Horské slunce Mikrolux a výbojka Tesla RVK 125W

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

Taky jsem neslyšel o potížích s teplem těch IR zářičů. Stejně se to kvůli rovnoměrnosti musí exponovat nejmíň z 60-70cm a tam už to teplo nevadí.

Zdeno, bude se tu asi někdy brzo zastavovat Martin Kurpel.
Můžu mu to dát a on Ti to potom nějak po SK doručí.
Můžu Ti nechat jak to horské slunko s jedním dobrým IR a hořákem, tuhle novou výbojku GE z fotky a k tomu ještě nejméně jednu, origoš nejetou Teslu RVI125. Tlumivku 125W mám ještě taky. Je to ten novější-menší-lehčí bílý typ, co už má jakoby "zářivkový" kompaktní jádro, ne ty starší, klasický EI plechy.
Můžeš to tak mít vlastně komplet na osvitku a ještě zprovozníš i to HS na opalování babě :D
Nebo nemáš sem cestu sám, Ty šaleny? :twisted:
Jinak, kdo dřív přijde, ten dřív bere - je to zdarma.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 17 úno 2020, 20:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Tenkrát , cca 30let nazad jsem vyrobil výkonový odpor na keramickém tělese a používal vnitřek výbojky na osvit . Předlohy mi dělal švagr domácí fotograf . Ještě jsem vyrobil osvětlovací zařízení ..... Tolik energie a času .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

lesana87 píše: EPROMky napíchám do polystyrénového kvádru a ten postavím na to madlo, tj. ani ne 20 cm od výbojky, zatím to neublížilo ani tomu polystyrénu.
Hmm, tak to abych našel fotku těch dvou K573RF5 zatavenejch v polystyrénu právě ze Siriuse. :wink: Taky opřených o madlo a hořák mírně nakloněnej dolů, doraz proti sklopení dělá síťová zástrčka.
Těch Sinclairových 60-70 cm používám nyní po tyhle zkušenosti rovněž. Trvá to ale asi tak 3 x dýl a už se to zase nelíbí plastovejm zádům Síriuse. Malinko se teplem deformírujou. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od zdenoeddie »

Leosi, ak by to Martinovi nevadilo, co snad nebude, kludne to tak mozme spravit. Ja bohuzial k Tebe cestu teraz nemam.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“