Rada pre všetkých TESLA DOMINANT 1039A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

já měl za to, že v Ostravě se vyráběly svitky, ale když tam sekali brigádníci tvého ražení i elyty, to mnohé vysvětluje. :roll:
Radiály asi nemyslíš radiál typu diskového termistoru ale válcový paralelo-monoaxiál?
Někde v šasí televizí Tesla/Rubin jsem viděl elyty Tesla modrého i růžového odstínu zároveň, nebo to byly magntofony Tesla/DDR? zkrátka asi pětiletka vymetala každý kout, když soudruzi někde přeplánovali..

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

V Ostravě se dělaly trimry na keramice TP110 a spol, pak poty řad TP160, 190, 052, 280 a drátové WN69 (ale asi jen někdy), kdesi tam byla výroba taháčů TP64x. Na dalším provozu se dělaly velké elyty TC509, WK (průmyslové), veškeré elyty ve válc. pouzdrech s pájecími oky (kromě nových řad, které zase dělal Lanškroun, pak řada TE67x a na malém provoze TE98x. Na dalším provozu (Zlatník) se dělaly veškeré krabičáky. Tohle bylo za mých časů, před tím se tam možná dělaly i jiné věci, ve skladě teba ležely bedny naprosto přesných (a neevidovaných :D ) slídových krabičáků. Tohle byla finalizace, manufaktura na skládání čudlíků do sebe, kde se vlastně dělaly polotovary na tuhle výrobu, netuším. Elyty se navíjely přímo v Ostravě, pouzdra se odněkud vozila. Ve skladech a na chodbách občas ležely bedny s polotovary nebo rozpracovanou výrobou, třeba tam byly vn krabičáky. Kdesi v Hrabyni se vyráběly ty fóliáky TC27x a další, to jsem ale nikdy neviděl.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#18 Příspěvek od Radix »

Snad jediné radiální C Tesla, které pamatuju, byly tzv. pakotropy TC 120, 122 ...
Přílohy
C.jpeg
(92.72 KiB) Staženo 42 x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Myslel jsem "radiály" stejné jako většina současné produkce, Al pouzdro, modrá bužírka. Koupil jsem jich pár tisíc někdy v r. 1992.

Mohlo se klidně stát, že TE98x se sešly v jednom přístroji modré i růžové, ale ty modré se sekaly dost vzácně. To spíš se sešly elyty z NDR (modré) s našimi. Viděl jsem nějaké šasi, kde byly růžové TE98x a v modulech zvuku byly modré 1000uF/16V TF označené ISKRA.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

Radix: jo, konečně stylově čistý radiál! :D
já vždycky když se mě prodávač v džíem zeptá radiál nebo axiál? si musím rychle překládat do geometrie čemu se tu říká radiál a pro jistotu mu to upřesňuju "jednostranně nebo dvoustranně axiál" :D a tím zase zmatu já jeho :twisted:

Ty TC27x, jestli jsou to ty žluté válcově placaté, bývaly posvátným zbožím dokonce i v investiční a speciální výrobě v Teslách a mám ten pocit, že místní skladištní guruové z nich měli zrychlený tep nebo i něco jiného.. kdo si je dokázal nakrást spolu s MDA2020 na frajerskej zesilovač, byl to pan někdo, asi jako dneska tuzer.. tuner... s kapacitorem s modrým sedmisegmentem :D
ta doba se ani moc nezměnila, jen trochu sortiment.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

To byly TC276 a spol, známé třeba z Musiců 130 (g1 koncových flašek), polyesterová fólie a boky zality zeleným epoxidem. Hrozný prevít. Někde se snad jako poloprovoz začaly dělat později ty žluté TC205 a spol a TC215 řada, pro ty byl brigádník ochoten i přes plot skočit :D .

Zdá se, že ty moje TF014 jsou hodně vzácné, budu je muset asi vyfotit.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od sambiliong »

Barevné verze TF00X: bez bižurky, modrý, růžový a s bezbarvou izolací - to na fotce není, nějak je zrovna nemůžu vyštrachat...
Přílohy
Image1.jpg
(121.47 KiB) Staženo 40 x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od Sendyx »

Růžová TF 00x byla dost vzácná...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

ke kvalitě elytů a nejen elytů je moc hezké paralelní fórum na
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 6fbbd48ae8

nádejný hifista Sinclair se tam vyjadřuje ke žlutým
("Dobrá polovina z Vás vůbec neví, o čem mele a zaslouží poslat do prdele."),
Dudek tam pláče jaké to je být žijícím klasikem, Macura nadává a do toho mladí chlapci nostalgicky opěvují Teslu :D :D :D :D :D :D :D

kam se sere nějaká telenovela.

Sendyx: když dobře zaplatíš, klidně ti převlíknu modrý TF do růžové bužírky z TE984, co bych pro sběratele neudělal...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Bohužel je to pravda... zrovna dneska jsem potřeboval do jedné 🤐 vymyšlené audiomašinky elyty do zdroje, nějakých 10mF/16V...Číňan vedený německým designérem používá 1 Jamicon, kterýžto vybuchne po půl roce provozu. Nakonec jsem aplikoval 6ks TF 1m/16V paralelně, ty tam vlezou pod desku. I když jdu s kapacitou dolů, mám zvlnění poloviční, než když se osadí nový Hitano nebo Jamicon, a vydrží 2 roky i víc.

Pozor, růžová bužírka na TE98x byla jiná, než ta na TF... na TF byla smršťovací tenká, zatímco ty růžové byly nějaké "igelitky". Musím se optat, jak se to vlastně nasazovalo, jestli to strojek napřed roztáhl či co.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Crifodo »

kdo by řekl, že po 19 letech cesty k prosperitě budeme dolovat ze starých televizorů Tesla elyty a drátové odpory, poté co z nich hnědky vytěžily demagnetizační cívky :twisted:

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#27 Příspěvek od sambiliong »

Sendyx píše:Růžová TF 00x byla dost vzácná...
A ještě jsem našel několik kousků se zelenou bužírkou...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Crifodo píše:kdo by øekl, že po 19 letech cesty k prosperitì budeme dolovat ze starých televizorù Tesla elyty a drátové odpory, poté co z nich hnìdky vytìžily demagnetizaèní cívky :twisted:
Minule som z mojho Color 428 nejake elyty Tesla vydoloval. Ale len preto, ze boli vyschnute. Su tam aj tie Frolyty a dost ma prekvapilo, ze som nenasiel ani jeden zly.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Crifodo »

začíná mi to připomínat jistou epizodu z Rychlých Šípů, "omylem jsem spálil obálku s Růžovým TF008, můj život pro mě ztratil cenu..." :twisted:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#30 Příspěvek od Killroy »

Crifodo mimo jiné píše:ke kvalitě elytů a nejen elytů je moc hezké paralelní fórum na
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 6fbbd48ae8
Pěkný čtení a mě tam zarazilo hlavně tohle: "Odporúčam z polovodičov hlavne CDIL". CDIL má jedinou přednost, a to že stále dělá různé kovovky které již nikdo moc nevyrábí. Nicméně kvalita jejich polovodičů je diskutabilní a stačí se podívat do katalogu a porovnat s jiným výrobcem. Měl jsem možnost používat třeba jejich 2N3055 - děkuji už nechci... :cry:

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“