OLYMPUS C-310 ZOOM

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

OLYMPUS C-310 ZOOM

#1 Příspěvek od BIPOLAR »

Zdravím a potřeboval bych radu ohledně tohoto foťáku. Při používání baterií NiMH s kapacitou 2700 mAh a plném nabití, vydrží fotit asi do poklesu 2.6V na článcích (1.25 - 1.30V) na každém z těchto dvou. Proto chci použít doporučenou baterii pro tento foťák CRV3 - 1100mAh, které vyrábí naše firma T6 - power. Má někdo s touto firmou zkušenosti ? A ještě otázku, na pravém boku foťáku je zdířka (samec) pro napájení 3.4V, tak nevím, zda tímto mohu nabíjet CRV3. Dokumentace k tomuto foťáku není nikde, ani google ho nedokáže najít, jestli ano, tak se již nyní omlouvám. Předem díky za každé poznatky :D .

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

CR-V3 není nabíjecí a manuál máš tady dole http://www.olympus.co.uk/consumer/208_m ... P_N1700292

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Tady http://diplodocs.cz/uzivatelska-priruck ... %20ZOOM-_E je lepší manuál a píšou tam, že tím AC adaptérem baterie dobíjet nejdou (a že CR-V3 není nabíjecí).

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Ale teï koukám, že existujou i nabíjecí CRV3.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Sanyo Eneloop si skusal?

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#6 Příspěvek od BIPOLAR »

rnbw píše:Sanyo Eneloop si skusal?
Tak jsem se podíval a zjistil že bych na tom byl ještě o něco hůře (až na to samovybíjení). Používám NiMH akumulátory VARTA 1.2V 2700mAh, asi 5x teprve nabité :wink: . Ale i tak díky za upozornění.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#7 Příspěvek od BIPOLAR »

Anonym píše:Ale teď koukám, že existujou i nabíjecí CRV3.
Ano, jsou to baterie typu Li-ion. Najdi si ve hledáčku "C-baterie" kde jsou označeny prakticky všechny výrobci digi foťáků a do nich jsou nabízeny baterie. Mne právě láká ta vstupní zdířka DC 3.4V, protože by to mělo být právě napětí nabitých 3 voltových Li-ion baterií :D . Ale třeba se pletu, jinak dík za manuál :wink: .

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Docela by mì zajímalo, co je to za Li-Ionky, že mají 3V. Z èeho jsou, protože ty bìžné s grafitovou anodou mají 3,6V a s LiFePO katodou 3,3V.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#9 Příspěvek od BIPOLAR »

Anonym píše:Docela by mě zajímalo, co je to za Li-Ionky, že mají 3V. Z čeho jsou, protože ty běžné s grafitovou anodou mají 3,6V a s LiFePO katodou 3,3V.
Tak to se musíš obrátit na firmu T6 power, za optání nic nedáš :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ta 3,6V Li-Ion ma po nabiti nad 4V.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#11 Příspěvek od BIPOLAR »

Zdravím koumáci, dnes jsem obdržel baterii CRV3. Po vyjmutí z obalu, jsem změřil napětí 3.301V,při zřejmě plném nabití. Jde mi o to, jak nabíjet. Mám nabíječku s TEA1102 a když přepnu režim nabíjení na Li-ion, tak je na výstupu 2.744V (nabíječka pochopitelně upravena pro nabíjení 2 baterií v sérii), když ale přepnu na režim SLA, tak je na výstupu 3.280V a protože si nejsem jistý, tak mám otázku - můžu tuto baterii nabíjet v tomto režimu ? Nabíjecí křivky pro akumulátory Li-ion a SLA jsou si dost podobné. Jaký je vážení odborníci Váš názor ? Díky :lol: :wink: .

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

Nemìlo by pro 2 LiIon být spíš 7,2V? Jestli chceš nabíjet 3V Lion, tak si u výrobce najdi, jaké mají ukonèovací napìtí a pošteluj si ten dìliè na Vbat.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#13 Příspěvek od BIPOLAR »

Anonym píše:Nemělo by pro 2 LiIon být spíš 7,2V? Jestli chceš nabíjet 3V Lion, tak si u výrobce najdi, jaké mají ukončovací napětí a pošteluj si ten dělič na Vbat.
Najdi si ve hledáčku NTB CZ T6-power, najeď si na Batery Shop a potom na kolonku "digitální foťáky", vyhledej Olympus C310 Zoom, tam uvidíš fotku této baterie a tech. údaje :wink: .

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

Taky bys mohl dát pøímo link, protože já ty technické údaje nepotøebuju nìkde hledat, nechci tu baterku nabíjet, navíc tam ukonèovací napìtí stejnì uvedené není.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#15 Příspěvek od BIPOLAR »

Anonym píše:Taky bys mohl dát přímo link, protože já ty technické údaje nepotřebuju někde hledat, nechci tu baterku nabíjet, navíc tam ukončovací napětí stejně uvedené není.
Moc se omlouvám, ale od včerejška se o to pokouším - a NIC :oops: . Potřebuji si udělat universitu třetího věku, snad to dokážu :cry: .

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“