TESLA 4131U ORAVA 131

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jestli to má šluslý na zem, tak bych tomu žhavení věřil.

Uživatelský avatar
dementOberleutnant
Příspěvky: 4
Registrován: 13 srp 2008, 02:00

#17 Příspěvek od dementOberleutnant »

Oberleutnant píše:Podle mě je ten dotaz od anonyma poradtemiprosim nějaký divný, už jen kvůli tomu přelomenému kondenzátoru 55 kilo na 1000V a že DY86 hrozně žhaví :lol:
Já nevím kde ty vo-e bereš tu drzost o někom psát že ti jeho dotaz připadá divný...jediný kdo tady píše divný dotazy seš ty ty trubko.....to ještě nikdys neviděl prasklej svitkovej kondenzátor - hovňák??? nevím co tě - absolutního outsidera tohoto webu, kterej neví jak zjistit zkrat, kterej neumí pájet, kterej formuje elektrolyty metodou - deb.l, kterej píše hovadiny, kterej se ptá jako mágo opravňuje mít tu drzost, to vážně nechápu...uvědomuješ si to vůbec. že ty seš ten poslední, kdo by mohl tohle psát?

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Oberleutnant »

Popraskané svitky jsem viděl už několikrát, ale přelomené a s hodnotou 55 kilo, jak píše anonym poradtemiprosim, jsem ještě na šasi neviděl!Uvědom si, že každý se vyjadřuje jinak a jiný si pak myslí, že ten svitek je opravdu přelomený!
a s elektronkama, které byly přetížené zkratem a žhavily nadměrně, jsem se už setkal, bylo to u těch, které jsou zapojeny do série, ale u DY86, která je žhavena jedním závitem z VN trafa jsem se s tím ještě nesetkal

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

>>Leoš: :prst: (to hlavně za ten závit).

Uživatelský avatar
dementOberleutnant
Příspěvky: 4
Registrován: 13 srp 2008, 02:00

#20 Příspěvek od dementOberleutnant »

Nevím proč by nemohl eistovat kondík 55n, říká ti něco řada E96, neříká viď??? ani se nedivím :D :D

zkamu tě i s tím žhavením, uvědom si že se jedná o VYSOKONAPĚŤOVÉ trafo a navíc katoda diody z které má být VN odebíráno byla spojená se zemí.
Klidně mi nadávejte, že to není možný, ale já se opravdu setkal se stejnou závadou, kdy objímka vyhořela, a vlákno VN diody se doslova přepálilo, tak mi to bylo divný, příčinou ale byl svod (zkrat) mezi vinutíma ve VN trafu.

to že tady blábolí nadporučík tomu se nedivím, ale že mu ještě přizvukuje taková kapacita jako je Hill, to je dobrý
:D :D

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#21 Příspěvek od Mysteri »

Dá sa na tento web zaregistrovať z jedného PC pod rôznými nikmi, t.j. viac násobne? Mám akési podozrenie... :lol: Alebo je v HK toľko internetových kaviarní. Už teraz, za posledný týždeň, mám istotu, že minimálne dve tam sú.../, nerátam ten domáci PC, pôvodný/ :lol: Ale, možno sa len mýlim :oops: :oops: ...

poradtemiprosim

#22 Příspěvek od poradtemiprosim »

omlouvám se ale napsal jsem špatné vyjádøení, kondenzátor 55kilo 1000v je ve vysokém napìtí ,pøi zapnutí tv a nažhavení elektronek bouchl na dvì èásti, a objímka je zuhelnatená takže pøi zapnutí tv má svod se zemí tzv. zkrat a jiskøí to na to kovové šasi, když jsem to provizornì odizoloval tak byl na tv normálnì obraz, ale je nutné objímku poøídit novou nebo stávajsí odizolovat napøíklad teflonem nebo neèím co je dobrý izolant, ale nevím co,nebo kde tu objímku sehnat

Marie Fùrie

#23 Příspěvek od Marie Fùrie »

dementOberleutnant píše:Nevím proè by nemohl eistovat kondík 55n, øíká ti nìco øada E96, neøíká viï??? ani se nedivím :D :D
55 v øadì E96 není a nevím o tom, že by TESLA nìkdy vyrábìla kondíky v øadì E96. Jestli se mýlím, tak prosím o foto nìjakého kondíku s hodnotou nacházející se pouze v øadì E96.

poradtemiprosim

#24 Příspěvek od poradtemiprosim »

zde dávam inspiraci o jaký kondenzátor se jednalo a jak byl asi velký, tato fotka není z mé tv protože já ten bouchlý vyhodil a hned jsem naletoval nový protože jsem ho èirou náhodou mnìl
----------------------------------------------------------------------------------------
foto kde je název orava.jpg ukazuji co mnì zuhelnatìlo a co sháním nové, nebo jak to opravit porad´te prosím
Přílohy
orava.jpg
(126.83 KiB) Staženo 193 x
dajana6.jpg
(145.63 KiB) Staženo 185 x

poradtemiprosim

#25 Příspěvek od poradtemiprosim »

z dùvodù že je obrázek zmìnšen kliknìte prosím na nìj aby se zvìtšil a bylo vidìt to co jsem zaškrt èervenì do rámeèku

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od urbanek »

Vidím, že jsi použil obrázky z mých stránek :D , jinak ten kondík není 55n ale 56n takový na desce vedle vn trafa skutečně je. Základní pravidlo při renovování tesláckých TV - vyměnit všechny popraskané svitky před prvním zapnutím. Ten kondík co se po zapnutí rozlítl byl na 99% prasklý už před zapnutím.
Profláknutá objímka u DY86 je dost častá závada, pokud např. byla TV uložená ve vlhkém prostředí (sklep apod) a před zapnutím se nenechala pořádně vyschnout

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#27 Příspěvek od Hill »

Mysteri píše:Dá sa na tento web zaregistrovať z jedného PC pod rôznými nikmi, t.j. viac násobne? Mám akési podozrenie... :lol: Alebo je v HK toľko internetových kaviarní. Už teraz, za posledný týždeň, mám istotu, že minimálne dve tam sú.../, nerátam ten domáci PC, pôvodný/ :lol: Ale, možno sa len mýlim :oops: :oops: ...
Ano, dá se. Někteří schizofrenici mají těch identit hned několik.
Například na téže IP se vyskytují opakovaně nejméně čtyři registrace, mezi nimi právě dementOberleutnant a vůbec...
Nehodlám zkoumat, zda jde o jediného, dva či více uživatelů, ale až to bude na IP BAN, dozvíme se to. Toto řešení zatím posloužilo v šesti případech, které byly ale skutečně plnotučné.
Ještě si to probereme, co s těmito zbytečnými registracemi. Zatím to nechávám být.
Naposledy upravil(a) Hill dne 16 srp 2008, 09:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#28 Příspěvek od martinbbb »

Hill píše: Ano, dá se. Někteří schizofrenici mají těch identit hned několik.
Například na téže IP se vyskytují opakovaně nejméně čtyři registrace, mezi nimi právě dementOberleutnant a vůbec...
Nehodlám zkoumat, zda jde o jediného, dva či více uživatelů, ale až to bude na IP BAN, dozvíme se to. Toto řešení zatím posloužilo v šesti případech, které byly ale skutečně plnotučné.
Ještě si to probereme, co s těmito zbytečnými registracemi. Zatím to nechávám být.
Vážený pane Hille, můj poslední příspěvek do této diskuze byl tento:
martinbbb píše:Tato TV stejně jako Martino a podobné moderny má historickou hodnotu nulovou... jestli se chceš skutečně věnovat sběratelství, tak se zaměř na první a skutečně hodnotné typy, třeba 4001, 4002, Ametyst, Mánes a pod.
možná bych ti mohl věnovat i něco ze svých nadbytků:-)) v poslední době se zaměřuju spíš na rádia a krystalky, nechceš za něco vyměnit třeba vrak té první 4001A, jednu mám už zrenovovanou a krásnou.... a tenhle vrak, z kterýho jsem bral ND při renovaci nemám kam dát....
bohužel mám v našem baráku (30 bytů) se dvěma svými kamarády (kteří se shodou okolností také zajímají o PC, TV a videotechniku)sdílené připojení, tudíž stejný router, tudíž stejnou IP - 88.102.dál to taky nemusí vidět každý (edit Hill)
je pravda že jsem zde byl již zaregistrován pod nickem mart_b, bohužel jsem však ztratil vygenerované (nesmyslné) heslo, které jsem si předtím nezměnil, proto jsem se zaregistroval ještě jednou pod nickem martinbbb... snad to není tak velký prohřešek, jestli ano, tak se Vám omlouvám. Troufám si říct že pod těmito nicky jsem psal vždy slušné a nikoho příliš neurážející věcné reakce, možná jsem někdy trošíčku přestřelil, ale vždy to bylo v mezích slušnosti.

Se sprostotami uživatele "dementOberleutnant" nemám nic společného, jestli zde ale hodláte zveřejňovat mé e-mailové adresy, které jsem uvedl při registraci, nebo jméno, jak jste to předvedl ve Vašem příspěvku, tak tuto IP raději opravdu zablokujte, aspoň nebudu spojován s tím co se tady pod naší společnou IP děje, přístup na tento server raději oželím.

Mimochodem já bych nikdy neřekl takovou blbost jak zde bylo napsáno s tím kondenzátorem 55k, to jentak mimochodem. M.B.

Návštěvník

#29 Příspěvek od Návštěvník »

Milý Jiøíku , já se Ti omlouvám za "prdelky z plastelíny" , neb mì k tomu vedlo to tvé "namontování kabelu" .
Jinak , pokud mì pamì￾ neklame , vn smyèku na DY seženeš z tv.: Salermo , Spoleto , Martino , Cavallo , Castello , Limba , Sitno , Orava 1xx a 2xx . Øada Dukla už mìla selenový sloupek . Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#30 Příspěvek od Hill »

Martine, je tedy na čase si udělat mezi kamarády na sdíleném připojení pořádek: trochu více tolerance k začátečníkovi, který se konečně odhodlal skutečně se něco naučit (třeba i na televizích, které dnes ještě nemají historickou hodnotu), by neškodilo. Je sice možné, že všechny neznáš, ale pravdě podobnější, že znáš (jde zjevně o pevnou IP routeru ADSL).
Jakkoli si tu Leoš vysloužil svého času dost špatné jméno a v důsledku použití jeho mnoha identit i těžko odstranitelný BAN, už se objevují náznaky toho, že už nějaký pokrok učunil, takže sice stále ještě žalostně málo, ale přece jen už něco o tom ví.
Mimochodem, IP ani mailové adresy jsem nezveřejnil celé, jsou však i bez administrátorských oprávnění přístupné všem moderátorům fóra jednoduchým kliknutím na tlačítko pod příspěvkem. Nelze zcela zabránit ani v jejich dohledání jiným způsobem, pokud by si s tím někdo chtěl pohrát. To už je výrazně složitější, ale jde to. Anonymita internetu je jen zdánlivá.
Dobrá, příspěvky příslušně projednotím, ať tu ani ty náznaky nestraší dlouho, ale je dobře, že ses ozval.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“