkem s lopatou živice :twisted:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od masar »

No a teď těch 15 úředníků nebude muset nikam jezdit a ztrapňovat se. Kouknou hezky na video, zvolí částku pro investice a mají vystaráno. :wink:

Uživatelský avatar
Insanity
Příspěvky: 37
Registrován: 15 bře 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

#23 Příspěvek od Insanity »

Zábavné...se tady dohadujete o kvalite DVD a DivX a ono přitom jde o kvalitu silnic...no na naše silnice je i DivX zbytečně kvalitní...děrná páska by to asi vystihla nejlépe

Uživatelský avatar
cryo6930
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2006, 01:00

#24 Příspěvek od cryo6930 »

Ještě jedna poznámka na téma dvd vs.DivX.Kolega je filmový maniak,má doma přes 1600 filmů ale už při nějakých 500 kusech zjistil,že nároky na velikost a přehlednost jeho filmotéky se vymyká možnostem skladovacího prostoru,takže všechny dvd co měl převáděl do DivX.Takže teď má doma místo 1600krabiček s DVD jen 400,při tloušťce krabičky 10mm je to úspora 120cm prostoru,v jeho případě asi 180cm,protože používá na krabičky boxy.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“