jednoduchý předzesilovač + kreslítko

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
KarelEOS
Příspěvky: 25
Registrován: 01 bře 2009, 01:00

#16 Příspěvek od KarelEOS »

Moc se nesměj amatérovi. No aspoň že seš Ostravak :) Já vím blbě jsem to napsal a vypadám jak blbec, ale jednou jsem měl předzesilovač a znamý mi tam narval nějaké lepší operáky a najednou to mělo lepší zvuk. Tak jsem si řekl že by ten operák mohl měnit charakter zvuku a tím zanášet jakoby zkreslení. Něco ve stylus zvuk Elektronek o proti zvuku AB zesilovače atd...

Ještě bych dodal že nejde o žádný audiofilizmus nebo neslyšitelné vylepšovaní. Opravdu to slyšet bylo, nevěřím na nějaké hifi voodoo.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od stepa »

KarelEOS píše:ale jednou jsem měl předzesilovač a znamý mi tam narval nějaké lepší operáky a najednou to mělo lepší zvuk.
No cim by to asi mohlo byt? Nebylo to tim, ze ty lepsi operaky jsou LEPSI? A ne ten ausus, co tam byl predtim?
KarelEOS píše:Tak jsem si řekl že by ten operák mohl měnit charakter zvuku a tím zanášet jakoby zkreslení. Něco ve stylus zvuk Elektronek o proti zvuku AB zesilovače atd..
To sis rekl spatne...ten zvuk mrvily ty horsi operaky. Po pouziti lepsich se zvuk vratil tam kde ma byt.

Dodatek: LEPSI operak je nic nerikajici informace. Kdyz si jednim hajzlpapirem vytru 100x a druhym 200x, je lepsi ten druhy i za cenu, ze mam rozedrenou rit na tydny? :D
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sendyx píše:A co tak dát do cesty signálu nějaký filtr barev, třeba kondík v modrém pouzdře ?
Kondík v modré se tady někde toulá. Až ho přestane bavit opravovat televize, třeba se opravdu dá na filtrování....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
KarelEOS
Příspěvky: 25
Registrován: 01 bře 2009, 01:00

#19 Příspěvek od KarelEOS »

Ano, děkuji za duchaplné připomínky když k tématu nemáte co říct. Ale chápu vás, člověk se nudí a né všemu rozumí. Tak se snaží aspoň pobavit.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od stepa »

Napis jake operaky tam byly a jake LEPSI tam jsou ted...alespon nekam se hneme. Bez toho to je bohuzel tlachani o nicem :?

Je snad jasne, ze parametrove horsi operak muze podavat/podava na vystupu jiny signal, nez parametrove lepsi operak. Jestli to zkresleni u parametrove horsiho operaku je libici se, nebo likvidujici kvalitu zvuku je otazka vkusu.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
KarelEOS
Příspěvky: 25
Registrován: 01 bře 2009, 01:00

#21 Příspěvek od KarelEOS »

Spíš bych řekl že každý operák zanaší do signálu trošku jinou barvu zvuku. Prostě jeden hraje tak, druhý tak, třetí tak. Například NJM4580 bude hraje jinak než OPA2132 :) Dle mého ucha hraje ten OPA lépe ne ž ten NJM. Mě už tady někdo pomohl, děkuji. Jen tak koukám co se tu děje :)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od Sendyx »

Ono snad taky nezáleží jen na operáku, ale na jeho obvodovém zapojení a do jisté míry na dalších vlivech.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

Obvodové řešení rozdílu v řádu THD setin % se dá, tuším, s úspěchem nazvat hnidopišstvím.
Jestli pak někdo zprasí neodpovídajícím připojením zátěže, těžko to vydávat za záměr :roll:
Na téma činitel tlumení vs. běžná sluchátka proběhla před časem debata na jistém dnes rozvráceném serveru a pro mě s jednoznačným závěrem :twisted:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mistra F na vás ! 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#25 Příspěvek od Duvsan »

Připoměli jste mi příhodu s jedním letitým domadělaným zesilovačem. Byl osazen operáky typu MAA741. Picnul jej blesk, všetky operáky pryč. Nepamatuju už, čím jsem to osadil, něco jako NE 5534, ale tohle tušim bylo nějaké LM. Prvé jsem si všim, že míň šuměl. Domácí pán konstatoval, že zvuk je kapku "zastřený". Chybí mu ten šum, nebo může jít o horné pásmo výšek? Jinak, ten pán slyší, když jsem od mgf nebo grama do zesíku dal jiný kabel (delší). A to dělá v Pardubicích v Semtíně údržbáře, teda žádný hudebník.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Delší kabel může mít vyšší kapacitu, to se dá pochopit, zvlášť, pokud jeho tatínek byl netopýr. Rozdíl mezi 741 a 5534 bude s největší pravděpodobností slyšitelný taky, navíc, pokud ta 741 ještě zakmitávala...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Crifodo »

Jestli pan údržbář poslouchá Munclingerovo kvarteto, proč ne.
U Orlíku nebo Tří sester to asi bude jedno.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#28 Příspěvek od Duvsan »

Pán poslouchá většinou starý cívkáč, nahrávky od Rakušáků z dob vzdálené totality, nebo občas gramo a většinou pop, rock a pod. ale jinak ze všeho kousek, od metalu po klasiku. Co tam slyší je nad můj pochop, o tom kabelu nevěděl a teda opravdu něco slyší. O takovém sluchu jsem nesnil.
Pokud jde o ten zesík, může to dělat některý z blokovacích kondů (proti rozkmitání) - jiný operák, jiné paramerty; nebo by pomohl doplňkový RC nahoru?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ZdenekHQ »

Takovej sluch ja naprd, člověk místo toho, aby si užil poslech hudby, tak je nervózní z delšího kabelu či odřeného zlacení na konektorech...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:Takovej sluch ja naprd, člověk místo toho, aby si užil poslech hudby, tak je nervózní z delšího kabelu či odřeného zlacení na konektorech...
v tomto směru jsou spokojenější naší hnědí přátelé, s jezevčíkem za "ťopade" od našich žlutých přátel :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“