Orava 63B710

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#16 Příspěvek od Peterseal »

Kolko mas na RKS?
Myslim napajanie.

aldan

#17 Příspěvek od aldan »

Mìøeno za provozu -113V

aldan

#18 Příspěvek od aldan »

nevíte kde sehnat na tuto TV schema?

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od urbanek »

aldan píše:Měřeno za provozu -113V
113V se mi na úhlopříčku 63cm zdá dost málo. Schéma přímo od tohoto nemám, ale myslím že by tam mělo být okolo 150V.
Pokud jsi měl spálený ochranný odpor - ten před můstkem, tak bych pro všechny případy zkontroloval i ten můstek, jestli nějaká dioda není načatá. Kolik máš na hlavním filtráku v primáru? Mělo by tam být okolo 300V

aldan

#20 Příspěvek od aldan »

Ano ten ochranný odpor byl spálený ale diody jsou OK ,na hlavním filtráku je 316V

Návštěvník

#21 Příspěvek od Návštěvník »

Na tuto TV asi schema neseženeš jedinì objednat

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od urbanek »

Je tam udělaná regulace optronem? Jestli ano, tak bych začal u něj a součástkama okolo...

Uživatelský avatar
JindraBla
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 02:00
Bydliště: Tršice / Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od JindraBla »

Ahoj na této adrese najdeš podobné a podle osazení zdroje ,velikosti obrazovky můžeš porovnávat zapojení i napětí.
http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/ ... TESLA.html
Třeba ti to pomůže.
Jindra

aldan

#24 Příspěvek od aldan »

Ano regulace je dìlaná optronem v primáru, zkusím to zkontrolovat .Jinak moc díky za rady i za to schematko díky Aleš

aldan

#25 Příspěvek od aldan »

Tak souèástky se mi zdají kolem optronu OK ..ono bez toho konkrétního schemata to je tìžko.. :cry: díval jsem se na ta schemata podobné co poslal-JindraBla ale nenašel jsem tam podobné zapojení

aldan

#26 Příspěvek od aldan »

ale jinak myslím že kolega urbanek ma pravdu tech 113V je moc málo mìlo by být 150V tak to bude ta regulace ...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#27 Příspěvek od Killroy »

+B 113V je sice dost málo, ale 150V je zcela určitě moc. Hodnota C641 by ti měla napovědět..

Killroy

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od urbanek »

No třeba 63B700 má dle schématu napájení KSŘ 158V, takže těch 150 zas tak moc asi nebude... Ty zdroje u OTF byly pokud vím všechny více méně stejný nebo hodně podobný... Předpokládám, že filtráky jsi vyměnil (eventuelně změřil) takže to vidím někde v té regulační smyčce. Může to dělat i ten optron, taky už jsem se s tím setkal...

aldan

#29 Příspěvek od aldan »

Ty kondíky jsem všechny provìøil....byly OK ...jinak mi to až tak zase nevadí že to nejde roztáhnout do dílny to staèí...

aldan

#30 Příspěvek od aldan »

Teï jsem si donesl ze skládky 346-ORAVA problém je že bliká èervená led když vypojím vychylovaèky svítí zelená na žárovce je nìjakých 90V což je OK zkoušel jsem pøipojit do serie odpor 4ohm a trafo zaèalo chvilku pracovat pak ale zase vybavila el.pojistka . co myslíte na co se zamìøit.dík.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“