CK-3376X -NEVYPÍNÁ POMOCÍ DO

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HONZA-57
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2009, 01:00

CK-3376X -NEVYPÍNÁ POMOCÍ DO

#1 Příspěvek od HONZA-57 »

Zdravím všechny.
Tento televizor nemohu vypnout pomocí DO.Pokud odpojím zástrčku ze sítě a posléze zapojím,je televizor vypnutý a dálkáčem ho zapnu.Dál už nejde vypnout.Stáhnul jsem si odtud schéma na CK-3366.Podle něj tr.BUT11 zapíná a vypíná standby.Na tranzistorech které spínají BUT11 jsem nenaměřil žádné změny napětí při použití DO.Ještě dodatek-při vypnutí pomocí DO program zmízí a zůstává zrnění,při dalším zmáčknutí program naskočí.Prosím o radu jak a co a jestli to má vůbec cenu.
Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#2 Příspěvek od Split »

problem bude asi v dialkovom...ono televizor sa v podstate zapina hocjakym signalom ale vypina iba jednym...skus ho zapnut vypnut inym dialkovym..ak to pojde vies co mas vyhodit von oknom..
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od ICE »

Dálkovým ovladačem to asi nebude, když reaguje (po zmáčknutí vypnutí - obrazovka zrní). Nevypne se napájení pro horitontál. zaměřil bych se na obvod viz. schéma.
Přílohy
zdroj.JPG
(21.84 KiB) Staženo 183 x

Uživatelský avatar
HONZA-57
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2009, 01:00

#4 Příspěvek od HONZA-57 »

Co mám doma další 4 DO tak ani jeden nereaguje.Ale asi tím DO to nebude ,když stlačím vypínací tl. tak se vypne tuner a obrazovka zrní.
Takže DO pravděpodobně funguje.
Nekamenujte mne za moje vyjadřování nejsem odborník.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

V první øadì vymìò kondenzátory na primáru zdroje (10 mikro 100 V, 47 mikro 63 V) a dále vedle BUT 11 vymìò i tranzistor 2N 5401. Ovladaèem to rozhodnì není, pokud dokáže vypnout signálovou èást a ty pak vidíš pouze zrnìní, VN trafo však bìží dái po tomto "vypnutí".

Uživatelský avatar
HONZA-57
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2009, 01:00

#6 Příspěvek od HONZA-57 »

Děkuji za Váš čas a odpovědi.Až to budu mít tak dám vědět jak to dopadlo.

HONZA-57

Uživatelský avatar
karby
Příspěvky: 4
Registrován: 15 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od karby »

Tuto vadu jsem u takhle starých tv opravoval.Nejprve opravdu vyměnit elyt ve zdroji 47 mikro.Elit má malou kapacitu a napětí na sekundáru je cca 150V místo nějakých 110V.Až potom věnuj obvodu spínání(BUT 11 a 2N5401) jinak to odejde znova BUTéčko to nezvládne.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

HONZA-57 píše:Zdravím všechny.
Tento televizor nemohu vypnout pomocí DO.Pokud odpojím zástrčku ze sítě a posléze zapojím,je televizor vypnutý a dálkáčem ho zapnu.Dál už nejde vypnout.Stáhnul jsem si odtud schéma na CK-3366.Podle něj tr.BUT11 zapíná a vypíná standby.Na tranzistorech které spínají BUT11 jsem nenaměřil žádné změny napětí při použití DO.Ještě dodatek-při vypnutí pomocí DO program zmízí a zůstává zrnění,při dalším zmáčknutí program naskočí.Prosím o radu jak a co a jestli to má vůbec cenu.
Předem děkuji za odpověď.
Kdyby sis prošel stará vlákna, bylo to tu snad stokrát. :!:
Průraz K-E toho BUT11, dále s největší pravděpodobností vadný i ten 2N5401 !! (Buď rád, že ti odešlo jen toto!!!) :arrow:
Příčina: vadný ten kond. 47uF :!: :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

kdyby tam byl průraz K-E toho but,tak by se to zaplo i po zastrčení vidlice do zásuvky.Tazatel ale píše že zůstane vypnutá

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

On to asi HONZA-57 špatně popsal. Protože tohle bývá častá závada u těchto a jim podobným TV. Předně je třeba usadit ten zdroj - protože to je příčina té zkázy a poté vyměnit ty dva trandy. Alespoň jeden je háji, spíš oba dva. Už se to tu probíralo xkrát a něco k tématu je třeba tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ght=2n5401

Killroy

jonapot

#11 Příspěvek od jonapot »

KILLROY, Kokun, (karby). A preco tu opravujete zadarmo ?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#12 Příspěvek od Peterseal »

jonapot píše:KILLROY, Kokun, (karby). A preco tu opravujete zadarmo ?

No preco asi? Lebo chcu pomoct druhym co sa o tebe asi povedat neda!!! :twisted:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

jonapot píše:KILLROY, Kokun, (karby). A preco tu opravujete zadarmo ?
Protože je servis neživí...

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#14 Příspěvek od silio »

jezevec píše:
jonapot píše:KILLROY, Kokun, (karby). A preco tu opravujete zadarmo ?
Protože je servis neživí...
Musím súhlasiť,ale čiastočne aj s Peterseal-om,dá sa pomôcť správnym nasmerovaním,kde chybu hľadať,keď sa napíše vymeň tú a tú súčiastku,tak môže byť opravár každý,kto vie troška letovať.Alebo,keď už tak súkromnú správu. :wink:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Killroy »

Lidi neblbněte. To už by se sem nedalo napsat nic. Tyhle plečky jsou snad už dávno mimo "hájení" a tahle závada je tak profláklá věc, že jenom tady je o ní nejméně pět vláken. Stačí jen hledat. Josefe od tebe to jako"výtku" beru a anonymní někdo mi může tak akorát.. (víte co). Protože zrovna tyhle miluju. A pokud jsem někoho z řad aktivních servisáků přepravil o mizerný obolus za kšeft ze starý mrchy která jinak stejně skončí v SD, tak se jim omlouvám..

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“