Zdroj pro neon

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

Dobře. Tak si vem špagát a obtoč ho kolem těch kulatých neonů. Změř pak délku ty obtočený části. Nebo jiným způsobem zjisti délku těch trubic.
Pak postupuj podle instrukcí ostatních zde a kup si soupravu na podsvětlení PC. Tato souprava ale musí mít minimálně stejnou délku trubic, jinak se Ti ty neony nerozsvítí.

LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

#17 Příspěvek od LEADFOOT »

Byl jsem to zmerit a ciste teoreticky by se tam mohly vmestnat i ty prime trubice pod lem toho plexi. Uvidime, 150 korun me nezabije.
Nevedel jsem, ze ta delka hraje takovou roli, tohle bylo holt kupovany jako hotovej komplet a zel bohu ta svetelna cast po roce skoncila.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

LEADFOOT píše:2forbidden: jakoze pojistku? V tomto oboru trochu plavu, ale vykyvy v napeti by mi mel nejakym zpusobem zmirnovat kapacitor nebo ne?
Jak kapacitor, to netuším, ale normální kondenzátor by měl díky své minimální vnitřní impedanci špičky zmírnit. Ovšem jen, když bude připojenej těsně u toho měniče, nebo když to bude připojený tak, že na napájecím vedení k tomu neonu nemůžou vzniknout díky proudovým rázům napěťový špičky. Jinak ochranou jsem myslel spíš transil, varistor, zenerku, tlumivku a podobný prvky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

LEADFOOT píše:...Mozna kdybys nekdy slysel hrat i neco jineho nez sve genialni pseudo-5.1 repro zn.Genius, tak bys tady nemlel takovyhle stupidity chudacku.
Máš Smolíka - Genihnus neposlouchám a ani ho nevlastním. Jsem vlastníkem aparátků z produkce jistého koncernu ze Země vycházejícího Slunce - poctivých 70W sinus na kanál a soustavy s objemem kolem 20 litrů je do bytu myslím dostatečné. Zato auto je pro mne dopravní prostředek a nikoliv objekt kompenzace malosti (čehokoliv)... Proto nemůžu ani chápat, proč si někdo montuje do půlky kufru woofer (samozřejmě s KAPACITÁTOREM) a bliká kolem sebe neonama jak kolotoč.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#20 Příspěvek od pida_m »

TO LEADFOOD: ..prosím brzdi... ad: citace:
"Prosimte.....vidis tam nekde spoilery a kridla nebo treba velkej vejfuck?
Mozna kdybys nekdy slysel hrat i neco jineho nez sve genialni pseudo-5.1 repro zn.Genius, tak bys tady nemlel takovyhle stupidity chudacku."

Myslím, že pan EKKAR není žádnej chudáèek a rozhodnì poslouchá na daleko (pro Tebe jistì neznámích) akustických mìnièích, které ke své reprodukci nepotøebují neon ani jiný plyn.

..ale vìøím, že jsi na svùj Renault s touto "výbavou" zbalil více holek než on na svoje HiFi.
píïa

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#21 Příspěvek od kbulda »

LEADFOOT píše:V realu to vypada lepe....mel jsem to udelany na rozsviceni pri otevreni kufru a bohuzel to v dobe akce lakovani brzdicu zdechlo. Bez tech neonu to jednak nevypada tak dobre, druhak to vecer neni videt :(
A proč ten kufr otvíráš, když se Ti do něj stejně nic nevejde ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Píďo_m, toho "pána" si nech od cesty - nikdy jsem takové oslovení NA NETU nevyžadoval. V občanském životě nosím své civilní jméno a běžně přijímám normální občanské oslovení - tady jsem pouze virtuální osoba, reprezentovaná zeleným avatárem a jako takovému mi oslovení "pane" nepřísluší.
A své HiFi jsem si kupoval už jako několik let ženatý, takže o nějakém balení holek s jeho pomocí nemohlo být ani řeči. Moje generace "balila" ještě s pomocí "pincka", "čízy" či "kejvy", ti movitější "simsonem" nebo "třipade šest-tři-devět". Svoje auto měl v osmnácti opravdu jen málo kdo - a to musel mít opravdu zazobané rodiče...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#23 Příspěvek od pida_m »

TO EKKAR: pro mne ano.
píïa

LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

#24 Příspěvek od LEADFOOT »

pida_m: myslim, ze ekkar je skutecny chudacek, ktery povazuje vsechny okolo, kteri neposlouchaji na stejnem kvalitativnim standardu za blbce. Ja na to nikoho nebalim, nic si tim nekompenzuju a nekasam se tady s parametry zarizeni. Ze zacatku to byla recese jako blazen, pozdeji jsem do toho neco nainvestoval, aby ostatni reproduktory v aute tomu wooferu sekundovaly a vytlumil jsem karoserii. Mam to pro radost - to se nekomu muze zdat malo. Ekkar by si mozna mel poslechnout zvukovy projev nejakeho(jim nenavideneho) tunera, aby alespon vedel, nac nadava.

kbulda: hochu, to auto ma veeeelkej kufr :-D

forbidden: asi si o tom neco prectu, abych to nepokopal a nevyhodil tvoje rady jen tak z okna(a neznicil ten novej inverter)

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#25 Příspěvek od Dingo7 »

LEADFOOT píše:pida_m: myslim, ze ekkar je skutecny chudacek, ktery povazuje vsechny okolo, kteri neposlouchaji na stejnem kvalitativnim standardu za blbce. Ja na to nikoho nebalim, nic si tim nekompenzuju a nekasam se tady s parametry zarizeni. Ze zacatku to byla recese jako blazen, pozdeji jsem do toho neco nainvestoval, aby ostatni reproduktory v aute tomu wooferu sekundovaly a vytlumil jsem karoserii. Mam to pro radost - to se nekomu muze zdat malo. Ekkar by si mozna mel poslechnout zvukovy projev nejakeho(jim nenavideneho) tunera, aby alespon vedel, nac nadava.

kbulda: hochu, to auto ma veeeelkej kufr :-D

forbidden: asi si o tom neco prectu, abych to nepokopal a nevyhodil tvoje rady jen tak z okna(a neznicil ten novej inverter)

No mám pocit, že tu seš malou chvilku a zasloužil bys BAN jak prase :!:

LEADFOOT
Příspěvky: 10
Registrován: 18 úno 2010, 01:00

#26 Příspěvek od LEADFOOT »

Dingo7 píše: No mám pocit, že tu seš malou chvilku a zasloužil bys BAN jak prase :!:
Ja mam pocit, ze se tu do nikoho nenavazim.... pouze se branim napadani osoby, ktera si tu jen tak mimochodem rozjela off-topic. Zadal jsem o radu ohledne zdroje pro neony, moje auto a audio tu resi nekdo jiny.

Uživatelský avatar
cryo6930
Příspěvky: 154
Registrován: 21 pro 2006, 01:00

#27 Příspěvek od cryo6930 »

Prosimte.....vidis tam nekde spoilery a kridla nebo treba velkej vejfuck?
Mozna kdybys nekdy slysel hrat i neco jineho nez sve genialni pseudo-5.1 repro zn.Genius, tak bys tady nemlel takovyhle stupidity chudacku.

za prvé:označení někoho za "chudáčka" je bezpochyby urážlivé,k čemuž ti Ekkar nedal žádný důvod.
za druhé: jakékoli neonové osvětlení v autě se řadí mezi tuning,takže pokud trváš na tom aby to svítilo, tak se mezi tunery řadíš.
za třetí:Ekkarova odpověď evidentně nebyla určena tobě,a i když mi tyhle reakce mimo mísu lezou taky na narvy,pořád to není důvod k urážkám.

Pokud by se tady takhle choval každý,tak by se asi nikdo nic nedozvěděl,zato by všichni měli krásně vysokou hladinu adrenalinu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“