OLYMPUS C-310 ZOOM

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#16 Příspěvek od BIPOLAR »

Tak se vracím, abych se podělil mými zkušenosti s lithiovou baterií s přesným označením RCR - V3. Udělal jsem cca 150 fotek (většinou bleskem) a nepočítaně prohlížení a ztahování do PC. Teprve potom mně foťák ukázal vybitou baterii, po změření 2.4V a protože jsem si nebyl jistý, do jakého napětí mohu dobíjet, kontaktoval jsem výrobce. Druhý den mi bylo řečeno, že jeden článek se nabíjí na 1.640V a protože v tomto packu jsou v sérii dva, tak max. napětí je 3.280V. Ještě mi bylo sděleno, že jejich prodávané nabíječky nabíjí proudem 500mA. Já jsem byl napoprvé opatrnější a při nabíjení mou zhotovenou nabíječkou s TEA1102 v režimu SLA, jsem baterii nabíjel 250mA až do poklesu nab.proudu 2mA a napětí 3.278V - měřeno METEX 3850D. Mimochodem, na baterii je napsán max. nabíjecí proud 2.5A ! Ten kdo již nemůže sehnat TEA1102, doporučuji si postavit nabíječku dle http://www.belza.cz/charge/liion2.htm - je výborná, jen je třeba rezistory nastavit výstupní napětí na 3.280V + - 1% a pochopitelně nabíjecí proud. :D :wink: .

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#17 Příspěvek od BIPOLAR »

Zdravím koumáci, tak to co píšu nahoře již neplatí. Nebudu mazat příspěvek, jenom proto, že jsem byl špatně informován sekretářkou technika. Po mém prvním nabití baterie RCR-V3 dle pokynů (1článek 1.640V), na 3.280V, se zdálo být vše v pořádku, ale po asi padesáti snímcích, mě oznámil foťák že je baterie vybitá. Nedalo mi to a zavolal jsem znovu výrobci. Tentokrát jsem měl štěstí, byl jsem spojen s technikem a ten mi oznámil že konečné nabíjecí napětí není 1.640V na jeden článek, ale správné napětí je 3.640V pro celý pack ! Po úpravě odporového děliče v nabíječce na toto napětí, jsem baterii nabil proudem cca 300mA a maká jako nová. Po asi dvou hodinách po nabití a nechání v klidu, jsem naměřil 3.400V a dnes, po deseti snímcích, má baterie 3.350V. Ta dáma ale za to nemůže, jen mi dávala informace od svého šéfa. Kdoví v jakém fofru jí psal čísla :lol: :wink: .

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“