CK-3376X -NEVYPÍNÁ POMOCÍ DO

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

jezevec píše:
jonapot píše:KILLROY, Kokun, (karby). A preco tu opravujete zadarmo ?
Protože je servis neživí...
Omyl jezevče - viz můj profil (i když dnes už jen částečně!) :o
Také já jsem tu ledacos "pochytil", tak proč nedat radu někomu jinému!?
Naposledy upravil(a) kokun dne 08 led 2009, 15:07, celkem upraveno 2 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
HONZA-57
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2009, 01:00

#17 Příspěvek od HONZA-57 »

Zdravím pánové.
Tuto prosbu o pomoc jsem dal z tohoto důvodu-buď ji spravím sám,nebo poletí z okna.V žádném případě by nešla do servisu.Tím pádem někteří z Vás,kteří mi radili nepřipravili o chleba žádný servis.Kdybych věděl,že tu je tolikzášti tak bych ani nepsal.
I tak všem děkuji.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#18 Příspěvek od TomasX »

HONZA-57 píše:Zdravím pánové.
....Kdybych věděl,že tu je tolikzášti tak bych ani nepsal.
I tak všem děkuji.
To není zášť, to je tržní hospodářství. 8-)
Zkus si u vás dojít do obchodu, ať ti dají zadarmo chleba a máslo.
Můžeš na ně zkusit tu tvoji písničku " O zášti". :wink:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#19 Příspěvek od Quest »

TomasX píše:
HONZA-57 píše:Zdravím pánové.
....Kdybych věděl,že tu je tolikzášti tak bych ani nepsal.
I tak všem děkuji.
To není zášť, to je tržní hospodářství. 8-)
Zkus si u vás dojít do obchodu, ať ti dají zadarmo chleba a máslo.
Můžeš na ně zkusit tu tvoji písničku " O zášti". :wink:
To TomasX. A nevšiml sis náhodou, že právě díky tržnímu hospodářství je opravář-servisman druhem před vymřením?
Tím, že neporadíš, tak to hodí na SD, když poradíš, tak možná také. Tak co je lepší?
K čemu by tedy toto fórum bylo, když by se přestalo radit nezkušeným?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#20 Příspěvek od mi-ro »

Tohle forum rozhodně nemá sloužit jako internetová opravna televizorů a jiný elektroniky!!! Tím spíš že ji využívají meloucháři ke svýmu obohacení. Je to BASTLÍRNA!! a to je velkej rozdíl pánové.
..to bude jen ňákej odpůrek

anynymní

#21 Příspěvek od anynymní »

Koukám, že se tu zase øeší nìco úplnì jiného než vlastní opravy TV. Neúmìrnì vysoké ceny oprav jsou pro servisy opravdu likvidaèní. Ale bohužel není divu. Za obdobnou opravu tohoto typu TV (LCE CK 3366), kdy to tedy majitel nechal dojít až k odchodu spínacího tranzistoru RKS, jsou schopni si bez ostychu naúètovat 1 200,- Kè. K tomu ještì pøedem nevratná záloha za manipulaci a diagnózu 250,- Kè, že to vùbec pøevezmou a otevøou. Tedy celkem 1 450,- Kè. A to je dnes bohužel cena nového obdobného televizoru nebo mnohdy dokonce i vyšší. No a skuteèná cena? Souèástky 120,- Kè, a￾ nežeru. A práce? Jako amatér to dokážu vymìnit se zcela hloupou trafopájeèkou a odsávaèkou cínu za 20 minut, s vyèištìním a montáží a demontáží krytu za 30 minut, takže tak 140,- Kè. U takto profláklé závady nemusím snad ani nic hledat a nic moc mìøit, kromì snad pár napìtí, které zmìøím tím nejobyèejnìjším multimetrem za pár korun. Myslím si, že cena opravy této závady v tomto typu TV by se mìla pohybovat na úrovni 600 – 650,- Kè se ziskem servisu cca 400,- Kè a ne 1 200,- Kè, který by chtìli. Pokud zákazník ví, že TV má ještì vcelku dobrou obrazovku (což bohužel u úzkohrdlých obrazovek ORION instalovaných do nìkterých TV tohoto typu nebývá), je pro nìj tato cena pøijatelná a rozhodnì nebude pøemýšlet o koupi nového TV a dá servisu vydìlat. Ale to servisùm ve snaze vydìlat co nejvíce nedojde. Jiná situace je samozøejmì v pøípadì, kdy je nutná nároèná diagnóza závady, ale to se pak vesmìs jedná o TV jiné tøídy než tato hloupá pøenoska.

No a k vìci, oprava se podaøila?

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#22 Příspěvek od TomasX »

Zas jeden "ekonom" chytrej jak rádio. :cry: :cry:

to: Quest
Argumen pro a proti si najde každý, ale "bastlení" není melouchaření. :wink:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Návštěvník

#23 Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#24 Příspěvek od promise »

No dovol, ale kdo ti dal právo nìkoho nazývat 🤐!

Návštěvník

#25 Příspěvek od Návštěvník »

Možná jsem 🤐, ale nemám rád, když servisy (a to nejen televizní) dìlají z lidí blbce a høeší na jejich nevìdomosti. Dále si myslím, že uživatelé typu HONZA-57, který toto vlákno založil, jistì nebude konkurovat nìkterému z vašich servisù - s prominutím již podle zpùsobu položení dotazu je vidìt, že je laik a že chce TV zprovoznit jenom pro radost nebo pro svoji potøebu a že tím rozhodnì nikterak na váš úkor nezbohatne . Takže se mi nelíbí pøístup nìkterých zde zúèastnìných, kteøí nechtìjí jinému poradit, aby náhodou nepøišli o nìjaký ten bakšiš. Na druhou stranu je mi ale jasné, že si ceníte svých zkušeností, ke kterým vede nìkdy velmi zdlouhavá cesta. Nicménì jsem pøesvìdèený, že takový ten typ "opraváøe", který nìco opraví jen díky tomu, že mu tady nìkdo poradí vymìnit to a to stejnì nemá moc šancí a nepøedstavuje žádné ohrožení kvalifikovaných a zkušených servismanù. Tolik jenom na vysvìtlenou a už mì nebijte.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#26 Příspěvek od Maskot »

Anonym píše:Možná jsem 🤐, ale nemám rád, když servisy (a to nejen televizní) dělají z lidí blbce a hřeší na jejich nevědomosti. Dále si myslím, že uživatelé typu HONZA-57, který toto vlákno založil, jistě nebude konkurovat některému z vašich servisů - s prominutím již podle způsobu položení dotazu je vidět, že je laik a že chce TV zprovoznit jenom pro radost nebo pro svoji potřebu a že tím rozhodně nikterak na váš úkor nezbohatne . Takže se mi nelíbí přístup některých zde zúčastněných, kteří nechtějí jinému poradit, aby náhodou nepřišli o nějaký ten bakšiš. Na druhou stranu je mi ale jasné, že si ceníte svých zkušeností, ke kterým vede někdy velmi zdlouhavá cesta. Nicméně jsem přesvědčený, že takový ten typ "opraváře", který něco opraví jen díky tomu, že mu tady někdo poradí vyměnit to a to stejně nemá moc šancí a nepředstavuje žádné ohrožení kvalifikovaných a zkušených servismanů. Tolik jenom na vysvětlenou a už mě nebijte.
Vcelku nazor se kterym se da misty souhlasit.Jsou servisy a _servisy_ .To je jiste pravda,ale ono nejde jen i o tu jak pises konkurenci.Pises i o dlouho a nekdy i draze ziskanych zkusenostech,ty se prave v cene oprav musi projevit.Jak to ale ma pochopit potom nejaky obycejny zakaznik,ktery se seznami s tim,ze oprava by stala jisty obnos,s tim se nekde pochlubi a obratem ruky se mu dostane rady nebud blbej,tamhle ten (treba ten kteremu tu bylo receno jak na to) to same udelal za flasku treba.A co ted s tim??Kde je pravda,kdo je poskozen a kdo s kym jak se rika v....al??

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

Anonym píše:Možná jsem 🤐, ale nemám rád, když servisy (a to nejen televizní) dělají z lidí blbce a hřeší na jejich nevědomosti. Dále si myslím, že uživatelé typu HONZA-57, který toto vlákno založil, jistě nebude konkurovat některému z vašich servisů - s prominutím již podle způsobu položení dotazu je vidět, že je laik a že chce TV zprovoznit jenom pro radost nebo pro svoji potřebu a že tím rozhodně nikterak na váš úkor nezbohatne . Takže se mi nelíbí přístup některých zde zúčastněných, kteří nechtějí jinému poradit, aby náhodou nepřišli o nějaký ten bakšiš. Na druhou stranu je mi ale jasné, že si ceníte svých zkušeností, ke kterým vede někdy velmi zdlouhavá cesta. Nicméně jsem přesvědčený, že takový ten typ "opraváře", který něco opraví jen díky tomu, že mu tady někdo poradí vyměnit to a to stejně nemá moc šancí a nepředstavuje žádné ohrožení kvalifikovaných a zkušených servismanů. Tolik jenom na vysvětlenou a už mě nebijte.
Nechci se k tvým názorům vyjadřovat. Za poslední půlrok tu bylo na toto téma tolik diskuzí, že by to vydalo snad na jeden román. Vyhledej si např. nedávný názor hl. moderátora Hilla :!: :!: :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#28 Příspěvek od bu2520 »

jen drobnost k té cenotvorbě, do ceny opravy se musí promítnou spousta dalších věcí, třeba jen t o, že pro blbý tranzistor který nemám musím někam zajet a když pominu auto palivo atd strávím tím třeba hodinu dvě topím svítím mám internet a jako živnostník musím vydělat na dovolenou svátky nemoc to mi nikdo nedá zadarmo.

Návštěvník

#29 Příspěvek od Návštěvník »



Gazprom

#30 Příspěvek od Gazprom »

Je to tak a 🤐 bude stále 🤐, pretože nevie èo je to pojem "prevádzková réžia".

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“