ponyprog

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
89C2051
Příspěvky: 23
Registrován: 18 úno 2007, 01:00

#16 Příspěvek od 89C2051 »

Tak naprogramoval si to nebo ne!!
Pokud ne, tak se ozvi pomůžu Ti. I když nevím, proč to nechodí. Nějakej ten mikrokontroler jsem už naprogramoval, ale nechci se zase chvástat.
Čau Martin :party:

Uživatelský avatar
James654
Příspěvky: 1
Registrován: 07 led 2009, 01:00

#17 Příspěvek od James654 »

Mám podobný problém, postavil jsem si programátor JDM PIC a skouším programovat PIC 16f628A je úplně nový, při čtení i zápisu naběhne error : "device missing or unknown device (-24)".

Ovšem pokud jsem dal přečíst z něčeho vyrabovanou paměť 24c16 Tak je čtení úspěšné, zápis nefunguje, asi je znemožněn díky pojistkám.

:?: :?: :?:
Díky všem za reakce

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Podle čeho jsi ho stavěl ? Jak jsem psal v tom starším příspěvku , je po připojení k IC-progu nastaveno ovládání pod DOSem , tak je třeby v tabulce zaškrtnout okna . S JDMPIC jsem začínal a jede na první .Tedy koukal jsem do dovedy i spruta .Tam máš perfektně popsané FUSY .

Uživatelský avatar
89C2051
Příspěvky: 23
Registrován: 18 úno 2007, 01:00

#19 Příspěvek od 89C2051 »

Také jsem se chtěl zeptat, jaký používáš SW a HW programátor. Já jsem dosáhl nejlepších výsledků se SW WinPic800 - nejnovější verze je 3.63c - která se dá výborně počeštit. Dále obsahuje i autodetekci součástky. Podle toho poznám zda součástka komunikuje či ne. HW je podle mne výborný JMD programer - schema zapojení toto:

Kód: Vybrat vše

http://www.belza.cz/digital/jdm.htm
. Funguje skoro na všech stolních počítačích. Na notebooku jsem ho nezkoušel. Prodává se i na Aukru. Pokud jej vyrobíte je třeba ho otestovat například v WinPic-PIC programer. Dobré je program počeštit a v kartě "Rozhraní" nastavit COM na kterém je napojen HW. Na této kartě je na levé straně "Test Rozhraní " na kterém můžete postupně zaškrtávat okénka s piny a měřit v patici, zda se objeví příslušná napětí. Toto nepodceňujte, takto jsem rozchodil mnoho JMD programátorů o kterých konstruktéři tvrdili, že jsou bez chyb. Našel jsem zde většinou studené spoje, nebo vlasové přerušení v tištěném spoji či zkraty. Pokud vše funguje - napětí jsou správná - teprve potom zasunout do paticePIC.
S tímto jsem naprogramoval asi dvacet druhů PIC, dokáže i číst EEPROM 24Cxx. Programovat je ale neumí (pokud nepřepojíte patici).
bude-li nějaká nejasnost, tak se ozvěte.
Čau Martin.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“