Jak spustit napálené DVD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od otakarv »

Tak po pravdě řečeno,nečekal jsem tolik odpovědí na můj dotaz.Velmi jste mně všichni potěšili.
Tak opět zkouším,co jsem napálil,jde v pohodě spustit.Zkoušel jsem i jiné CD i DVD.Procházím toho "NERA" a našel jsem tam(sice v jiném zobrazení,asi mám jinou verzi) tabulku,jak se před napalováním nastavuje.Je tam zaškrknuté políčko:"Povolit pozdější přidávání souborů(vícesekční disk)".Tak by to mělo jít to DVD v pohodě donapalovat do plné kapacity,si myslím já. :wink:
Jo,ještě jsem zjišťoval verzi,jak píše BOBOBO.Když jsem si dal "Všechny programy",našel jsem tam:"Nero 7 Ultra Edition".To by měl být ten program.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

To by byl správný název . Nevím jak u koho , ale mně se 7 nelíbí . Odinstaloval jsem ji a nasadil 6 , ta je pro blbce . Velmi jednoduché a přehledné ovládání . Obzvláště pro toho , kdo vypaluje 4x ročně .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

Toho "NERA" si nainstaloval syn.On stále něco napaluje,já to používám opravdu párkrát do roka.Předtím měl nainstalovaný nějaký jiný,takže na tomto jsem vypaloval poprvé.Ten předtím byl skutečně jednoduchý.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Habesan »

Pokud se vypalovat teprva učíš, požádej syna, ať ti koupí nějaká DVD-RW (mazatelné, znovuzapisovatelné DVD).

A přeju hodně štěstí. Když si někdy s počítačem nebudeš vědět rady, snad ti zvedne náladu, když si vzpomeneš, že je to vlastně jenom šikovné zapojení s tranzistory. (Že jsou jich tam miliardy lze často zanedbat.)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

Habesan píše:Pokud se vypalovat teprva učíš, požádej syna, ať ti koupí nějaká DVD-RW (mazatelné, znovuzapisovatelné DVD).

A přeju hodně štěstí. Když si někdy s počítačem nebudeš vědět rady, snad ti zvedne náladu, když si vzpomeneš, že je to vlastně jenom šikovné zapojení s tranzistory. (Že jsou jich tam miliardy lze často zanedbat.)
Jo,učím se a musím říci,že mi to jde už celkem slušně.Našel jsem jedno CD-RW,tak mohu vesele trénovat.
Díky také za přání a to další mně opravdu pobavilo.Ono ta nálada se zvedne i v případě,že trefíš na správnou osobu.Když to vezmeš z opačné strany,tak nejhorší věc je,když se srazíš s blbcem. :lol:

Uživatelský avatar
palo1129
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říj 2008, 02:00

#21 Příspěvek od palo1129 »

este je tu jedna moznost pre zaciatovnika ako ste vy, omnoho lepsia ako niekomu vyvestlovat cez nejaky chat a pisanie alebo hovor, ktore casto nepomozu, ked dotycny, ktory Vam radi nema predstavu co vsetko mate v PC a ako je nastaveny OS. Vtedy len ostava dufat, ze odbornik pride pomoct priamo k Vam a ukazat to, alebo....., sa nemusi pohnut ani z miesta a pekne Vam to ukaze cez svoj pocitac a staci mu pritom jeden maly free programik, ktory radsej nespomenem aby nebola reklama. Ale keby ste nahodou nieco potrebovali staci sa ozvat napr cez SZ mozem to vysvetlit.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od PixelOrgy »

Zdravim., jen dva dodatky (pro uplnost)...neumim sice vysvetlovat polopaticky, ale bylo tu zmineno, ze je "lepsi" nezavirat CD/DVD disky aby na ne slo vypalovat dal... K tomu jen maly upozorneni, ze se stava, ze prehravace (DVD video, "hifi vez" apod) nemusi neuzavrene medium precist.

EDIT: Asi vim, kterej programek mel palo1129 na mysli. Je tu ale i moznost vyuziti primo funkce windows - RDP neboli vzdalena plocha. Toto by asi ale bylo lepsi ukazat nazorne...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od otakarv »

PixelOrgy píše: bylo tu zmineno, ze je "lepsi" nezavirat CD/DVD disky aby na ne slo vypalovat dal... K tomu jen maly upozorneni, ze se stava, ze prehravace (DVD video, "hifi vez" apod) nemusi neuzavrene medium precist.
Máš pravdu,já jsem zkoušel to napálené DVD i CD vložit do DVD přehrávače a po chvilce se v levém rohu ukázal na TV nápis "Chybový disk".Je to přehrávač "LG-DVX276".

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#24 Příspěvek od Hanizek »

Neuzavřené CD nebo DVD dokonce nepřečte nic jiného, než vypalovačka. Klasická CD/DVD ROM si s tím taky neporadí (nebo teda spoň ty starší, kdysi jsem to zkoušel).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

U těch neuzavřených CD/DVD je někdy problém - pokud se "dopálení" udělá jinou rychlostí, než prvotní záznam, při dalším čtení jsou viditelné pouze nově vypálené soubory a ty původní "zmizí" - sice na disku jsou, ale mechanika je nenačte právě kvůli jiné rychlosti zápisu. Neudělá to vždy každý disk a každá mechanika - je ale dobré na tuto eventualitu pamatovat a na CD si napsat, jakou rychlostí byl pálen původní záznam - a při doplňovacím pálení ji dodržet.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od otakarv »

Výborná poznámka,už beru fix a značím si to.Tak toto by mně ani ve snu nenapadlo,že by to mělo taký vliv.DVD jsem napaloval poloviční rychlostí,tudiž 8x,CD-16x.
Někde tu na Bastlírně jsem četl,že je výhodnější napalovat menší rychlostí.Teď jsem chtěl napsat,že to bylo i u magnetofónů,ale tam to bylo právě naopak.Čím rychlejší posuv pásky,tím byl záznam kvalitnější.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#27 Příspěvek od Hanizek »

Čím nižší rychlost, tím lépe.

Pokud si disk točí pomalu, má menší vibrace. Laser také dokáže v nižších otáčkách lépe prohřát povrch disku.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od otakarv »

Ano,tak jsem si to také myslel,že při těch vyšších otáčkách může disk vibrovat a tím pádem bude záznam nekvalitní.
Jakou rychlostí kdo vypalujete,jaká se vám jeví optimální?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

Nanejvýš 8x, pouze když chci jen rychlý záznam třeba k přenesení dat na jiný komp a můžu selhání rychle nahradit novým záznamem, používám pro RW disky rychlosti vyšší - jak CD, tak DVD.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Jirka »

S tím pomalejším vypalováním to už je spíš mýtus.

Kdo občas četl recenze na CDR serveru, tak měl možnost v grafech vidět počet chyb v zápisu při různých rychlostech. Zápis na DVD 16x byl kolikrát daleko kvalitnější než 8x. Zřejmě výrobci ladí firmware mechanik spíše na nejvyšší rychlosti, asi s ohledem na dostupnost médií.
*****

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“