Soft na převod DVD do divX

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Soft na převod DVD do divX

#1 Příspěvek od jave »

Velice Vás prosím existuje nějaký soft na převod DVD do divX bez nutnosti nějakého velkého nastavování? Potřebuji to pro postaršího pána, který bydlí na druhém konci republiky a tak hledám něco podobného jako je "ConvertX" pro opačný převod. Prostě minimum nastavování. Dnes mě o to požádal, ale jelikož tyto převody neprovádím, tak se obracím s prosbou na Vás všechny. Děkuji

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#2 Příspěvek od Maxell »


Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#3 Příspěvek od tandel »

Osvědčený je tento http://www.labdv.com/dvdx/ i když přece jen něco by to nastavit chtělo.

Podrobný návod k použití krok za krokem je tady http://dvd.brainweb.cz/dvdx-1.htm

A samozřejmě - vždy kopírovat jen DVD bez ochrany.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od tandel »

Je známo, že Gordian Knot (GK) obsahuje adware.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

Vyzkouším a napíši co uspělo. Děkuji

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

tandel píše:
A samozřejmě - vždy kopírovat jen DVD bez ochrany.
Ochrana která se dá prolomit nebyla ochrana ale spíš test, za druhé: pro osobní použití si zkopíruju co budu chtít a kolikrát budu chtít bez ohledu na ochranu a podle vlastní úvahy ještě něco navíc, abych kompenzoval presumpci viny kterou na mě uvalili zákonodárci v podobě poplatků 5,- Kč Jandově OSA za každý prázdný nosič, na který si nahraju svoje rodinné video nebo seriály z TV.

Jinak je ochrana celkem žádoucí, mohla by být i hustší v případě jednoho etnika a exotů jako http://www.novinky.cz/clanek/134356-za- ... tisic.html :twisted:

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#9 Příspěvek od tandel »

To Crifodo:
S těmi poplatky máš asi pravdu, naštvaly moc lidí, ale tady jde taky o to, že ten konkrétní soft není určen pro DVD s ochranou.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

tož to ano, sorry, na mě ta připomínka dělala dojem že je míněna jinak než technologicky :wink:
Když vycházím z toho, že jakékoliv DVD s "ochranou" by mělo být aspoň hratelné když ne kopírovatelné (kdyby už nebylo ani hratelné, pak by jaksi nebyl důvod pro jeho pořízení), tak vyjdu z momentu, že mi z DVD playeru vylézá TV PAL signál, 625/50. Ten píchnu do druhého DVD rekordéru a pořizuju záznam, nebo do AV vstupu nějakého převodníku A/D (kamera, videokarta) a pořizuju normální AVI soubor. S tím pak provedu takovou konverzi, jaká se mi zlíbí. Mírné zhoršení kvality obrazu způsobené ztrátovou konverzí u s***čky jako DivX nebude znatelné. O převodech na 1/2 nebo 1/4 formátu nemluvíce :roll:

Stan3

#11 Příspěvek od Stan3 »

Flaskmpeg 0.79(nebo 0.78) Tento program mì osobnì vyhovuje. Jde upravit hlasitost, použít se dá kodek DivX nebo Xvid a pro zvuk MP3. Taky jsem zkoušel DVDx2.5 ale tam už byly možnosti nastavení menèí. Pro pøevod DVD na HDD je docela dobrý DVD Decrypt.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#12 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#13 Příspěvek od tandel »

...u s***čky jako DivX...

Metoda jistě použitelná. Ale ke kvalitě DivX. Pokud se při použití DivX (Xvid apod.) zkomprimuje videozáznam pořízený v HD rozlišení, může být výsledek velmi dobrý. A ona ani jiná možnost moc není - délka HD záznamu bývá obrovská, nezbývá než komprimovat.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#14 Příspěvek od jave »

kondik píše:http://www.autogk.me.uk/

100% softik (zvladne aj male decko).
Včera jsem to v noci zkusil. To nejdříve převedeš jednotlivé VOBy do mpeg nebo jak to děláš? Neměl jsem moc času, ale nějak mi to nedošlo. Promiň, že otravuji

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#15 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:53, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“