Orava 63B710

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
aldan

Orava 63B710

#1 Příspěvek od aldan »

Zdravím a prosím o radu -po bouøce se mi už nepodaøilo tuto TV zapnout nefunguje zdroj.Zjistil jsem vadný tranzistor q611 zkrat E,K Ten co de od optoèlenu- vymìnil sem ho a stále nefunguje Díky.. snad nìkdo bude vìdìt..Aleš

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

aldan píše:Zdravím a prosím o radu -po bouøce se mi už nepodaøilo tuto TV zapnout nefunguje zdroj.Zjistil jsem vadný tranzistor q611 zkrat E,K Ten co de od optoèlenu- vymìnil sem ho a stále nefunguje Díky.. snad nìkdo bude vìdìt..Aleš
Nahoøe zase vymetaj ? Ivan

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

Sklenená koule jasnovidky hovorí že tam toho bude treba viacej pomeniť, aby to zasvietilo..

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:36, celkem upraveno 1 x.

aldan

#5 Příspěvek od aldan »

Já už vèera opravil 2TV po zásahem blesku...a v prvním pøípadì jen vadný diod.mùstek a pojistka ,v druhém pøípadì øídící obvod jinak nic..Tak není pravidlem že musí odejít komplet vše.. u té Oravy to bude jak øíkáš kondíku asi po víc...zjistil sem další 2 vadné trandy-C3807 a C4429 ten do trafa.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Poblesky jsou vždycky sázka do loterie a někdy to vyjde, jindy ne. Opravíš základní věci aby to ožilo a potom třeba zjistíš další zásadní závadu která už to činí nerentabilním.

BTW: to že by odešel "jen" řídící obvod zdroje se mi moc nezdá.

Killroy

aldan

#7 Příspěvek od aldan »

Tak asi to nebyl tak velký blesk tøeba jenom jeho bratøíèek:lol: ,všechno funguje OK -TV i sa￾ák ten jsem taky opravoval .

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#8 Příspěvek od jano2 »

Mal som pripad,zakaznik tvrdil,že pri bliskani v nom zapraskalo a bol vadny len stabilizator 33V,.Divil som sa tobu. :lol:

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#9 Příspěvek od galjo »

Ked je búrka na 100 km tak to sú potom len malé poruchy.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od urbanek »

Pokud TV dostane zásah jen ze sítě a ne z antény, tak toho obvykle zas tak moc neodejde. Tady bych začal tím optotriakem, když už byl profláknutý ten tranzistor... potom ochranný odpor, gretz a filtrák v primáru. Setkal jsem se i se spálenou odrušovací tlumivkou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Raz som mal ethernetovy switch zjavne po burke. V zdroji odisla len tlmivka vo vstupnom filtri (a poistka prezila). A niektore porty boli odpalene (nefunkcne a zhorene odpory pri nich). Dalsi switch na tom bol horsie - tam zdroj prezil, ale zhorel jeden prepinaci IO - boli tam dva (kazdy na 8 portov), ale len jeden mal krystal - samozrejme ten zhoreny. Tak som krystal prehodil k tomu druhemu a polovica switchu fungovala dalej :)

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#12 Příspěvek od jandu »

Porovnávať "po búrke" a "PO BÚRKE" sa nedá. Zažil som situáciu, keď manželka sedela na prízemí pri telke, ja na poschodí pri PC. Bola búrka, taká stredná s blýskaním tak na 5 Km. Manželka ihneď vypla telku a vytiahla sieťovú rozdvojku /TV a video/. Bolo to v čase, keď internet išiel po vytáčanej linke 33 600 Kb modemom. Zrazu som od zásuvky počul a následne aj cítil sršanie. Takú statickú energiu som ešte nezažil. Stihol som vypnúť PC, od siete som neodpojoval, ani telef. linlu od modemu som nevytiahol. Stihol som zísť dole do kuchyne k oknu na ulicu, keď to "rachlo" do komína domu naproti.

A teraz škody:
-u mňa modem, anténny zosilovač a napájač, v telke kanálový volič. Videu nebolo nič. Takže to nebolo po sieti, ale z éteru a cez telef. linku.

naproti:
-2 ks tv, staršie, na vyhodenie, video, anténny zosilovač a napájač

v blízkom okolí:
- 2TV na odpis, 3 s ľahkou opravou, 3 anténne zosilovače a 1 napájač,

Tie ostatné neboli odpojené od siete, tam sa to vybíjalo z éteru do siete a to narobilo tú paseku.

Ale zážitok je to na celý život.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:36, celkem upraveno 1 x.

aldan

#14 Příspěvek od aldan »

Tak už mi došly souèástky .U té oravy byl ve zdroji vadný výkon.odpor 3,9ohm ,tranzistor-C3807,a C4429 TV se rozjela až na to že je zùžený obraz o cca 1cm vertikálnì- nefím kde že to nastavit :oops: snad nìkdo z vás poradí díky Aleš

aldan

#15 Příspěvek od aldan »

Pardon ,ten obraz je horizontálnì zùžený ... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“