Hlášky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

Veselou historku o dálkovém absolventu SŠ elektro, jsem slyšel z SEZ Tlmače. Byly nějaké svátky, na stavbě minimum lidí, převážně kancelářských krys, protože byl příplatek za směnu. Pouze tam něco vybourávali a vzniknul problém, jestli jsou nějaké skříně pod napětím či ne. Dotyčný se chtěl jako čerstvý elektrikář blýsknout před papalášstvem, tak nelenil, zavolal komusi, kde je zkušební souprava. Bylo mu to vysvětleno, vlezl do jiné bedny, vzal tyč s klamrou a kabelem s nápisem Vybíjecí souprava - před použitím čtěte návod !, jak to viděl u šestkařů, přidělal klamru na rám a vrazil tyč neohroženě do skříně. A bylo to pod napětím, a byla to přípojnice před jističem :-) Sice jen 48V nebo 110V, ale opravdu hodně silné baterky.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

Taky jednou přijdu do obchodu v našem malém městě: dobrý den ! máte prosím tranzistor 103 NU 70 ? Bohužel, takové rádio jsme dosud ještě neměli...to se fakt stalo, někdy Léta Páně 1973...No, integrovaný bateriovy AM kapesní přijímač IN-70 kdysi fakt existoval, KF 125, 2x MAA 125, GC 511, GC 521. Viz: Kottek, Eduard III., SNTL Praha 1982, str.113. Tak se nedivte že se babka za pultem spletla. Dobrý, ne ? Jablka - hrušky - halušky...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#18 Příspěvek od Split »

a v atomovich elektrarnach tam uran kde davaju? do toho kominu?
fakt dobre...neviem preco ale niektori ludia obcas napisu nieco bez toho aby o tom popremyslali...
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#19 Příspěvek od jardajar »

viz. ZdenekHQ
Proud a napětí je velice diskutovaná věc i mezi studenty SPŠE. Nedávno se mě spolužák při testu ptal, zda-li bude na velkém odporu větší proud, než na malém. Já mu řekl, že při frekvenci 50Hz jo, při 60 ne a pri 1kHz shoří. On to tam napsal a dostal pětku. :lol: Písemka se týkala ss proudu a já si pochopitelně dělal srandu. :) Budu si muset příště dát pozor, abych někoho neohrozil na životě.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

>>Ta televize ukazuje pěkně, tak nám ji zabalte. Jo, a kde nám ji předělají na propan-butan?<<
Prodavač nechápe: >>obávám se, že takovou firmou nemohu sloužit, ono to jaksi fyzikálně nejde<<
Zákaznice se nedá: >>musí to jít, ledničku nám taky předělali na plyn. My totiž na chatě nemáme elektriku...<<

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#21 Příspěvek od kevin_mitnick »

Odpovedi jednoho "inteligenta" ktery se u mne na firme uchazel o misto ve vyvoji (podotknu jen ze slo o absolventa VS elektro):

Dotaz: Jak se jmenuji elektrody tranzistoru a jak se zapojuje
Odpoved: (po znacnem premysleni) Editor, Faze a Konektor...

Dotaz: Co je to fazovy zaves a k cemu slouzi
Odpoved: No to je takovy drat co se zavesi na fazi aby se z ni dalo brat napeti...

Na dalsi dialog jsem nemel dost psychickych sil a tak jsem uchazece vyprovodil ze dveri za pomoci hrube sily...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od stepa »

:lol: tohle nema chybu

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#23 Příspěvek od Cust »

Crifodo píše:
Stan3 píše: Kolega v práci měřil napětí v zásuvce,bohužel si nevšiml že má měřák na rozsahu měření odporů. Následovala ohlušující rána,měřák na dvě půlky a kolegovi nebylo ještě půl hodiny moc do řeči. :D :D
Mně se povedlo měřit ampéry na dvou fázích, při měření odporu topných tyčí měřákem PU500. Jištěno už nevím jestli 32 nebo 63A.

Metra dokázala ten měřák opravit :wink: , dokonce má od té doby pokovenou plastovou skříňku zevnitř.
ve svých zhruba 12 letech jsem jebnul PU500 do zásuvky na rozsahu proud v domění, že ho opravdu změřím, když zhasnul celý barák, tak táta nohodil pojistky a já jsem začal zjišťovat co se vlastně stalo... starší kamarád absolvent elektroprumky mi zdělil, že je to divné a že by v zásuvce víc než 10 A být nemělo. Až později jsem zjistil, že je jouda. Každopádně jsem měřák rozebral, našel spálené místo a přeletoval. Měřák mi funguje dodnes - mám ho v práci a když si nejsem něčím jist ověřuju právě tímto měřákem :-)

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Oldradio »

Mám krásnou vzpomínku na školení z vyhlášky 50, kde dva chlapi, kteří prodávali a zapojovali v bytech pračky a na to museli mít zkoušky, přišli s dotazem, že v některých nových koupelnách jsou nějaké divné jističe, které vypadnou už jen když tu pračku zapnou a že jediné řešení je propojit je drátem. Tak se aspoň dozvěděli o existenci chráničů a ty jejich pračky asi musely stát pěkně za prd, když jako nové už měly svod na kostru.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Člověk se diví, kolik lidí řeší hořící pojistky náhradou za silnější - a je jedno, jestli je to mikrovlnka s proražným kondíkem či televize s nějakou původně banální závadou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#26 Příspěvek od konosuke »

Někdy mám dojem že tzv. owner´s manualy nebo taky česky : příručky, návody píšou exoti a pro křováky beze smyslu pro technickou fantazii a cit. Tak například: mikrovlnka Inspira z Bille : výrobce nedoporučuje používat k sušení mokrých bot. For example. Není to půvabné ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Sendyx »

Jak pravil klasik : žádná mikrovlnka není dost velká na to, aby se na ni vešly přeškrtnuté obrázky všeho, co se do ní nemá strkat....
Naposledy upravil(a) Sendyx dne 22 dub 2008, 13:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Aqarel »

to zase někdo dostal geniální nápad :D http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?t=120394

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#29 Příspěvek od Radix »

Odkaz jde jen na přihlašovací stránku.

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Aqarel »

sry, jsem i nevšiml, že bez registrace není ta sekce přístupná.
pctuning.cz píše: Předmět: Timle se uz da svarit trojka plech ne?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50147

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“