Přeslička-jak na tu mrchu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#16 Příspěvek od Killroy »

EKKAR píše:..a říkalo se vám BUM-BUM-ČÁRLI, že jo!??...
No, koukám žes byl taky pěkný číslo chlape... Mě zahnaly vážky spolu s PSVB až na zvonici místního kostela - protože jsem jim hodil bouchací kouli na žigula. Naštěstí se to neprovalilo, byla tma a nikdo nic nepřiznal. Ale ten flek si vozili s sebou ještě půl roku.. :D

Killroy

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

Jsi tenkrát nevěděl nic o kumulativní munici, co ? :lol:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#18 Příspěvek od Mysteri »

WTC - 11.september, už je to jasné. :lol: Killroy a Ekkar! Žiadný Usám-la-bimba! :P

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jarous »

Travex (NaClO3) na prasličku funguje, mám to odskúšané.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od pajosek2 »

Killroy píše:
EKKAR píše:..a říkalo se vám BUM-BUM-ČÁRLI, že jo!??...
No, koukám,.....
Killroy
Nebyla ta bouchací kule náhodou z iodu prohnaného přes kyselinu dusičnou? Taky pěkný sajrajt.

A je po původním tématu vlákna. :lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#21 Příspěvek od Killroy »

Ne ne. Klasická směs AL/KMnO4/suřík a mezi tři křemeny (!!!). Několik vrstev novinového papíru, černá elektrikářská izolace navrch a pěkně utáhnout. Jako návod to neber, chybějící poměr složek je dost důležitý. Ale vzhledem k tomu, že takových sraček je plný net, tak dál nic a věnujme se raději likvidaci plevele... :D

Killroy

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od Sendyx »

Jo, tak tohle je přesně recept, co zdevastoval ruku jednomu našemu spolužákovi ve chvíli, kdy utahoval tu elektrikářskou pásku...

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#23 Příspěvek od hakamusai »

Tak já mám po AL/KMnO4/suřík trvalý následky (křivej palec).Tenkrát mi to málem rozšvihalo celou ruku.Za nás se dělalo HMTD -to bylo jiný kafe.

Nefingovalo by na tu přesličku dominátor ? Používám ho na všechno,funguje skvěle.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#24 Příspěvek od Petr-II »

Zrovna nedavno jsem slysel nejakeho rostlinolekare, ze preslicka je-bude pro zemedelce neresitelny problem. Chemii jde znicit jen mlada - zelena - nezdrevnatela preslicka. Stara drevnata nejde.

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

řešení?

#25 Příspěvek od Radek156 »

S přesličkou bojujeme se sousedy už nějakou dobu a jeden z nich úspěšně vyzkoušel přípravek Garlon, prý... Nepovažujte to za reklamu, už jsme vyzkoušeli všechno možné ale nefunguje nic co by nezahubilo zároveň vše živé v okruhu několika metrů (však už se drží od pravěku, mrcha :) ). Nás čekají pokusy opět na jaře, pak se uvidí. Čau

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#26 Příspěvek od jandu »

Praslička rastie v kyslých pôdach. Ak máš možnost odmerať PH pôdy, zistíš, na koľko je pôda prekyslená. Ako prostriedok na odkyslenie sa používa vápnenie pôdy. Vo všeobecnosti rastliny nemajú rady kyslú pôdu - je pravda, že rastú aj v nej, ale pri správnej PH sa im darí podstatne lepšie, ako v kyslej. Ak je tvoja pôda kyslá /čo prítomnosť prasličky potvrdzuje/, vápnením upravíš nielen pôdu pre ostatné rastliny, ale zároveň sa zbavíš aj prasličky.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#27 Příspěvek od Radek156 »

No, roztrhl se mi v šopě na zemi pytel s vápnem a skrz tu hromadku (byla tam rok) si přeslička rostla vesele dál jako když ji pohnojí. I když s tou kyselostí půdy to je pravda tak v případě přesličky fakt nevím...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Sendyx »

Ta svině prorostla skrz vápencovou skalku na podloží jíl-písek-vápencová drť.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“