Kde na "elektroodpad"

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od stepa »

Tak ono kupovat jednotlive komponenty na aukru je riziko jako blazen...nic horsiho tam neni. Mas to bud a nebo, je tam spousta vychcanku. Kdyz to vydava prodavajici za funkcni, tak si mas vykrucet zaruku, jinak to nekupovat. Nebo koupit, ale pak si nestezovat. :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od workhard »

Tak zrovna na díly mám zatím štěstí. Co jsem koupil jako funkční,opravdu fungovalo. :wink: Zásadně nebrat s hláškama typu Nemohu vyzkoušet,nevím jestli funguje atp.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#18 Příspěvek od Carel »

rnbw píše:Odkedy otacky ventilatora zavisia na CPU? A kolko starsich zakladnych dosiek ma automaticku regulaciu otacok? Mozno 1%?
Divná to otázka.Kde se nachází dle tebe senzor na regulaci
CPU typ Intel Pentium 4 541, 3218 MHz (Prescott)?Než "odešla"Aukrovská základovka MSI,ventilátor běžel na plné otáčky a na nové Gigabitce to samé?Po výměně nového CPU to "šlape"jak má.Reguluje dle zátěže.
8O

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od cackler »

workhard píše:Tak zrovna na díly mám zatím štěstí. Co jsem koupil jako funkční,opravdu fungovalo. :wink: Zásadně nebrat s hláškama typu Nemohu vyzkoušet,nevím jestli funguje atp.
Nemohu vyzkoušet,nevím jestli funguje atp.

ano to je naprostej základ, propože na 99% to fungovat nebude :)

samozřejmě kromě věci, kterejm člověk rozumí a z fotky dokáže odhadnout stav a vždycky se dá zeptat.

t2566

#20 Příspěvek od t2566 »

workhard píše:Tak zrovna na díly mám zatím štìstí. Co jsem koupil jako funkèní,opravdu fungovalo. :wink: Zásadnì nebrat s hláškama typu Nemohu vyzkoušet,nevím jestli funguje atp.
No ja napr. prodal spatnou pametovou kartu cca za 100,-
V popisu bylo vyslovne uvedeno ze je nefunkcni a presto si ten co ji koupil stezoval ze mu nefunguje.
Verim ze takovi na aukro nadavaji, ale kdyz je nekdo blbej...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od otakarv »

t2566 píše:
No ja napr. prodal spatnou pametovou kartu cca za 100,-
V popisu bylo vyslovne uvedeno ze je nefunkcni a presto si ten co ji koupil stezoval ze mu nefunguje.
Verim ze takovi na aukro nadavaji, ale kdyz je nekdo blbej...
No tak to by mně ani ve snu nenapadlo,prodávat něco nefunkčního.To se pak jeden může divit,jací jsou někteří "lidi"VYCHCANCI.
Je mi z toho na... :puke:

Uživatelský avatar
Jezibabak
Příspěvky: 259
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

#22 Příspěvek od Jezibabak »

otakarv píše:
t2566 píše:
No ja napr. prodal spatnou pametovou kartu cca za 100,-
V popisu bylo vyslovne uvedeno ze je nefunkcni a presto si ten co ji koupil stezoval ze mu nefunguje.
Verim ze takovi na aukro nadavaji, ale kdyz je nekdo blbej...
No tak to by mně ani ve snu nenapadlo,prodávat něco nefunkčního.To se pak jeden může divit,jací jsou někteří "lidi"VYCHCANCI.
Je mi z toho na... :puke:
proč by někdo nemohl prodávat nefunkční věci? pokud je to tam napsáno přímo u popisu předmětu, tak schválně tu aukci sleduju, kdo to koupi :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od stepa »

Kdyz nekdo prodava nefunkcni vec a ma to tam napsany, tak neni vychcanec...proc by byl, kdyz napsal povahu predmetu? Ale ten kupujici je BLBEC, kdyz si to koupi a pak narokuje nefunkcnost.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, ja som (na onetwosold.sk) viackrat kupoval nefunkcne veci (napr. DVD prehravac, LCD monitor) za ucelom opravy.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od otakarv »

Tak abych pravdu řekl,zapomněl jsem podotknout,že nějaké ty věci,co se dají použít na náhradní součástky,tak to s tím souhlasím.

t2566

#26 Příspěvek od t2566 »

otakarv píše:
t2566 píše:
No ja napr. prodal spatnou pametovou kartu cca za 100,-
V popisu bylo vyslovne uvedeno ze je nefunkcni a presto si ten co ji koupil stezoval ze mu nefunguje.
Verim ze takovi na aukro nadavaji, ale kdyz je nekdo blbej...
No tak to by mnì ani ve snu nenapadlo,prodávat nìco nefunkèního.To se pak jeden mùže divit,jací jsou nìkteøí "lidi"VYCHCANCI.
Je mi z toho na... :puke:
Bylo to tam naprosto jasne napsane, ze karta nefunguje.
Vychcanec je otakarv a jemu podobni kteri cekaji ze jim nekdo proda funkcni vec za cenu nefunkcni.

Uživatelský avatar
oldaf
Příspěvky: 21
Registrován: 04 bře 2009, 01:00

#27 Příspěvek od oldaf »

tominekk píše:Presne, tak jak jsem psal. Podobnou zkusenost ma hodne lidi. Ja aukro beru jako vietnamskou on-line trznici.


Pardon, ale až u vietnamců nakoupím třeba tohle .. http://www.aukro.cz/item574047012_dc_dc ... 623pi.html

A aukrem mám poměrně dobré zkušenosti, spousta lidí co je tady na fóru u mě nakupuje přes aukro. Platí jedna zásada a to že na aukru se nesmí nakupovat mobily, díly do počítačů, a jakoby značkové hadry a parfémy, , protože v těchto kategoriích je nejvíc podvodníků.

Uživatelský avatar
kaarfii
Příspěvky: 60
Registrován: 12 čer 2008, 02:00
Bydliště: okr. Trutnov

#28 Příspěvek od kaarfii »

Tak to mám asi velký štěstí, protože jsem si sestavil další pořítač právě za díly z Aukra. Půlka komponentů skoro nová. Ušetřil jsem několik tisíc, než kdybych je kupoval v krámě.
Hlavně to chce taky sledovat profily jednotlivých prodejců, kolik s nima lidí je spokojeno a kolik na ně nadává, hlavně dávat bacha na čerstvě zaregistrovaný.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od markoni »

Zdravím
To je sice hezké ta diskuze o aukru ale pořád jsem se nedozvěděl kde jsou nějaké kamenné bazary ve Zlíně.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od RayeR »

Bazary s elekro/pc srotem uz asi zkrachovaly, tady toho po praze taky kdysi bejvalo spousta a prezilo jen par... ale cervene konty tam mate ne? tak to chce obcas trochu prohrabnout :)

Jinak aukro je obcas jedina moznost, kde sehnat naky historicky HW (nepocitam -li ebay a dalsi zahranicbi weby, kde to vecinou zabije cena postovneho), par veci sem pres aukro koupil a zatim dobry, precijen plna registrace odradi vice podvodniku. Zato na bazosi sem se loni napalil hned 2x, do te doby taky bez problemu (vzdy sem platil predem na ucet nebo pokud to slo osobne). Ale na bazosi proste urcitej sortiment vubec neni..

Odpovědět

Zpět na „Poradna“